Czeski pochówek i modyfikacje modlitw

Oto do czego może prowadzić ateizm:
https://forum.interia.pl/czeski-pogrzeb-jak-czeski-film-czyli-gdzie-wysypali-maminke–rzecz-o-wszystkich-swietych-u-sasiada-tematy,dId,3263548?parametr=zobacz_takze&iwa_source=

A u nas nawet prochów oficjalnie nie można sobie z urny wysypać gdzie się chce, bo sanepid się czepia. Trochę współczuję Czechom, bo w tych okolicznościach zapewne nie jest im wypłacany zasiłek pogrzebowy, który u nas wynosi ok. 1000E. Inna sprawa, że ten zasiłek może nie pokryć kosztów, szczególnie jeśli chce się pochować bliskiego na renomowanym cmentarzu, albo jeśli dany proboszcz ma wysokie stawki.

Ciekawe, czy na Słowacji też tak jest, bo jeśli nie, to teraz rozumiem, dlaczego nie ma już Czechosłowacji. Ale sądzę, że jednak jest podobnie, bo nie da się tak łatwo wyplenić braku religijności, podobnie jak nie da się łatwo wyplenić jej przesadnej, dominującej obecności.

W związku z powyższym, Czechów i Słowaków zapewne niespecjalnie poruszył fakt, że Ojciec Święty zmienia fragmenty najważniejszych dla katolików modlitw:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24175291,watykan-papiez-franciszek-wprowadzil-zmiany-w-tekscie-modlitwy.html#s=BoxOpLink

Trochę szkoda, że nie można już będzie prosić Boga, żeby nie wodził nas na pokuszenie, bo to oznacza, że odpada opcja używania argumentu o niewysłuchaniu  modlitwy.  Jeśli chodzi o drugą zmianę, to chyba chodzi o to, żeby nie prosić o pokój dla wszystkich ludzi dobrej woli, tylko dla tych, którzy są umiłowani przez Pana. A skoro tak, to oznacza, że Papież uważa, że Pan jednak nie wszystkich ludzi jednakowo miłuje, co chyba jest swego rodzaju herezją. Oczywiście można też przyjąć wersję, że grupa „umiłowanych przez Pana” zawiera w sobie również ludzi dobrej woli i generalnie jest znacznie szerszym zbiorem i w tym wypadku trzeba uznać, że Franciszek wie co mówi.

Ja np. nie zawsze wiem co mówię, ale mimo to piszę, bo jak już napiszę, to nie mogę powiedzieć, że nie wiem co napisałem. Wiem tylko, że spadek aktywności komentatorów na forum w końcu może mnie załamać i wtedy żadna modlitwa nie pomoże, nawet radykalnie zmodyfikowana.

Bobrze nasz, któryś jest w żeremiu…

Pantryś

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11), Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Avatar il disinganno pisze:

  Drogi Pantryjoto,
  nie wyobrażam sobie załamania spowodowanego spadkiem aktywnosci komentatorów na forum…
  Przeczekaj…

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  il disinganno,

  Żartowałem 🙂
  Ja też sobie nie wyobrażam sytuacji, żebym zrezygnował tylko dlatego, że nikt albo prawie nikt tutaj nie zagląda.
  Na pocieszenie wpisałem sobie w Google słowo „pantryjotyzm”, i choć pokazuje mniej wyników niż po wpisaniu „pantryjota” i tak wszystko skupia się wokół mnie:)
  Piszą o mnie nawet w Przeglądzie Kolbuszowskim:

  http://cyfrowa.bibliotekakolbuszowa.pl/Content/841/pk-nr-263-sierpien-2015.pdf

  Jakieś bzdury co prawda, ale co fakt, to fakt.

 3. Pantryjota Pantryjota pisze:

  il disinganno,

  Mała poprawka:
  Zaglądają ( Średnio ponad 5 t. wejść na miesiąc ) ale słabo ostatnio komentują i mało piszą. Dotyczy to również Ciebie, no ale podobnie jak Protest-antka jesteś usprawiedliwiona z wiadomego powodu 🙂

 4. Avatar il disinganno pisze:

  Pantryjota,

  ufffffff….
  co za ulga 🙂

 5. Pantryjota Pantryjota pisze:

  il disinganno,

  To miłe, że chociaż Tobie ulżyło 🙂

 6. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Chciałem coś znaleźć o tej Kolbuszewej kochającej PiS i oto na co trafiłem całkiem przypadkiem:

  https://www.salon24.pl/u/arthur/911713,afera-starosta-kolbuszowski-z-pis-odwolany-na-chwile

 7. Quartz Quartz pisze:

  Pantryjota,

  To normalne standardy. Tak się dzieje od Warszawy po Kolbuszową i inną Kozią Wólkę

  Ps. Jak zamieścić tekst z fotkami

 8. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Witam po dłuższej przerwie.
  Jeśli chodzi o fotki, to po prostu najpierw trzeba dodać je do biblioteki mediów, dostępnej w oknie edycji, a następnie wkleić je w odpowiednie miejsca do tekstu poprzez kliknięcie pola „dodaj medium”. Cała procedura jest dokładnie opisana tutaj:

  Informacje administracyjne

 9. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Quartz,

  Pantryjota,

  Jeśli mam być szczera to takie standardy wcale mi się nie podobają! !!
  A co do zmian, które próbuje wprowadzić obecny papież – to od początku dziejów jest chyba pierwszym, który stara sie kierować Słowem Bożym – dlatego pomimo, że nie uznaję w żadnej mierze jego stanowiska zwierzchnika kościola , szanuję go jako człowieka i pochwalam te wysiłki. Ciekawe, czy uda mu się kiedyś znieść celibat.Byłby to wielki krok w kierunku odnowy kościoła. (Mam tu oczywiście na mysli wspólnotę ludzi ). Widziałam kiedyś na You tube filmik jak papcio Franciszek tańczy rumbę z młodą „laską” na jakiejś ichniejszej potancowce i od tamtej pory lubię go.

 10. Avatar Kfiatushek pisze:

  Ja też będę rozsypana nad jeziorem. Mam upatrzone miejsce i tam mnie „posieją”. Zasiłek dostanie mąż lub dzieci. W wysokości kosztów kremacji i pogrzebu. Gmina płaci…

 11. Avatar Kfiatushek pisze:

  Tu mnie mają wysypać. Pałacyk Glérolles k. St. Saphorin: wino, woda i wygoda.

 12. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Kfiatushek,

  Jeśli o mnie chodzi, nie ważne jest, gdzie mnie rozsypią, oby tylko mogli to uczynić.

 13. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  W razie czego wyjedziesz na rozsypanie do Szwajcarii, choćby Kaszubskiej 🙂

 14. Avatar Kfiatushek pisze:

  Protest-antka,

  Gdybym umarła w Polsce, to by mnie rozsypali nad Wisłą. Miejsce obojętne. Lubię wodę…

Dodaj komentarz