Komunikatory

Właśnie dostałem komunikat następującej treści:

Drogi Użytkowniku GG!
Uprzejmie informujemy, że w związku ze sprzedażą komunikatora Gadu-Gadu przez Xevin Consulting Limited z siedzibą w Republice Cypru, Limassol (P.C. 3106), 17 Gr. Xenopoulou street, na rzecz England.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie (75-502) ul. Marszałka Piłsudskiego 45, Xevin Consulting Ltd wypowiada Tobie Umowę o świadczenie usługi komunikatora GG (Gadu-Gadu) ze skutkiem na dzień 31.07.2018 r.
Jednocześnie informujemy, że począwszy od 01.08.2018 r. wszelkie usługi związane z komunikatorem GG będą już świadczone przez England.pl Sp. z o.o. Spółka England.pl w dalszym ciągu będzie zapewniała możliwość korzystania z komunikatora GG na dotychczasowych zasadach, wszystkim tym Użytkownikom, którzy wyrażą taką wolę.
Dziękujemy za długoletnią współpracę i życzymy dużej satysfakcji w korzystaniu z komunikatora z nowym właścicielem GG.

England.pl – dobre 🙂

Co prawda od dawna nie używam już GG, ale trochę sentymentu pozostało, bo był to pierwszy i z pewnością ostatni komunikator internetowy z którego korzystałem. Było co prawda jeszcze Skype, ale podobnie jak GG i większość tego typu „wynalazków” z czasem stało się czymś zupełnie innym niż pierwotnie i w obecnej formie zupełnie mnie nie interesuje. Podobny stosunek mam do wszelkich mediów społecznościowych, no ale o tym wszyscy wiedzą. Generalnie jest tak, że dobre, pożyteczne rozwiązania techniczne z upływem czasu bardzo często ewoluują w złym kierunku i tym samym, zamiast ułatwiać ludziom życie, ułatwiają jedynie docieranie do  nich reklamodawców. Jeśli chodzi o kontakty „międzyludzkie” to całkowicie wystarcza mi poczta mailowa i telefon, przy czym nie znoszę pisania sms-ów i nigdy nie rozumiałem „idei” pisania zamiast mówienia.

Taki to ze mnie „konserwatysta”, choć rzecz jasna nie we wszystkich dziedzinach, gdyż w niektórych jestem raczej w awangardzie, albo nawet wyprzedzam swoje czasy, choć które są moje, to też kwestia do ustalenia.

Tym wpisem chciałbym również rozwiać pojawiające się na forum wątpliwości o stanie mojego zdrowia i oświadczyć, że mam się całkiem nieźle, choć jestem nieco nadwyrężony i pokancerowany tu i ówdzie. Co prawda wynik rezonansu barku, który właśnie odebrałem, jest dużo gorszy niż mogłem się spodziewać, ale być może na jego podstawie znów wystąpię o rentę, bo w końcu jestem przecież „fizyczny” i z takim barkiem do pracy raczej się nie nadaję.

I tym optymistycznym częściowo akcentem kończę na dziś i obiecuję, że teraz będę częściej się pojawiał na moim forum, gdyż jak napisano, forum bez gospodarza trochę traci trochę swój charakter.

A w ramach uzupełnienia fotka z mojego tarasu sprzed chwili:

Pantryś

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Same dobre wiadomości, czyli nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło,
  Drogi Gospodarzu, dobrze, że jesteś,bo dziatki czuły się jakby osierocone.
  I to, że w końcu jakiś awangardowy konserwatysta, bo mam już dosyć tych nowoczesno- głupkowatych hop do przodu. A w jakim sensie awangarda, jeśli mogę? bo bardzo mnie to zaciekawiło.
  A to England.pl to już na prawdę szczyt absurdu .
  Ale za to dziś kongres kobiet i to w Łodzi, a to dla mnie znamienne, bo Łódź dla mnie to wzór dla innych miast , świadomości, otwartości, tolerancji.
  Tylko pan premier- biedaka, nie ma co robić i uczestniczy w odsłonięciu kolejnego pomnika podobno wielkiego polaka. 🙂

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Awangarda w sensie sexu, czyli płci 🙂
  Jedna moja koleżanka ciągle jeździ do Łodzi, więc może i masz rację 🙂
  Dostał polecenie, to pojechał w zastępstwie.
  Ja już nie zwracam uwagi na tych pajaców.

 3. Kfiatushek pisze:

  Komunikatory zawsze się jakoś wykoślawiają: listy przeradzają się w ulotki reklamowe, telefon w terror z call center, maile w reklamę majtek i wakacji, a GG w nagabujących świrów (dlatego zlikwidowałam GG na komputerze), teraz Whatsapp wkroczył na drogę rozpowszechniania wirusów i scamów. Czego by człowiek nie wymyślił, to zawsze znajdzie się idiota, który zastosuje rozwiązanie do destrukcji. Taka już nasza kultura ludzka.

 4. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Otóż to, ale trochę szkoda dobrych pomysłów.

 5. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Pantryjota,

  Ja też już staram się ignorować, chociaż nie jestem pewna, czy to dobra postawa, bo głupota hula, nie czując żadnych ograniczeń.
  A co do seksu czyli płci to wybacz- jak mogłam zapomnieć, bezsprzecznie jesteś w awangardzie, i dzięki Ci za to. Mnie zaś otaczają jacyś dziwni ludzie, którzy ciągle zaprzeczają sobie , swojemu człowieczeństwu jak również faktom- w kwestii płci właśnie, moje upośledzenie jest więc wielowymiarowe. Nie wystarczy niestety naczytać się książek, które i owszem, poszerzają horyzonty i dają wiedzę, ale teoria na nic się zda, gdy jesteśmy w pewien nieprzyjazny da nas sposób zaprogramowani- strasznie trudno złamać te skrypty i zacząć żyć zgodnie ze swoim wewnętrznym ja. Ale staram się , żeby nie było 🙂

 6. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Bardzo podoba mi się sformułowanie o nieprzyjaznym sposobie zaprogramowania i to, co piszesz dalej. Ubogacasz to forum i za to bardzo jestem Ci wdzięczny.

 7. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Pantrysiu, czy właśnie otrzymałam komplement? czuję się jak ślepiec, któremu trzeba opowiadać świat. Jeśli tak- dziękuję- to dla mnie bardzo miłe i takie rzadkie
  Dobranoc

Dodaj komentarz