ZUS sprawdzi cię na Facebooku, a pani prof. Robson sieje defetyzm

Bardzo pouczająca historia:

Na podstawie aktywności na Facebooku ZUS stwierdził, że kobiecie nie należy się renta. Ta historia to lekcja dla wszystkich: niestety wizerunek i nasze życie w mediach społecznościowych zbyt często uznawane są za wiarygodne.

urzędnicy z ZUS-u, których cytuje Gazeta Prawna, uznali, że “znaczna liczba znajomych na Facebooku i zamieszczone informacje świadczą o dość dobrym funkcjonowaniu społecznym i aktywności”. Z kolei fakt, że kobieta ma konto na portalu społecznościowym i z niego korzysta, oznacza, że “może się skupić”. A skoro tak, to nie ma przeszkód, żeby pracowała np. przy komputerze.

Warto przeczytać całość:
https://tech.wp.pl/zus-twierdzil-ze-nie-nalezy-sie-renta-wszystko-przez-znajomych-na-facebooku-6217381534165121a

Co prawda nie sądzę, żeby inspektorzy ZUS wiedzieli, że prowadzę ten portal, bo nie mam kont na żadnych serwisach społecznościowych, a tutaj na wszelki wypadek nie przedstawiam się z nazwiska, ale i tak informacje tego typu potwierdzają to, co twierdzę od dawna, a mianowicie fakt, że facebook to zło wcielone i że prędzej czy później odbije się czkawką całej cywilizacji. Co ciekawe, moją opinię podziela w zasadzie pani prof. Agata Bielik-Robson u nawet rozszerza ją na cały internet, bo w  wywiadzie udzielonym tygodnikowi Polityka mówi tak:

Uważam, że cywilizacja zachodnia ciosu po nazwą „internet” nie przetrzyma. Tak, jak wynalazek druku ją umożliwił, tak wynalazek internetu ją zabije. Że padnie jak Rzym, który u swego kresu wydał lud chcący tylko chleba i igrzysk i zawsze wiedzący swoje”. Później nastąpiły wieki ciemne (…).

To wyjątkowo ciekawa rozmowa, bo jest i o naszej, polskiej rzeczywistości i pani Agata na pytanie ” To kiedy w Polsce skończyło się średniowiecze?” odpowiada:

Nigdy. Polska jest w stosunku do Zachodu kompletnie zaburzona czasowo. Oświecenie miało rządzić kierunkiem historii, decydować o tym, czym jest postęp, nakreślić mapę dziejów powszechnych. A polskie społeczeństwo jakoś z tych kolein wypadło, tkwi w osobliwej achronii, ahistorycznym bezczasie.

Bardzo polecam ten wywiad:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1735694,1,prof-agata-bielik-robson-o-tym-jak-internet-zabija-cywilizacje.read

i uważam, że nawet dla niego samego warto wydać 6.9zł na Politykę nr 5 z ubiegłego tygodnia.

Podobnie, jak warto wesprzeć portal pantryjota.pl, który jest oazą wolnej myśli, nieskalaną reklamą i wszechogarianiającym umysłowym marazmem, a jakby tego było mało, miejscem niepodatnym na żadne naciski z zewnątrz, ponieważ tak naprawdę rację miał pewien niemieckojęzyczny filozof, który twierdził, że (cyt):

Nigdzie nie ma świata prócz wewnątrz, całe życie umiera w przemianie i
wiecznie ginie świat zjawisk.
A.S.

A swoją drogą ciekaw jestem opinii pani Robson w kwestii ustawy odesłanej do Trybunału (hłe, hłe, Trybunału), skoro  jest profesorem studiów żydowskich:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Agata_Bielik-Robson

Pantryś

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. McQuriosum McQuriosum pisze:

  siedzom panie te zusowskie biurwy po internetach i ludzi szpiegujo…

 2. McQuriosum McQuriosum pisze:

  PS

  tak a propos nieinteresacji tematem: przecież – chyba – każdy wie, że wszelkie państwowe LITERKI od dawna śledzą aktywność internetową obywateli do wykorzystania w swej statutowej ( i nie tylko ) działalność. To, że robi to ZUS, a w zasadzie jego służby weryfikacyjne, nie powinno więc stanowić zaskoczenia.
  Artykuł traktował jedynie o dowolności w interpretacji danych, które akurat w tym przypadku były wyjątkowo jednostronne, ale ZUS akurat tak ma, bo na wykwintne prosperowanie tej instytucji i dawanie wszystkim którym się akurat należy, pieniędzy nigdy nie starczy…

 3. Pantryjota Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  A wywiad z p. Robson przeczytałeś?

Dodaj komentarz