Czy musimy być tolerancyjni na nie tolerancję?

 

W życiu codziennym niejednokrotnie zderzamy się nietolerancją. Sami jesteśmy nietolerancyjni w stosunku do innych, a także z wielkim zdziwieniem stwierdzamy czasami że sami jesteśmy obiektem nietolerancji innych. Dotyczy to wszystkich dziedzin. Są jednak obszary, w których wymaga się od nas tolerancji. Czy jednak mam być tolerancyjny gdy tłum emigrantów którzy uciekli ze swoich krajów w Azji czy innej Afryki, goniąc za znośnym życiem teraz niezadowolony z praw obowiązujących w aktualnym miejscu pobytu zaczyna domagać się zaprowadzenia praw obowiązujących w krajach z których uciekli. Czy mam z przychylnością patrzeć na żądania tłuszczy by płacić im zasiłki socjalne tylko za to że istnieją i chcą jeść unikając pracy. Czy mam się spokojnie przyglądać gdy współcześni nomadowie żądają dla siebie i swoich religii szacunku, sami nie mając szacunku dla innych religii. Czy mam się godzić by powtórnie zaprowadzić w moim kraju i reszcie Europy prawa i zwyczaje żywcem przeniesione z neolitu. My tych praw i zabobonów już dawno się wyzbyliśmy i dobrobyt oraz nasz rozwój właśnie zawdzięczamy temu że to właśnie zrobiliśmy. Nie będziemy tolerować u siebie praw pochodzących z neolitu. Powoływanie się na podobno święte księgi obojętnie jakiej religii nie zrobi na mnie żadnego wrażenia. Nie będzie przyzwolenia społeczeństwa XXI wieku dla praw i zasad spisanych w namiotach nomadów na podstawie ówczesnej wiedzy i ówczesnych zabobonów. Do czego to doprowadziło to widzimy.
Wiemy że w przeszłości – około 500 lat temu – ISLAM jako taki był bardzo pozytywnym elementem dla ówczesnego świata. Wówczas ISLAM był tolerancyjny w stosunku do chrześcijan i Żydów, a także bardzo przyczynił sie do rozwoju algebry, geometrii, medycyny i sztuki. Był pozytywny tylko ze względu na to, że w tym samym czasie w Europie inna religia dbała by wieki były ciemne. Pamiętamy także że w przeszłości – około 500 lat temu – tak katolicy jak również protestanci torturowali i palili na stosach czarownice i wiele osób nie zgadzających się z ich ówczesną religią.
My wyrośliśmy z tego, to co reprezentują teraźniejsi goście, oni w tym czasie jeszcze bardziej cofnęli w rozwoju. Od 500 lat już nic pozytywnego nie wnieśli do dorobku światowego. Jak czytam, oglądam co robią u siebie, chcąc Jeszcze dodatkowo przenieść swoje zwyczaje do goszczących ich krajów to robi mi się niedobrze. Prawa islamu, ich Szariat to współczesna forma faszyzmu i nazizmu. Na to nie będę tolerancyjny. Nie wiem czy ktoś inny też by chciał być tolerancyjny. Czy musimy być tolerancyjni? Czy politycy muszą bezwzględnie stosować poprawność polityczną?
To jest NASZ KRAJ, NASZ KONTYNENT, NASZA ZIEMIA I NASZ STYL ŻYCIA , Dostają wiele ułatwień, aby mogli w pełni korzystać z wolności. Kiedy jednak pojawiają się narzekania , roszczenia, zamachy na rodowitych obywateli, naszego sądownictwa, religii naszych współobywateli , naszego stylu życia proponuję by skorzystali z naszego prawa do wolności czyli PRAWA DO WYJAZDU.
Niech jadą tam gdzie ich religia i poglądy są chronione w sposób taki jaki sobie wyobrażają.
 

Quartz

Nic szczególnego

Kategoria: Stosunki międzyludzkie (3)
 1. Avatar krawcowa pisze:

  Quartz,
  a nie przyszło Ci do głowy, że ci islamscy uchodźcy to ludzie którzy preferują islam sprzed 500 lat a nie ten który chcą narzucić fanatycy?
  Nie dostrzegasz zagrożenia z naszego rodzimego kato- fanatyzmu?
  My się nie cofamy?
  Na razie nie rozpalamy stosów…ale pięścią i żelazem już niejeden z ciemniejszą karnacją został poczęstowany.

