Kultowe seriale w ocenie „Dobrej Zmiany”

Napisałem kiedyś niezły felieton pt „Dawnych wspomnień czar”, poświęcony serialom telewizyjnym z dawnych lat. Ponieważ współczesnych, krajowych seriali nie oglądam w ogóle, nie sądziłem, że jeszcze wrócę do tej tematyki. Ale właśnie wpadłem na Interię, który to portal przypomniał jeden z takich filmów, czyli rodzinę Leśniewskich:
http://swiatseriali.interia.pl/multimedia/seriale/kultowe-seriale-667/zdjecie,iId,2457944,iAId,281386

Tak się składa, że znam osobiście Magdę, czyli serialowego Bąbla, którą zresztą w swoim czasie namówiłem do pisania na pewnym „szemranym” salonie i przez jakiś czas tam się udzielała, zanim poważnie nie zachorowała.

Więcej o niej tutaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Magdalena_Scholl

Być może dlatego właśnie zerknąłem również na komentarze pod artykułem i nie ukrywam, że lekko mną tąpneło. Cóż bowiem można powiedzieć o człowieku, który pisze tak:

Dzieciaki Czerwonej dynastii a jednym ze szczególnie widocznych symptomów patologii awansów w naszym życiu publicznym jest szczególna kariera rodów w telewizji publicznej.

A inny tak, choć trochę się łudzę, że to jednak żart jest:

Otwieram neta skoro świt i co widzę – promowanie komunizmu !!! Zawiadomię w końcu prokuraturę o ciągłych wspominkach PRL gniotów filmowych typu 4 pancernych, Kloss, Sowa, Żbik, jakieś alternatywy etc, etc. Te filmy wypaczają poglądy, sławiąc komunę i noc sowieckiej okupacji. Pamiętajcie, że „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2″.
No i już ostatni przykład dewiacji umysłowej:

Typowo komunistyczny serial w którym nawet kolędy bali się zaśpiewać w odcinku o świętach….

Żal du.ę ściska, ale coraz bardziej aktualna staje się wypowiedź Lema o internecie:

Do czasu, gdy nie poznałem internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Zapraszam na jutro, szczególnie miłośników starego, ambitnego rocka.
Pantryjota
Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Kultura i sztuki wszelakie (2)

Dodaj komentarz