Mordowanie wielorybów

Nie takie numery już widziałem. Japończycy myśląc, że są bardzo przebiegli, a jednocześnie potrzebując mięsa wielorybów na ulubione przez nich steki i inne wytwory ichniejszej kuchni urządzili na wodach Antarktydy rzeź wielorybów. Było nie było wszystko celem badań. Plonem  japońskiej ekspedycji naukowej stały się 333 płetwale antarktyczne, aby dokonać na nich autopsji. 122 płetwale były w ciąży, a 114 z nich to niedorosłe osobniki – wynika z raportu wydanego przez Międzynarodową Komisję Wielorybniczą. Pięknie bardzo pięknie. Ciekawe ile ekspedycji dokonali, że ich fakt nie wyszedł na światło dzienne. Pomimo twierdzeń Japonii, że ciągłe polowania na wieloryby, takie jak te, są czysto naukowe, kraj umożliwia również sprzedaż mięsa wielorybów na swoich rynkach i restauracjach, a docelowo planuje ożywić swój komercyjny przemysł wielorybniczy, podał Sydney Morning Herald. Ten potencjalny motyw, w połączeniu z niedawnymi zdjęciami japońskich statków zabijających wieloryby na południe od  Australii, miejscu rozrodu wielorybów – doprowadził do międzynarodowego potępienia brutalnych praktyk łowieckich.Najnowszy raport na temat 333 zamordowanych wielorybów to smutne oskarżenie o polowanie na wieloryby w Japonii, powiedziała Alexia Wellbelove, starszy menadżer programu w Humane Society International i The Herald. „W razie potrzeby jest to demonstracja prawdziwie makabrycznego i niepotrzebnego charakteru operacji wielorybniczych, zwłaszcza gdy wykazano, że nieoficjalne badania są wystarczające dla potrzeb naukowych.”
Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości orzekł, w 2014 r , że japoński program połowów wielorybów w Antarktyce jest nielegalny. Jednak zamiast anulować program, Japonia wycofała uznanie sądu jako arbitra sporów wielorybniczych i wznowiła polowanie     w 2015 r., Podał dyrektor wykonawczy ds. Gospodarki morskiej. Według The Sydney Morning Herald, Japonia planuje odłowić dodatkowe 4,000 wielorybów w ciągu najbliższych 12 lat.

Źródło: https://www.livescience.com/62682-japanese-whalers-murdered-122-pregnant-whales.html

 

Quartz

Nic szczególnego

Kategoria: Bracia mniejsi, przyroda (4)
  1. Avatar Kfiatushek pisze:

    Niestety blokady gospdarczej Japonii nie można przeprowadzić, ale można ograniczyć się do indywidualnego bojkotu japońskich produktów.

  2. Quartz Quartz pisze:

    Kfiatushek,

    Poza dwiema osobami los wielorybów zwisa „kalafiorem”

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz