Platforma pogrąża się na własne życzenie

Właśnie przeczytałem taką informację:

Senatorowie Platformy Obywatelskiej chcą ustanowienia w Polsce najdłuższego w historii, dziewięciodniowego święta. Dni Wolności trwałyby od 2 do 10 czerwca 2019 roku i uczciłyby między innymi 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

I dalej:
Z przedstawionego przez senatorów PO projektu uchwały wynika, że w ramach Dni Wolności, oprócz 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II, uczczone byłyby także inne, okrągłe rocznice – między innymi rocznicę obrad Okrągłego Stołu, pierwszego powstania śląskiego, agresji Niemiec i ZSRR na Polskę, unii lubelskiej, wyborów czerwcowych i wejścia do NATO. Inicjatorka pomysłu Grażyna Sztark z PO podkreśla, że jej marzeniem jest, żeby „obchody objęły całą Polskę”.

Szczegóły tutaj:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24436784,po-chce-ustanowic-dziewieciodniowe-swieto-upamietnialoby-40.html#a=167&c=154&s=BoxNewsImg4

Nie słyszałem o innych marzeniach pani Sztark, a kto wie, czy np. przed zaśnięciem nie wyobraża sobie posła Niesiołowskiego saute, który już od czasów Erotycznych Immunitetów cieszy się zasłużoną sławą wśród niewiast, ale co gorsza, w ogóle nie słyszałem o tej pani, aż do dziś.

Myślę, że pomysł, który rzuciła ad hoc przed wieprze, był głęboko przemyślany i konsultowany z kim trzeba, ale dlaczego tak mało rocznic zostało „skomasowanych”? Dlaczego zapomniano dajmy na to o bitwie na Pisim Polu? Gdzie rocznica Zaślubin Polski Morzu? Gdzie pierwszy Polak w kosmosie i ostatni na Nanga Parbat? Można by tak wymieniać długo, ale wystarczy przypomnieć autorce pomysłu słowa brata wielkiego brata:

„Polska historia jest taka, że najpierw powstrzymaliśmy ekspansję Niemiec na wschód, potem ekspansję islamu na zachód, a potem obroniliśmy Europę przed rewolucją bolszewicką i doprowadziliśmy do upadku imperium sowieckiego. I jeszcze po drodze stworzyliśmy pierwsze w Europie państwo demokratyczne, wieloreligijne i oparte na tolerancji”.

Lech Kaczyński

Gdyby żył, to z pewnością nie zapomniałby wspomnieć o historycznym znaczeniu pojawienia się Pantryjoty, o ile oczywiście poinformowałby go o jego istnieniu niejaki Golonka, pisarz z gminu.

A tak poważnie, to na tle takich pomysłów, Biedroń jawi się jako ostoja normalności i oby tak dalej.

Pantryjota

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  Mnie też PO dzisiaj tymi pomysłami przeraziła. Jakiś „kret” tam wlazł, czy co? Ale to tylko z korzyścią dla Biedronia 🙂

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Bóbr mi świadkiem i WordPress, że 2 dni temu zacząłem pisać notkę pt ”Biedroń na Premiera, Tusk na Prezydenta” i oto Biedroń proponuje Schetynie tekę ministra
  Schetyna oczywiście się wkurza i bardzo dobrze, bo zgadzam się z Biedroniem, że to i tak dużo. Myślę, że stanowisko v-przewodniczącego komisji do spraw afery 2 wież to wszystko, na co ten człowiek zasługuje w przyszłym parlamencie.

 3. Avatar lchlip pisze:

  Pani Sztark, umysłowo reprezentująca ojczyżniane mamrotanie w stylu PiSu obejmująca całą Polskę?
  Nie wiedziałem, że i w PO są takie figury.

 4. Quartz Quartz pisze:

  Dość już rządów zaczadziałych kadzidłem. Obojętnie czy z PiS czy Platformy

 5. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  Quartz,

  Dobrze Waść prawi !!!!

 6. Pantryjota Pantryjota pisze:

  lchlip,

  Ważne, że wiesz o istnieniu tego forum 🙂

 7. Avatar Kfiatushek pisze:

  Pani Sztark chyba nigdy nie prowadziła własnej działalności gospodarczej. Naszym pOsłom należy się dłuższy wypoczynek od myślenia, bo najwyraźniej zadęcie narodowe na mózg im uderza. Niech odpoczną od posłowania. Najlepiej do końca życia.

 8. Quartz Quartz pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Dobrze czy źle, ale jestem bezsilny na ten debilizm

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz