Karma wraca

To wdzięczne, modne dzisiaj porzekadło oznacza ni mniej ni więcej tyle, że jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, albo odwrotnie. Pasuje nieco do przypadku, o którym niektórzy bracia i niektóre siostry być może jeszcze pamiętają co nieco.

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami była sobie Renata Rudecka-Kalinowska, która prowadziła dzielnie spór prawny z bytem Dawidem Jackiewiczem. Spór ostatecznie przed sądami polskimi przegrała i wedle wyroków miała przeprosić byt o imieniu Dawid za to, że nazwała ówże zabójcą, ponieważ byt Dawid raczył był  zmiksować człowieka. Byt był wówczas posłem P&S za pierwszych rządów P&S, więc prokuratura sprawę gładko umorzyła. W nagrodę za doznane cierpienie byt Dawid został europosłem, a za rządów pierwszej Szydły ministrem chyba gospodarki, aczkolwiek niezbyt długo. W czasie, gdy był możnowładcą zaciekle ścigał RKK, a także Kamilę Gasiuk-Pihowicz za to samo. Nikt by nie pamiętał o bycie Jackowskim, podobnie jak już niebawem nikt nie będzie pamiętać o Kaczyńskim jednym i drugim, gdyby nie to, że nagle byt Jackowski zwrócił Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą otrzymaną za ministerialne zasługi nagrodę w wysokości 5600 PLN , mimo że żadnej nagrody od tej fundacji otrzymać nie zdążył. Nie ma w istocie tym fakcie niczego ciekawego, bo też byt nie jest sam w sobie interesujący, tym bardziej, że jest chory na raka, nie ma roboty i opuścili go jego wierni niegdyś przyjaciele z P&S.

Wygląda na to, że słuszne jest porzekadło, iż jak Bóg Kubie, tak Kuba Bogu, albo odwrotnie. Wnet może się okazać, że RKK nie będzie musiała przepraszać byt Dawid za to, że nazwała ówże zabójcą, ponieważ nie będzie to mieć żadnego sensu.

Więcej, aczkolwiek niezbyt dużo, tu:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dawid-jackiewicz-ma-nowotwor-przeszedl-powazna-operacje/3tymz9r

 

Samuela

z wykształcenia i zamiłowania filolog, co według Platona oznacza miłośnika naukowej dyskusji. Wszelako mogę też nienaukowo.

Kategoria: Stosunki międzyludzkie (3)
 1. Avatar Jacek pisze:

  I …… z nim. Jakoś mi go nie żal. A RR-K żal mi jak najbardziej. Szkoda, że nie pisze. A może to tylko ja nie wiem, gdzie jej szukać?

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Przepraszanie zawsze ma sens, dlatego np.Tusk może przeprosić Lecha Kaczyńskiego śmiało za wszystko, nawet za brata.

 3. Avatar Jose Obando pisze:

  Cześć,
  niestety nie jest mi żal człowieka, który był kanalią przez całe życie.
  Umieraj w bólu i przeproś wszystkich, których chciałeś zniszczyc i tego, którego zabiłeś, też.
  Pozdrawiam i załączam wyrazy szacunku

 4. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Jose Obando,
  i chyba to jest najbardziej sprawiedliwy obrót sprawy

 5. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Jest też modlitwa na raka:
  Wychodź raku zwierzu, raku zwierzu wychodź o Jezu.

 6. Avatar Kfiatushek pisze:

  Karma is a bitch. Dlatego czekam spokojnie na następne wybory. Piwo się chłodzi, kupię tylko maszynkę do popcornu. W razie czego pomoc domowa z Polski w przyszłości bardzo się przyda… pierogi, bigos, sałatka z kapusty kiszonej.

 7. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Oj , wyczuwam nostalgię za naszym niezbyt zdrowym ale za to pysznym menu, dodałabym jeszcze sałatkę tzw. bluszczówkę, schabowe, ogórki małosolne i koniecznie sernik albo karpatkę.
  To, co teraz się dzieje w naszej ojczyźnie to jakiś jeden wielki absurd, my tu nie mamy takiego komfortu, by spokojnie czekać, czekamy wkurzajac się coraz bardziej. 🙂 Ale jest już wiele symptomów, że naród już ma dosyć. Wystarczy popatrzeć, co się dzieje na spotkaniach władzy z suwerenem w terenie.
  Z pozdrowieniami

Dodaj komentarz