Flaga z Matką Boską i Jezusem, czyli świąteczna propozycja Pantryjoty

Szanowni,

Gdy się dzisiaj obudziłem, to doznałem olśnienia pantryjotycznego polegającego na tym, że na naszej biało-czerwonej dostrzegłem dwa nowe „ubogacenia” w postaci portretu  króla Jezusa na pasku czerwonym i wizerunku Matki Boskiej na białym tle. Oczywiście czerwień symbolizuje w tym wypadku ofiarę z krwi, a biel to rzecz jasna symbol czystości, czyli wiecznej dziewiczości.

Sądzę, że Sejm powinien jak najszybciej uchwalić zmianę w wyglądzie naszej flagi zgodną z moją wizją, a wtedy nikt już nie odważy się jej podeptać, że o wsadzaniu w kupę nie wspomnę.

Do hymnu:

W ten sposób Polska jednoznacznie stanie pod stronie Bawarii, której władze nakazały zawieszenie krzyży w instytucjach publicznych, a nasza nowa flaga dumnie będzie powiewała na meczach reprezentacji futbolowej w Rosji, budząc grozę w otoczeniu prezydenta Putina, co w konsekwencji spowoduje  zwrot rdzewiejącej relikwii smoleńskiej i przyznanie się do wszystkich win, nawet tych nie popełnionych, w tym rzecz jasna do winy Tuska.

Oczywiście w efekcie tych zmian zarobią też firmy zajmujące się wykonywaniem flag, tym bardziej, jeśli zostanie uchwalony przepis o obowiązku posiadania flagi przez każdego pełnoletniego obatela Polski i okazywaniu jej na każde żądanie uprawnionych organów.

Konieczne też będą zmiany w kodeksie karnym w postaci zaostrzenia kar związanych ze znieważeniem flagi państwowo-religijnej i ustawodawca powinien przewidzieć wszystkie możliwe okoliczności bezczeszczenia, począwszy od wspomnianego już wtykania flagi w kupę, poprzez akt podcierania się nią po zrobieniu kupy, a skończywszy na akcie samospalenia w miejscu publicznym, poprzez owinięcie się flagą nasączoną materiałem łatwopalnym, za co oczywiście powinna grozić kara śmierci, choćby symboliczna i pozbawienie praw publicznych na wieczność.

Chodzi bowiem o to, żeby wyrobić w suwerenie najwyższy szacunek dla symbolu naszej państwowej religijności, lub religijnej państwowości, bo czas sojuszy robotniczo-chłopskich przeminął bezpowrotnie i 21 wiek wymaga zawarcia nowych, a każdy chyba przyzna, że nie ma mocniejszego sojusznika niż tych dwoje, których umieszczenie proponuję na fladze, w dodatku zupełnie bezinteresownie, czyli gratis.

Jeśli jednak społeczeństwo uzna, że coś mi się za ten pomysł jednak  należy, to zgodzę się na umieszczanie na sztandarach adresu www.pantryjota.pl, lub zamiennie małego bobra w samym rogu flagi, przy czym jest mi zupełnie obojętne, czy bóbr będzie na białym, czy na czerwonym tle, gdyż i tak jest biało-czerwony i to od samego początku.

Oczywiście w tak uroczystym dniu nie może tutaj zabraknąć również prawdziwej, godnej muzyki, więc na koniec coś z Ameryki, czyli z kraju, który swoją flagę darzy ogromnym szacunkiem.

Jednym z powodów, dla których umieściłem tę akurat płytę jest skład zespołu, który pozwolę sobie teraz pokazać, a Państwo na pewno sami się domyślą, na którego muzyka zwróciłem szczególną uwagę:

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Bobrem

Pantryjota

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Pantryjota Pantryjota pisze:

  I żeby już nigdy nie dochodziło do takich wydarzeń:

  „Pozostawienie flagi bez należytego zabezpieczenia i pozwolenie na jej poniewieranie przez wiatr, jak też celowe położenie na ziemi świadczy o braku poszanowania dla braw narodowych i jest czynem zabronionym”
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23351133,radny-zobaczyl-na-ziemi-polska-flage-i-zglosil-to-do-prokuratury.html#Z_Czolka3Img

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23351133,radny-zobaczyl-na-ziemi-polska-flage-i-zglosil-to-do-prokuratury.html#Z_Czolka3Img

