Polska jest niewinna

 

Polska jest niewinna niczemu i nikomu, ponieważ Polski nie było. Przede wszystkim Polska nie jest winna polowaniu na Żydów w czasie okupacji pana Hitlera. Nie jest też Polska winna ani napaści na Czechosłowację, ani marcowym idom. Generalnie Polska nie jest winna za wojny napoleońskie, za niewolę czarnego człowieka w Afryce i w Ameryce, za stworzenie indiańskich gett, za zdobycie jakiegoś bieguna i za śmierć niewinnych wielorybów. Za wynalezienie roweru z pedałami oraz samochodu Polska też nie może zostać pociągnięta do odpowiedzialności podobnie jak za wynalezienie lokomotywy parowej i kolei żelaznych, które spowodowały śmierć tysięcy ludzi na całym świecie. Za samoloty też nie jest Polska winna ani ciut ciut. Jeśli więc samoloty spadają, to nie można winy zrzucić na Polskę. Polska nie ponosi też winy za stan wojenny 1981 r. oraz za antybiotyki, które zabijają życie poczęte. Bez antybiotyków życia poczętego byłoby znacznie więcej, ale to nie Polska je wymyśliła. Niektórzy twierdzą nawet, że Polska nie jest odpowiedzialna za zabicie Jezusa, ale chyba nieco przesadzają.

Dlaczego? Ano dlatego, że Polski nie było, a skoro Polski nie było, to niby jak Polska miałaby być za cokolwiek odpowiedzialna? No niby jak? Co najwyżej Polska może być winna za to co Polska uczyniła bliźniemu swemu wtedy, gdy istniała, ale Azji Tuhajbejowi się należało jak psu, bo rękę na panienkę podniósł, a kto na panienkę rękę podnosi, to dostaje to, co mu się w żyć należy.

Tego wszystkiego dowiemy się od pana ćwierćinteligenta Morawieckiego, co to Kaczyński go strzela, a Bóg kule nosi.

tu, zwłaszcza od 59:00

Samuela

z wykształcenia i zamiłowania filolog, co według Platona oznacza miłośnika naukowej dyskusji. Wszelako mogę też nienaukowo.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Jadnak Polska jest winna za Kaczyńskiego, a ten winien jest jej co najmniej przepraszam i niech już go nie będzie, bo nie ręczę za siebie.

 2. Samuela Samuela pisze:

  Pantryjota,

  Jeśli Polska jest winna za Kaczyńskiego, to jest gorzej niż myślałam, bo kudy Kaczyńskiemu do życi Azji Tuhajbeja?

 3. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  Gdzie on tę historię studiował, ja się idę pytać??? Bo tego, że po angielsku gładko błąd za błędem sadzi, to już nawet wspominać nie będę. Jak to ten Lincoln powiedział? „Można w bambuko robić niektórych cały czas, i wszystkich co jakiś czas, ale nie da się robić w bambuko wszystkich przez cały czas” i to za chwilę wyjdzie Morawieckiemu jak , za przeproszeniem, „Szydło z worka”…

 4. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  A swoją drogą on miał w roku 80-tym 12 lat i obserwował komunistycznych sędziów???? Tere-fere!!! Uśmiałam się jak norka!!!

 5. Samuela Samuela pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Akcent marny. Język angielski typu korporacyjnego. Generalnie jest tak, że oczywiście można w obcym języku mówić, nawet dużo mówić, ale właściwie po co, skoro nie ma się nic mądrego do powiedzenia? Przeważnie bowiem jest tak, że czasem chodzi o treść. Treści zaś nie ma tam, gdzie fakty traktuje się nader selektywnie.

 6. Jose Obando pisze:

  I co teraz będzie z nami Polakami urodzonymi w kraju, którego nie było.
  Czy słyszeliście gdzie będą naturalizować tych urodzonych w niebycie.
  Nasz prezydent nie urodził sie w Polsce!
  Upośledzony premier też podobno nie urodzony w Polsce.
  Jak tu mówić o najwyższej osobie w kraju? Że też urodzona na obczyźnie?
  Mamy premiera stukniętego ale po tym wyczynie to chyba zasłużył na jakąś pomoc psychiatryczną.
  Pozdrawiam urodzonych w nie-Polsce.

 7. Samuela Samuela pisze:

  Jose Obando,

  Polska jest prawdopodobnie najlepsza wtedy, gdy jej nie ma. Ćwierćinteligent zaprosił panią Merkel do Polski na obchody 100 lecia Niepodległości Polski. Może to oznaczać, że Polska jednak była wtedy, gdy jej nie było. Ciekawam, czy ćwierć podziękuje na ręce pani Merkel Niemcom za to, że Niemcy wywołały I Wojnę Światową, bo dzięki temu Polska się na chwilę pojawiła.

 8. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Samuela,

  A Paderewski był rudy, więc nie mógł być pantryjotą.

 9. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Samuela,

  Winna jest też Ukraina, gdyż nie zgadza się na to, aby Polska uprawiała na jej terenie popularną w pewnych kręgach dyscyplinę ekshumacyjną. Szkoda, bo reżyser Braun mógłby znów przeskoczyć przez płot i nakręcić jakiś horror ku pamięci.

 10. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  Samuela,

  Kiedyś egzaminowałam takich korpoludów. Po trzecim już myślałam, że mnie ten korporacyjny bełkot zabije :)))) Ale oni mieli dokładnie takie same zadowolone facjaty jak MM na tym nagraniu.

 11. Samuela Samuela pisze:

  Pantryjota,

  Trochę szkoda, że Ukraina nie godzi się na wykopki, bo może udałoby się odnaleźć miednicę Azji srodze żerdzią potraktowaną.
  Pomnę, że onegdaj nie kto inny jak sam Jarosław Kaczyński myśl rzucił światłą, aby do Polski sprowadzić wszystkie polskie trupy. Prawdopodobnie dałoby się je jakoś zidentyfikować po płowym słowiańskim uwłosieniu, szeroko rozstawionych kościach policzkowych i zadziornych polskich oczodołach.

 12. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Samuela,

  W dzisiejszej Wyborczej Warga pięknie pisze o Sienkiewiczu. Teraz już wiem, że współczesnym Sienkiewiczem jest Coryllus 🙂

  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23032327,varga-seks-i-przemoc-u-henryk-sienkiewicz.html

 13. Jose Obando pisze:

  Taki sobie news:

  prezydent Du.a, który (…) wizytował Litwę (naszym partnerze z I Rzeczpospolitej), gdzie witany był przez tamtejszego szefa dyplomacji, a Donald Tusk, który też nawiedził Wilno, został wyściskany przez prezydent Dalię Grybauskaite

  Taki afront dla naszego Du.y?

Dodaj komentarz