 2. Quartz Quartz pisze:

  „My się nie cofamy?”
  Cofamy się coraz szybciej

 3. Avatar krawcowa pisze:

  Quartz,
  ,,To jest NASZ KRAJ, NASZ KONTYNENT, NASZA ZIEMIA I NASZ STYL ŻYCIA ”
  Nasz, czyli czyj?

 4. Quartz Quartz pisze:

  Nasz, czyli czyj?

  Mój i Twój. Na pewno nie tych którzy chcą tu się „schronić” by zaprowadzić swoje porządki

 5. Samuela Samuela pisze:

  Wystarczy jedynie, gdy nie toleruje się głupoty.

 6. Avatar krawcowa pisze:

  Quartz,

  Skoro mój i Twój, to i wielu innych ludzi, a właściwie, w tym sensie wszystkich.
  Chcesz powiedzieć, że ,,inni ” nie mają prawa zasiedlać tej ziemi?
  Jak chcesz ich segregować?

 7. Avatar krawcowa pisze:

  Samuela,

  Samuelo,
  a kto będzie decydował o tym co jest mądre a co nie?

 8. Samuela Samuela pisze:

  krawcowa,

  O tym, co jest mądre, a co jest niemądre, decydują ludzie mądrzy. Tacy ludzie posiadają wrodzoną bądź nabytą umiejętność krytycznego oglądu rzeczywistości, a skoro tak, to baczą, by ludziom niemądrym nie stała się krzywda wykraczająca poza dolegliwość bycia niemądrym. Jeśli by się bowiem ludziom niemądrym miała dziać krzywda, to ludzie niemądrzy się łacno zdenerwować mogą – co samo w sobie jest dla ludzi niemądrych typowe – i z irytacji krzywdę uczynić mogą ludziom mądrym wbijając ich na kawałek drewna. Jeżeliby kiedykolwiek zabraknąć miało ludzi mądrych, to nikt i nic nie powstrzyma ludzi niemądrych od wzajemnego nanizywania się, a wtedy będzie finito.

 9. Avatar krawcowa pisze:

  Samuela,

  Obawiam się Samuelo, że wielu ludzi niemądrych uważa się za mądrych i jeszcze więcej ludzi niemądrych uważa tych niemądrych co uważają że są mądrzy również za mądrych, i tych jak mniemam na świecie jest większość.
  Dlatego ten świat wygląda tak jak wygląda 🙁

 10. Pantryjota Pantryjota pisze:

  krawcowa,

  Jeszcze trochę, a nazwiesz Samuelę Samaelą i to będzie jak nabicie na pal osikowy 🙂

 11. Avatar krawcowa pisze:

  Pantryjota,

  Dzięki za zwrócenie uwagi, na szczęście jest u Ciebie możliwość poprawy aby uniknąć tej wątpliwej przyjemności 🙂

 12. Pantryjota Pantryjota pisze:

  krawcowa,

  Nie miałem pojęcia, że można tak poprawić, żeby było w tym samym miejscu jakby nigdy nic. Jak to się robi?

 13. Quartz Quartz pisze:

  Nie ma co filozofować. Ja nie daję przyzwolenia dla religijnych oszołomów, a szczególnie tych obwieszonych laskami trotylu. Jestem pod tym względem nietolerancyjny.

 14. Avatar krawcowa pisze:

  Pantryjota,

  Pantryjoto,
  naprawdę nie wiesz?!
  Klikasz pod komentarzem ,,Click to Edit ” a jak ukaże się tekst, poprawiasz go a potem klikasz ,,Save ”
  I gotowe!

 15. Avatar krawcowa pisze:

  Quartz,

  A oni nie dają przyzwolenia czyt. tolerancji, na szerzenie innej religii czy kultury i wtrącanie się do swoich spraw.
  No i koło się zamyka

 16. Pantryjota Pantryjota pisze:

  krawcowa,

  To wcale nie jest dobre, bo w ten sposób można się ze wszystkiego wyłgac, zmieniając treść juz zamieszczonego komentarza. Tym bardziej, że potem inne komentarze mogą stracić sens i nie wiadomo o co w nich chodzi. Muszę coś z tym zrobić..

 17. Avatar krawcowa pisze:

  Pantryjota,

  To ma taki sens, żeby móc poprawić literówkę, kiedy się już przeczyta gotowy komentarz, i w tym sensie ma to sens.
  Bez sensu natomiast jest zwracanie uwagi na to, że ktoś zgubił literkę 🙂

Dodaj komentarz