Sądy mają być patriotyczne i nie ma przebacz

Ostatnie wypowiedzi suwerennego prezesa w kwestiach wymiaru sprawiedliwości spowodowały, że coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że żadne leczenie już mu nie pomoże, nawet dubeltowe rażenie paralizatorem prosto w oba kolana. Kiedy bowiem ktoś twierdzi, że podstawowym kryterium pracy sędziego powinna być jego „patriotyczność”, czyli wydawanie wyroków zgodnych z rzekomą polską racją stanu, to można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że czas tego kogoś dobiega końca. Co prawda znany polski jasnowidz twierdzi, że Jarosława czeka jeszcze świetlana przyszłość, ale jasnowidze dość często się mylą, a ten być może w duchu jest pisiakiem, więc nic innego przewidywać mu nie wypada.

Ironią losu i śmiechem historii byłaby sytuacja, w której na procesie prezesa, sądzonego za całe zło, którego był przyczyną,  niezależny i niezawisły sąd pochyliłby się nad tym jego karkołomnym wywodem i skazał go zgodnie z polską racją stanu, a w tym kontekście wyrok musiałby być bardzo surowy, z pozbawieniem praw do odwiedzania Wawelu łącznie, szczególnie pośmiertnie.

Prezes wygaduje coraz większe głupoty być może dlatego, żeby głupoty plecione przez jego przydupasów miały mniejszą siłę rażenia, czyli mówiąc inaczej, bierze na siebie odium, gdyż doskonale wie, że nie uda mu się już stanąć na podium. Chyba, że Trump przyśle nam jednak jakąś dywizję sołdacką i da upust w płatności za ochronę naszej suwerenności, zagrożonej z każdej strony.

Jeśli amerykańscy chłopcy będą w dobrych stosunkach z naszym dziewczętami, to oprócz funkcji ochronnej spełnią również rolę ubogacaczy genów suwerena, gdyż jak praktyka pokazuje, „chów wsobny” miewa czasem faktycznie fatalne skutki dla przyszłości narodu, tego narodu.

Oczyma wyobraźni już widzę panią Martę K. i jej kolejnego męża, przystojnego, czarnego jak noc pancerniaka i ich dwukolorowe dzieci, które z pewnością otrzymają błogosławieństwo prezesa, bo lepszy czarny czołgista z Luizjany, niż biały Janek z Syberii, nawet, gdyby ten pierwszy też nazywał się Blackbird i nie mówił po naszemu.

Sądzę jednak, że z okazji odejścia prezesa, taka piękna pieśń nie powstanie:

 

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. Samuela Samuela pisze:

  Ja, Samuela, zastanawiałam się chwilę, czy to po chrześcijańsku jest, by Kaczyńskiemu życzyć jak najrychlejszego wbicia pala, albowiem podobno nie można nikomu życzyć tego, co tobie nie miłe. Do złożenia tego rodzaju pobożnego życzenia przekonuje mnie myśl, że gdybym była żyła w czasie II Wojny Światowej, to z pewnością życzyłabym była panu Adolfowi Hitlerowi solidnego pala w żyć i chętnie pomogłabym go wsunąć w hitlerowski odwłok, ale z wolna.

 2. Avatar Jacek pisze:

  No co Ty, Samuela! Pal w panaprezesową żyć? Jeszcze zrozumiał bym w gardło, choć to też zbytek przyjemności dla niego. Ale w żyć? To musiał by chyba być pal wystrugany ze słupa telegraficznego!!! Każdy inny byłby nagrodą…

 3. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Samuela,

  Tobie to się wszystko z jednym kojarzy 🙂
  A jak szanowne zdrowie się ma?

 4. Samuela Samuela pisze:

  Pantryjota,

  Z zaciekawieniem przeglądam dyskusje internetowe na „lewackich”, czyli opiniotwórczych forach w Niemczech (Zeit, Welt, FAZ). Zdecydowanie dominuje zadowolenie z posunięcia Komisji Europejskiej w sprawie Polski oraz Parlamentu EU w sprawie Węgier. Piszą, że trzeba tak mocno docisnąć, żeby Polska i Węgry, te dwa pryszcze Europy, opuściły Unię Europejską, a jeżeli nie będą tego chciały zrobić, to poważnie dyskutuje się o pomyśle, aby UE opuściły państwa „starej” Unii. Niemcy, Belenelux, Dania, Szwecja, Finlandia, Baltikum, Francja, Hiszpania, Portugalia. Jeżeli zechcą się dołączyć Włochy, Austria, Czechy i Słowacja, to O.K., a jeśli nie, to Adieu.

  Ja, Samuela, też optuję za tym, aby Polska została wyrzucona z UE, albowiem w przeciwnym przypadku pisia komuna trwać będzie wiecznie.

  Ze zdrowiem walczę obecnie chemicznie i znoszę to stosunkowo dobrze, ale generalnie mnie mdli.

 5. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Samuela,

  Obyśmy zdrowi byli.

 6. Avatar Kfiatushek pisze:

  Przepraszam szanownych interlokutorów i interlokutorki za nieobecność na Wysokim Forum. Bywszy w wieku postbalzakowskim z VAT wypada co jakiś czas zapaść na zdrowiu w stopniu uniemożliwiającym kontakty towarzyskie i każde inne, zatem w myśl tradycji odbyłam pobyt kuracyjno-wodno-masażowo-hotelowy. Bez stałego dostępu do internetu. No i się narobiło, bo w tym czasie oglądałam i czytałam media nieprawomyślne, lewackie i wrogie Wolsce. Tylko Was zostawić samych i od razu draka na 102.

  Psiakość, jak ja nie lubię mieć racji Samuelo! Mówiłam już półtora roku temu, że nas ukarają za niszczenie sądów? Mówiłam. Tylko dlaczego płacić za to musi cała Polska?!

 7. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Mogłabyś zamieścić jakieś zdjęcia z tych masaży wodnych w spa.
  + cennik z Vat 🙂

 8. Avatar Kfiatushek pisze:

  Pantryjota,

  Mioch zdjęć nie umieszczę, bo by Ci ludzie pouciekali z tego wątku, ale pokażę sam hotel i baseny.

 9. Avatar Kfiatushek pisze:

  To basen pod szklaną kopułą.

 10. Avatar Kfiatushek pisze:

  To basen marmurowy z jacuzzi.

 11. Avatar Kfiatushek pisze:

  W hotelu też był basen z sufitem wymalowanym w niebo.

 12. Avatar Kfiatushek pisze:

  No i sam hotel tyz pikny był.

 13. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Z tego co wiem, to u nas też są takie miejsca.
  Z tym, że mnie blichtr nie pociąga wcale a wcale.

 14. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Kfiatushek,

  No nie, nie dość, że wykształcona to jeszcze bogata…dobrze, że nie ma tu zbyt wielu lekarzy- mogliby poczuć się nieswojo. Chociaż ja ostatnio byłam u pani laryngolog, która chyba ma jakąś umowę z firmą farmaceutyczną, bo wszyscy jej pacjenci uszczęśliwiani są tymi samymi lekami homeopatycznymi i drogimi suplementami, po dwóch tygodniach niewiasta dziwi się, że nie pomogły i przepisuje antybiotyki, więc może ją stać na takie luksusowe „sanatorium”
  U takich wód zaś byłaś? -ważne, że wypoczęłaś.
  Ja mogłabym jedynie pochwalić się termami uniejowskimi, których wystrój jest mocno kiczowaty, nie mniej same gorące źródła świetne.

 15. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Jesteś na 1 planie?

Dodaj komentarz