Ekstrement naczelnego

„Jam nie z soli, jam nie z roli, jeno z tego, co mnie boli” – rzekł ponoć onegdaj Jarosław Kaczyński, gdy jeszcze nie wiedział, że jest Piłsudskim, a już bolała go Polska. Pamiętam, że osiem lat temu dobrzy ludzie mu radzili, żeby oprócz odziedziczonej po bracie sztucznej szczęki, wyglancowanych butów ze szpic-czubem i z eleganckimi sznurówkami, garniturów, koszul, skarpetek i majtek nie wzgardzić raczył także nogą, która się akurat zwolniła. Nie posłuchał i masz Jacek placek. Sam sobie jest winien za to, że dostał dwie kule, ale i tak ma szczęście, bo w zasadzie powinien dostać jedną. Po co marnować na niego aż dwie kule, skoro jedna w zupełności by wystarczyła?

Gdy onegdaj był z wizytą gospodarską w Lublinie, to został doktorem honoris causa KUL, a zatem zadowolił się był jednym kulem, a mógł zażądać przynajmniej dwóch. Dziwne to i osobliwe.

Samuela

z wykształcenia i zamiłowania filolog, co według Platona oznacza miłośnika naukowej dyskusji. Wszelako mogę też nienaukowo.

Kategoria: Stosunki międzyludzkie (3)
 1. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Myślę, że rozwiązanie w postaci jednej kuli dla Kaczyńskiego i jednej dla Migalskiego zadowoliłoby obie strony. A z tą nogą to faktycznie szkoda, no ale kto mógł przypuścić, że to wstawanie z kolan tak się odbije na zdrowiu naczelnika.

 2. Samuela Samuela pisze:

  Pantryjota,

  Amputowaną nogę zawsze można czymś zastąpić, na przykład kawałkiem kijka, kołkiem lub ostatecznie palem.

 3. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Samuela,

  Myślę, że suweren zrobi w razie czego zrzutkę na nową nogę, dzięki której prezes będzie mógł zdobyć kolejny biegun, nawet cierpiąc na biegunkę, jak zabity brat.

 4. Avatar Kfiatushek pisze:

  Samuela,

  Gorzej, gdy amputowany jest mózg. Przeszczep nie wchodzi w rachubę. Chociaż patrząc na przedstawicieli polityki myślę, że ksenotransplantacje mózgowe możliwe są nawet na poziomie bezkręgowców. Medycyna poczyniła w tej dziedzinie znaczne postępy.

 5. Avatar Jose Obando pisze:

  Kfiatushek,

  Cześć,
  ten Żałek to jest wojujący katoliban, to wszystko wyjaśnia.
  Pozdrawiam

 6. Avatar Jose Obando pisze:

  Samuela,

  Cześć,
  fajne masz skojarzenia. Od dluższego czasu ( w zasadzie to od początku, od kiedy Cię czytam ) jestem pod ich wrażeniem
  Pozdrawiam

 7. ViC-Thor ViC-Thor pisze:

  Samuela,

  Szwejk opowiadał o pewnym panie który zbierał gówienka, ale raczej nie chodziło o kacze, tylko pisie…

Dodaj komentarz