A nie mówiłem !!!

https://quartz.salon24.pl/655579,rzady-pisu

Rządy PiSu

Prezydent wywodzący się z PiSu mimo wystąpienia z partii będzie i tak prezydentem partyjnym. Nic tego nie zmieni, bo taka już jest natura aktywistów tej partii. Będzie aportował biskupom, prymasom i zwykłym księżom, bo tak już jest. Całe życie tresowany nie może postępować inaczej bo by nie był sobą.

Rząd PiSu będzie podobny, o ile PiS wygra wybory. Czeka nas jednak powtórka z rozrywki. To naprawdę będzie kabaret odbijających się od ściany do ściany ministrów swoimi decyzjami. Wyposzczeni od władzy, energicznie wezmą się do pracy, ale czasu im tylko wystarczy by rozwalić wszystkie po platformiane struktury. Zbudować nic nie zbudują, a nawet jak się uda to i tak będzie to koślawe i szybko się zawali.

Nieudolność przepojona ideologią Episkopatu dobrze wróży Platformie lub czemuś co z Platformy się wykoci. Najłatwiej PiSowi będzie się wprowadzało prawo, a w zasadzie wszelkiego rodzaju zakazy. Zakaz in vitro, zakaz ideologii gender, ustawowa ochrona kleru, dotacje i jeszcze raz dotacje dla ojca dyrektora na jego dzieła, wzięcie na rząd finansowania wilanowskiego reaktora nazwanego dla niepoznaki Świątynią Opatrzności. Takie finansowanie zapewniło by kapało ze wszystkich jej kątów złotem, srebrem i różowym marmurem, bo to miły dla Boga widok. Wznowione zostaną procesy które prowadził były pisowski minister sprawiedliwości, bo sprawiedliwość i racja musi być po jego stronie. Niedawno skazanego byłego szefa CBA z takich samych powodów jak poprzednika. Życie jednak dopisze do rządów rządzącego kabaretu PiS te skecze i kuplety bo nawet najwięksi filozofowie i fantaści takich nie wymyślą.

Co z gospodarką, bo to najważniejsze? Jak zaczną ją zmieniać i tykać to nie będą rządzić długo. Jak zostawią ją samą sobie to kabaret może dłużej potrwać.

A jak z obietnicami wyborczymi z kampanii prezydenckiej i do parlamentu która się właśnie zaczęła w sobotę?

Polityka zagraniczna? Wszystkich sąsiadów za miedzą będziemy traktować równo …. czyli tak jak Rosję.

Nic szczególnego

Kategoria: Agora dla salonowiczów (7), Polityka, geopolityka (6)
  1. Kfiatushek pisze:

    No ale takiego nepotyzmu nie można sobie było wyobrazić! Głupotę i hipokryzję tak, ale kumoterstwo przebiło najśmielsze oczekiwania.

  2. Quartz pisze:

    Ileż idiotów już odeszło, a ile przyjdzie wypróbować się w rządzeniu?

Dodaj komentarz