Ucho Prezesa – wersja hardcore

Z ostatniej chwili – podsłuchane w Pałacu:

Witam Panie Prezesie,

Cieszę się, że przyjął Pan moje zaproszenie do pałacu i że nie musiałem tym razem jechać na Żoliborz, bo szczerze mówiąc, nie przepadam za kotami.

– Słuchaj no, zdradziecka mordo – słuchaj i nie przerywaj, jak starszy i mądrzejszy będzie mówił !

Gdzież bym śmiał, mój dobrodzieju łaskawy, przecież znam swoje miejsce w szeregu.

– Nie w szeregu, tylko w łańcuchu pokarmowym, błaźnie dudowaty.  Chyba zapomniałeś skąd się wziąłeś i jak tak dalej pójdzie, to znajdziesz się w głębokiej dudzie, z której do końca życia  się nie wygrzebiesz, no ale dam ci jeszcze jedną szansę…

Szansa dana od Pana Prezesa to prawie jak błogosławieństwo, ale…

–  Nie ma żadnego ale, zamkniesz sie wreszcie, czy nie? Jeszcze słowo, a pójdę oglądać rodeo na wideo i więcej moja dostojność tutaj się nie pojawi, a ty będziesz musiał szybko zwijać manatki i szukać sobie jakiegoś zajęcia, bo to najwyraźniej zaczyna cię przerastać, jak mnie moja prostata.

– To Pan Prezes ma prostatę? W życiu bym nie pomyślał, pomyślał w duchu Du.a i tylko się zaczerwienił, jak pensjonarka na myśl o seksie analnym z uchodźcą.

A Prezes kontynuował:

Będzie tak: pokażasz mi te swoje nowe ustawy do końca tygodnia, dasz naganę Łapińskiemu i pozbawisz go premii, a jeśli chodzi o Antka, to bawcie się beze mnie, bo zachowujecie się jak dzieciaki w piaskownicy.

– To Pan prezes bawił się w piaskownicy? Z kotem?

Tym razem Du.a wypowiedział się na głos, co spowodowało, że Jarosław Kaczyński szczerwieniał jak niedoświadczony pensjonariusz zakładu karnego na myśl o pierwszej nocy w celi z 3 wyposzczonymi kolegami, i poderwawszy się  fotela rzucił na odchodne, gdyż właśnie wychodził:

Masz przechlapane, Duda. Mam cię po kokardkę.  Jutro zgłosi się do ciebie Zbyszek z gotowym oświadczeniem o rezygnacji ze stanowiska z powodu stanu zdrowia.

– A na co jestem chory, Panie Prezesie?

Z nadzieją w głosi spytał Du.a, wierząc, że choroba, którą prezeznaczył dla niego Pan Prezes, nie okaże się śmiertelna.

– Na przerost pantryjotyzmu, a tego się nie wybacza.

Pantryjotyzmu? Nie przesłyszałem się aby?

– Zamiast gadać z jakimś leśnym ruchadłem, lepiej byś zrobił, zaglądając czasem do Pantryjoty – on ma wszystko, czego tobie brakuje.

Nie znam, ale jak się domyślam, będzie nowym prezydentem po mojej rezygnacji?

– Nic z tego, jest nieprzekupny i pryncypialny w kwestiach fundamentalnych.

Ach, to Pańska ksywka w sieci, mogłem się domyśleć po tym przewrotnym nicku…gratuluję i proszę o wybaczenie – co złego to nie ja.

– Jesteście zerem, Duda, jak mogłem kogoś takiego podsunąć na prezydenta…

Mówiac te słowa nadprezes trzasnął drzwiami i tyle go Du.a widział.

Reporterzy zgromadzeni przed pałacem otoczyli Jarosława z mikrofonami, ale ten odgonił ich jak naprzykrzające się muchy i w kolumnie pancernych aut udał się do domu, gdyż kolacja kota w tym momencie bardziej zaprzątała jego umysł, niż nieudany projekt „Adrian”.