 2. Protest-antka Protest-antka pisze:

  właśnie wróciłam z majówki z rodzinką, korzystam z błogiego długiego weekendu, a jakże, wszak jestem przedstawicielką ludu pracującego- słucham wrzuconej przez Gospodarza muzyki (zawsze dziękuję, nie zważając na głosy, że słodzę zanadto, bo muza jest rewelacyjna, przynajmniej dla mojego ucha) i muszę podzielić się swoją radością, ze udało mi się podpisać pod projektem ustawy o ochronie flagi unijnej, bo z racji mojej prowincjonalności nieczęsto mam okazję bywać i na dodatek wstrzelić się w jakiś ważny temat, nad czym zawsze ubolewam, jednocześnie zazdroszcząc Warszawiakom, że mają lepszy dostęp do wszystkiego. Ale tego, co w załączeniu, nie mogę sobie odmówić, bo nawet na mojej zapyziałej prowincji nie widziałam takich dziwów, jak tu, w stolicy, co niniejszym spróbuję udokumentować fotograficznie , pojedyńczo niestety:

 3. Protest-antka Protest-antka pisze:

  i jakby było mało- zdjęcia parafian, uczestników nawiedzenia tamtejszej parafii przez obraz matkiboskiejczęstochowskiej… chyba…
  Nawet nie śniło mi się, że ludziska jeszcze świętują coś takiego, a że w stolicy????
  to już zupełnie nie mieści mi się w mojej prowincjonalnej głowie.
  Specjalnie zatrzymaliśmy samochód,aby móc udokumentować to „podniosłe wydarzenie”.
  Na marginesie, czy Państwo czytali kiedyś dekalog?
  jeśli nie, pozwolę sobie zacytować, tylko początek, coby nie obrażać uczuć niereligijnych:
  „Jam jest Pan, Bóg Twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.”

  I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
  II. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czyniący miłosierdzie tym tysiącom tym, którzy mnie miłują i strzegą moich przykazań. ….
  Dla zainteresowanych: mogę uzupełnić ,ale raczej nie sądzę , by takowi na forum byli,
  Pozdrawiam weekendowo

 4. Protest-antka Protest-antka pisze:

  jak zawsze, niedouczona lub roztargniona -przepraszam i proszę!

 5. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Specjalnie dla Ciebie płyta, która nie mieści się w głowie:

 6. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Ale o co chodzi z tym niedouczeniem i przepraszaniem?
  Siądź sobie wygodnie, posłuchaj Comusa, a zapaskudzonymi ulicami się nie przejmuj. Za 50 lat będzie to tylko lokalny folklor pokazywany w muzeach, a muzyka przetrwa.

 7. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Pantryjota,

  po prostu nie dołączyłam zdjęcia, które wcześniej zaanonsowałam, taka gapaaaa 🙂

 8. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Pantryjota,

  o matuchno, a w mojej ma się zmieścić???

 9. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Pantryjota,

  rzeczywiście, nie mieści się w głowie – wysłuchałam, piękna, choć wiem, ze nie wszystkim się może podobać

 10. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Ci, którym nawet na pewno się nie spodoba i których nie będę pokazywał palcem są z innej bajki, a mnie inne bajki niespecjalnie interesują.

 11. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Pantryjota,
  Bajecznie! ważne, że my lubimy i tu mamy kolejną przewagę nad malkontentami i tymi, którym brak dystansu..

 12. Kfiatushek pisze:

  Cudne! Protest-antko, jesteś Rafaelem polsko-katolickiej wersji Sodomy i Gomory. Takie obrazki widziałam w Afryce u tamtejszych szamanów i w Peru na rynku dla czarownic.

 13. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Nie zapominajmy, że kościół to również biznes i niektórzy żyją z tego biznesu całkiem nieźle.

 14. Kfiatushek pisze:

  Kościół katolicki to przede wszystkim biznes! Banco Vaticano miał (i zapewne ma nadal) powiązania finansowe z mafią włoską, Tedeschi i Cipriani (obaj dyrektorzy Banco Vaticano) prali pieniądze (zarekwirowano 23 miliony euro), Pax Bank posiadał akcje Wyeth Pharma (producenta pigułki antykoncepcyjnej Mikro-30), British American Tobacco, Imperial Tobacco i producenta uzbrojenia BAE Systems. Wszystko bardzo katolicko-moralne firmy.

 15. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Kfiatushek,

  Kfiatushek,
  Wcale nie pretenduję Kwiatuszku, choć czuję się zaszczycona, bardziej jestem skonfundowana tym co widziałam i udokumentowałam

  Pantryjota,

  to jest biznes , śmiem twierdzić mafijny, w sensie KK, natomiast trochę nie dziwię się ludziom, którzy szukają sposobu na przeżycie, tak było, jest i będzie

 16. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Al Capone poszedł siedzieć nie za morderstwa, tylko za podatki, więc jest szansa, że przy sprawnych sądach i zmianie władzy nasze spaślaki też bekną za swoje.

 17. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Pantryjota,

  Obawiam się , że jeszcze długo na to poczekamy

Dodaj komentarz