Skąd wziąć na tacę dzieckiem będąc

Kościół zbezczelniał już na tyle, że szukając kasy na swoje potrzeby wydaje podręczniki, w których sugeruje dzieciom, że zamiast kupować słodycze za otrzymane kieszonkowe, powinny te pieniążki przeznaczyć na tacę:

Postaraj się zaoszczędzić pieniądze, nie kupując sobie ulubionych słodyczy. Złóż je jako ofiarę na tacę w czasie najbliższej Mszy Świętej.

http://buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,23696375,podrecznik-do-religii-radzi-dzieciom-nie-kupuj-ulubionych-slodyczy.html#Z_BoxDesImg&a=159&c=93

Myślę, że tę ideę można by rozciągnąć również na osoby dorosłe, z nie nie mniejszym pożytkiem niż ten, który wynika z profilaktyki próchnicy u najmłodszych. Wyobrażam sobie np. taki apel:

Postaraj się zaoszczędzić pieniądze, nie kupując sobie napojów wyskokowych, papierosów, narkotyków, dopalaczy, Gazety Wyborczej, prezerwatyw, serduszek Owsiaka itp. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze złóż na tacę jako ofiarę losu – swojego losu.

Uważam, że wydawanie pieniążków na pierdoły nie przystoi prawdziwemu katolikowi i to niezależnie od wieku, a ponieważ  katolicy stanowią podobno przytłaczającą większość naszej krajowej populacji, to zdjęcie z rynku takiego nadmiaru gotówki z pewnością osłabi ewentualne tendencje inflacyjne, a przy okazji wzmocni czwartą władzę i sprawi, że nie tylko ojca Rydzyka będzie stać na klasowe auto i własną uczelnię. Stratne mogą być jedynie zagraniczne koncerny produkujące słodycze, no ale to już zdecydowanie nie nasze zmartwienie.

Zaś tekst powyższy napisałem dlatego, że akurat była ulewa i nie mogłem pracować. Ale już nie pada, więc pewnie się otrząsnę z marazmu i będę robił swoje.

Pantryś

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11)
 1. Krakowianka Jedna Krakowianka Jedna pisze:

  Pantrysiu, jedyne, co może nas pocieszyć to, że to ich łabędzi śpiew 🙂 Najbardziej mi się podoba Trójca Święta składająca się z Pana Boga, Maryi i Jana Pawła II po 720 godzin katolickiej katechezy na łba w polskiej szkole, o której gdzieś przeczytałam (już nie pamiętam, gdzie):

  https://wiadomosci.onet.pl/religia/gus-92-proc-polakow-to-katolicy-ale-slaba-religijnosc-mlodziezy-i-trzydziestolatkow/fyc1s5

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Tak śpiew może jeszcze długo trwać.

 3. ViC-Thor ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Dobry wieczór.

  Nie mogę się doczekać przyjmowania uchodźców przez KR -kat

 4. ViC-Thor ViC-Thor pisze:

  Wtedy na tacę uchodźcy będą mogli rzucać komunikanty z zapomóg jakie im będą dawać ci, krórzy ich przyjEli.

 5. ViC-Thor ViC-Thor pisze:

  Na YT było jak pewien wikary z 3miasta opie…lał tacę z większych nominałów podczas slalomu pomiedzy filarami i zakamarkami kościoła zanim doszedł do ołtarza, niezły był.
  Ale chyba Flaszka go wylał.

 6. Pantryjota Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Aleś się rozkomentował hurtowo 🙂
  Znak, że jednak żyjesz i to jest dobry znak.
  Pozdrawiam.

 7. Avatar Kfiatushek pisze:

  ViC-Thor:
  Na YT było jak pewien wikary z 3miasta opie…lał tacę z większych nominałów podczas slalomu pomiedzy filarami i zakamarkami kościoła zanim doszedł do ołtarza, niezły był.
  Ale chyba Flaszka go wylał.

  Takiego mistrza wylał?! No chyba, że doli nie odpalił, wtedy rozumiem.

Dodaj komentarz