Pantryjota

P.S:

Chciałbym, żeby tak to wyglądało, ale obawiam się, że poniosła mnie pantryjotyczna fantazja, zwana również tu i ówdzie fantazją ułańską, co w moim przypadku nie dziwi, gdyż mój osobisty dziadek posiadał przed wojna kolekcję broni białej, która zajmowała 2 pokoje. W tym sensie, że tylko ona. Dziadek z babcią i 2 synami zajmował pozostałe 10, więc jeśli nie liczyć tych dwóch z szablami, to wypadało po 2.5 pokoju na głowę. Ja mam jeden na swoją głowę, za to bardzo niewielki, no ale nie mam szabli, więc się nie liczy.

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Słabe?
  W takim razie nic nie napiszę o tym, że prezes zaprosił Du.ę na jutrzejszą miesięcznicę.

 2. McQuriosum McQuriosum pisze:

  oj tam, oj tam, zaraz słabe…
  Każdy łapie jak może ostatnie podrygi lata, a Ty zaraz tak do siebie.
  Zacznie się jesień, to zobaczysz, albo i nie… 😉

 3. Kfiatushek pisze:

  A mógł zabić! Jakoś mi Adriana nie żal, „tu l’as voulu, Arturze” chciałoby się powiedzieć. Teatr dla maluczkich trwa, a reparacji jak nie było widać, tak nie zobaczymy. Marne to przedstawienie kupiliśmy za 500 od drugiego dziecka i kredyty frankowe. Marniutkie…

 4. Pantryjota Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Niemniej jednak prawie nikt tu nie zagląda.

 5. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Mnie tym bardziej go nie żal. Wcale bym po nim nie płakał w razie czego, tak jak nie płakałem po Lechu.

 6. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Wie ktoś co się dzieje z comiesięczną miesięcznicą?
  Mendia olały piknik prezesa, zaś zdany jedynie na domysły czuję się zdezorientowany i skonfudowany niczym pewien słynny paprykarz: jak tu żyć bez bełkotu prezesa?!

 7. Pantryjota Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  IV RP coraz bliżej, Polska będzie suwerenna, sprawiedliwa i silna; nawet jak w niektórych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy wyspą wolności i tolerancji – tak można streścić wyjątkowo krótkie przemówienie Jarosława Kaczyńskiego na 89. miesięcznicy smoleńskiej.

 8. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Pantryjota,

  czyli trzeba spać spokojnie, byle wyrobić sobie nowy paszport, bo mój stary niedługo nie będzie już ważny.
  A potem, jakby co, to pa…

 9. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Nie zapominaj jednak, że paszport jest własnością państwa a nie Twoją, jak to zauważył niedawno min. Błaszczak. Więc nawet jak będzie nowy, to może się na nic nie przydać, gdy będzie przechowywany na komendzie.

 10. McQuriosum McQuriosum pisze:

  musieliby najpierw je pozabierać, a z tym mogłoby być im już dużo trudniej.
  Ostatecznie jeszcze jesteśmy w strefie schengen i po powrocie nie muszę sie meldować na komendzie…

 11. Jacek pisze:

  Pantryjota,

  Czyli krótko mówiąc Ch, d. i k. kupa!!!

 12. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Jacek,

  Coś w tym rodzaju, tylko teraz się mówi ch, Du.a i dalej bez zmian.

 13. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Pantryjota,

  Historia zawsze powtarza się jako farsa
  Pisowcy z kolei najlepiej czują się w zmodyfikowanych peerelowskich obciachowych klimatach bogoojczyźnianych, więc kto ich tam wie…

 14. McQuriosum McQuriosum pisze:

  PS

  Jeśli w roli krasnala w stroju krakowiaka występował będzie wiadomokto, to ja nawet byłbym skłonny sie zgodzić , przynajmniej na próbę

 15. Kfiatushek pisze:

  Nie, na TEGO krasnala w stroju krakowskim nie wyrażam zgody. Obraża moje poczucie estetyki i kultury. Polskiej.

