Słońce Azotów, czyli o kulcie rzyci i śmie(r)ci

Prezes grupy Azoty przywitał wizytującego Puławy nadprezesa w taki sposób, że piękniej chyba nie można, a mianowicie wyraził wielką radość z faktu, że pan Kaczyński przywiózł ze sobą słońce. Co prawda nowy prezes jest prezesem od niedawna, zaledwie kilka tygodni, ale już zdążył się odpowiednio wykazać, włażąc nadprezesowi od du.y strony. Kult jednostki już przerabialiśmy, ale najwidoczniej jest coś takiego w prostym człowieku, że czasem musi się poczuć nikim, aby ktoś mógł się poczuć kimś.

Piękna fraza mi wyszła, prawda? Czasem tak mam, że ani się  obejrzę, a już coś mi wychodzi, np. tytuły wpisów, żeby daleko nie szukać.

Sądzę, że Jarosław Kaczyński coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością i niedługo będzie przypominał Breżniewa w jego schyłkowym okresie. A potem zacznie się „pierestrojka” i burzenie pomników brata, że o usuwaniu tabliczek z nazwami ulic, placów i skwerów nie wspomnę, podobnie jak o konieczności oczyszczenia Wawelu z obcych temu miejscu „narośli”.

Wnoszę, aby już dziś zadbać o odpowiedzialny pochówek tego indywiduum,  czyli o specjalną, szczelną i odporną na uszkodzenia trumnę, żeby w przyszłości nie skaził gleby, i tak już zatrutej nawozami azotowymi. Postuluję również uchwalenie specjalnej ustawy, bezwzględnie zakazującej prób ekshumacji, niezależnie od okoliczności przyrody i wszelkich innych.

Zaś jeśli chodzi o uznanie PiS za organizację przestępczą, to w stosunku do jej członków stosować należy odpowiednie paragrafy kodeksu karnego, oczywiście biorąc pod uwagę rangę delikwenta i skalę szkód, za które odpowiada.

Bóbr Ojciec to srogi sędzia, ale prawy i sprawiedliwy, o czym warto pamiętać również w przeddzień jutrzejszego święta, gdyż jak powiadał filozof:

Wielu umiera za późno, niektórzy umierają zbyt wcześnie. Obco brzmi jeszcze nauka: „umieraj w porę!“

Pantryjota

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Najgorzej, że słońce narodu za nic nie odpowiada, nawet za siebie, więc może pozwalać sobie na wszystko … i na to najbardziej ogarnia mnie wkurw. Kurczę! Przez ostatnie 3 lata nauczyłam się straszliwie kląć ! !!
  Chyba, że uznamy te organizację za przestępczą ale to raczej niemożliwe skoro tak duża część narodu wielbicieli ja i kordupla bezgranicznie.

 2. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Protest-antka,

  NSDAP też przez jakis czas była organizacją jak najzupełniej legalną, a jej członkowie działali ku chwale Tysiącletniej Rzeszy…

 3. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Dobrze kląć to też sztuka:)

 4. Pantryjota Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  A PZPR-u jeszcze jakoś nie zdelegalizowali. Ale chyba wiem dlaczego…

 5. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Na dziś mam taką muzyczkę dla Ciebie:

 6. Avatar Kfiatushek pisze:

  Widocznie 30% narodu polskiego, mylnie utożsamianego z Sarmatami, z których wywodzą się szlachta i inteligencja, jest na poziomie umysłowym, który to poziom nie umożliwia realnej oceny kaczek, ze szczególnym uwzględnieniem kaczelnika. Jak żaba nie ma ani odpowiedniego oprzyrządowania percepcyjnego, o umysłowym nie wspominając, aby ocenić osła, a co dopiero mówić o człowieku?! Nie możesz, Pantryjoto drogi, wymagać od ćwierćgłówków, aby oceniały półgłówka!

 7. Avatar Kfiatushek pisze:

  Stare, ale jare.

Dodaj komentarz