Imigrantyzm

Imigranci samym swoim jestestwem wyzwalają najgorsze cechy w europejski biały człowiek: nietolerancjonizm, nacjonalizm, rasizm, xenofobizm, fanaberyzm, prowincjonalizm, fochizm, tępizm, obskurantyzm, filisteryzm oraz kołtunizm.

Jednym słowem pisizm.

Dzieci imigrantów znalazły na to sposób.

Samuela

z wykształcenia i zamiłowania filolog, co według Platona oznacza miłośnika naukowej dyskusji. Wszelako mogę też nienaukowo.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. Kfiatushek pisze:

  Droga Samuelo, Europa nie ma nic przeciwko emigrantom! Europa jest wku… rzona faktem, że emigranci przybywając do niej płacą 3000 USD za głowę za transport przez jej granice. Europejczyków wkurza fakt, że emigranci-mężczyźni zamiast walczyć na miejscu o wolność i pokój w swoim kraju uciekają do spokojnej i bogatej przystani pozostawiając kobiety i dzieci na pastwę przeciwników. Europejczycy są przeciwni wprowadzaniu w ich krajach praw, przed którymi uciekli emigranci.Jeżeli nie chcesz/nie umiesz dostosować się do kultury gospodarza, to… wyjedź do swojego kraju. Wróć do swojej kultury i nie właź z butami do spokojnego sąsiada. Asymilacja Polaków, Ukraińców czy nawet Tamilów udała się znakomicie. Najwyraźniej kultura arabska uniemożliwia muzułmanom życie w krajach Europy, zatem po co ich zmuszać?! Niech wracają do siebie i czekają na upragniony raj z hurysami.

 2. Samuela Samuela pisze:

  Kfiatushek,

  Drogi Kfiatuszku,

  argumentu, że mężczyźni zamiast walczyć na miejscu o wolność i pokój w swoim kraju uciekają do spokojnej i bogatej przystani pozostawiając kobiety i dzieci na pastwę przeciwników, nie przyjmuję, bo onegdaj uczyłam się w szkole o kampanii wrześniowej 1939 r. i o jej skutkach. Na lekcji historii była też kiedyś mowa o Wielkiej Emigracji po jakimś ważnym powstaniu.

  Pomnę, że dziecięciem będąc z całą podstawową szkołą udałam się do teatru na spektakl „W pustyni i w puszczy”. Panowała wtedy plaga strzelania ryżem z rurek szklanych. Zgadnij, w kogo uczniowie strzelali? Z wielkim upodobaniem w tego, którego Gebhr chciał rzucić na pożarcie lwu, by ratować swoją skórę.

 3. krawcowa pisze:

  Żeby prowadzić wojnę, potrzebne są grube pieniądze i struktury wojskowe, czym ci młodzi ludzie mają walczyć, patykami?
  To że uciekają oznacza, że nie chcą się przyłączyć do fanatyków, bo gdyby im się podobało co robią, to by się przyłączyli.
  Może wierzą w Allacha ale nie wierzą w hurysy?
  Zastanawiam się, dlaczego tak łatwo wyłączyć w sobie poczucie zwykłej empatii, krytycznego myślenia, i powtarzać z uporem godnym lepszej sprawy, że imigranci powinni wracać do siebie.

 4. Kfiatushek pisze:

  Samuela,

  Niestety nie przyznam Ci racji, droga Samuelo. Dla mnie mężczyzna pozostawiający żonę, matkę i dzieci na pastwę wroga jest tchórzem. Rok 1939 nie jest dobrym przykładem, bo wojna w Syrii toczy się nadal, są dwa fronty, 2 armie syryjskie, bo to jest wojna wewnętrzna, nie napad obcego państwa na słabą Syrię. Można walczyć po stronie przeciwników ISIS, prawda? Trzeba tylko chcieć. Podobnie jak w państwach afrykańskich, tam też trwa wojna bratobójcza, gdzie wrogie plemiona wzajemnie się dziesiątkują, rabują i gwałcą. Wszystko w ramach jednego państwa. Zatem nie tylko można, ale wręcz trzeba mężczyznom stanąć w obronie własnych rodzin.

 5. Kfiatushek pisze:

  krawcowa,

  Podobnie jak Samueli, droga Krakowianko Jedna, przypomnę Ci, że walka odbywa się pomiędzy wojskami rządowymi i bojówkami ISIS. Dlaczego do walki stają zatem wojska rosyjskie i USA?

 6. krawcowa pisze:

  Kfiatushek,

  Drogi Kwiatuszku, mój świat nie jest dualistyczny, może nie tylko mój?
  A czy można nie identyfikować się z żadnym frontem?
  To pozostawianie żon i dzieci na pastwę, jest mocno dętym argumentem…dętym przez prawicowe pisma 🙂

 7. Kfiatushek pisze:

  krawcowa,

  Mój świat, Krawcowo, jest pro-kobiecy. Pracowałam w obozie dla uchodźców w pobliżu objętego wojną obszaru. Napatrzyłam się i nasłuchałam za dużo. Tutaj jestem twarda dla facetów. Takie zboczenie zawodowe mam. Podobno nieszkodliwe…

 8. krawcowa pisze:

  Kfiatushek,

  A mój świat jest pro-ludzki, krzywda tak samo dotyka, czy to kobietę czy mężczyznę.

 9. Samuela Samuela pisze:

  Biedne, opuszczone kobiety. Mężczyźni ruszyli na wojnę i zostawili swe żony i matki na pastwę.

 10. Kfiatushek pisze:

  Samuela,

  Wybacz, Samuelo. Ja byłam widzem podobnych scen:

  https://marschfuerafrika.files.wordpress.com/2012/12/kongokrieg.jpg?w=545

Dodaj komentarz