 16. Kfiatushek pisze:

  McQuriosum:
  musieliby najpierw je pozabierać, a z tym mogłoby być im już dużo trudniej.
  Ostatecznie jeszcze jesteśmy w strefie schengen i po powrocie nie muszę sie meldować na komendzie…

  Pamiętam przyjęcie noworoczne w Ambasadzie RP kilkanaście lat temu. Na czas koncertu polskich melodii kieliszki z napojami zostawialiśmy pod „Dziadkiem”. Naczelnik nigdy nie upijał z naczyń pozostawionych pod Jego opieką. A przedłużone paszporty wysyłano mi pocztą… do domu.

 17. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Kfiatushek,

  >> na TEGO krasnala w stroju krakowskim nie wyrażam zgody.<<

  Dobrowolnie pozbawiasz się możliwości "zasadzenia" rzeczonemu karakanowi potężnego kopa, co ( jak dla mnie ) mogłoby być zwieńczeniem całej ceremonii!
  Każdy kop w kaczy odwłok ilustrowany byłby stosownym komentarzem, np. a to za nieustanne powstawanie z kolan, a to za psychopatę na ministerialnym stanowisku, a to za twoją wyspę szczęśliwości, itd…
  😉

 18. McQuriosum McQuriosum pisze:

  PS

  Ja wiem, że po latach spędzonych w naszej paranoicznej rzeczywistości, każdy przejaw normalności początkowo szokuje, ale do normalności można się bardzo szybko przyzwyczaić i traktować to jako coś oczywistego.
  Plaszczak zażartował sobie wyjątkowo głupio, bo za taką próbę ograniczenia swobody większość Polaków gotowa jest bez zastanowienia przegryźć każdemu tętnicę szyjną, tak na początek… 😉

 19. Kfiatushek pisze:

  McQuriosum,

  Bardzo przepraszam, ale ja szanuję swoje buty! Kopnięcie tego indywiduum wiąże się z trwałym zabrudzeniem obuwia, zatem w grę wchodzą w moim przypadku jedynie kalosze, a i te musiała bym po użyciu zutylizować w tempie ekspresowym. Szkoda zachodu. 😀

 20. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Kfiatushek,

  no i łazi sobie po tym Bobrzym świecie multum takich niekopniętych, a powinno być chyba inaczej…

 21. Kfiatushek pisze:

  McQuriosum,

  Ano łazi. I zawsze łaziło, bo my tolerancyjnym krajem byliśmy. Z naciskiem na „byliśmy”, bo teraz to katolickim krajem jesteśmy, a w takowym inne reguły współżycia obowiązują. I mam tu przykrą konstatację historyczną: w momencie, gdy kontrreformacja na naszych terenach zwyciężyła, nasza potęga topniała w oczach.

 22. McQuriosum McQuriosum pisze:

  Kfiatushek,

  „gdy kontrreformacja na naszych terenach zwyciężyła, nasza potęga topniała w oczach.”

  No i właśnie dlatego następcą zmarłego dublera ( czyli dublerem dublera ) sędziego Trybunału Konstytucyjnego Pis postanowił uczynić niejakiego Justyna Piskorskiego, człowieka mentalnie związanego z Bractwem św. Piusa.
  Człowieka którego poglądy np. na życie w rodzinie zatrzymały się gdzieś tak w połowie XIX w.
  Dzięki ludziom o takich ultrakatolickich poglądach mamy wreszcie szansę podnieść się z kolan i pokazać wszystkim… no, właśnie, co pokazać?
  Najprawdopodobniej pokazać, jak koncertowo w krótkim czasie zepsuć sobie na lata nienajgorszą przecież opinię, wyrabiając sobie markę rasowych poyebów i oszołomów.

Dodaj komentarz