Bokser, czyli polityka dla każdego

Do polityki trafiają różni ludzie, więc oczywiście mogą wśród nich znaleźć się sportowcy,  w tym sławni bokserzy. Jako osoby o rozpoznawalnych, choć często zniekształconych twarzach,  mogą w zasadzie nie prowadzić kampanii wyborczej, bo przecież  każdy zna takiego Kliczkę, albo dajmy na to Adamka. Z tym, że ten pierwszy wygrał z Adamkiem i odpuścił kandydowanie na prezydenta, a Adamek przegrał z  Kliczką i właśnie kandyduje. Co prawda nie mierzy aż tak wysoko, ale jest też niższy od ukraińskiego kolegi i nieco mniejszy, oraz nie aż tak utytułowany ( również naukowo) więc na razie chce tylko zostać europarlamentarzystą, który będzie leczył homoseksualistów i modlił się nas w Brukseli. Nie wiem czy również o deszcz, ale to facet głębokiej wiary, więc na pewno coś tam wymodli.
Bieda polega na tym, że umiejętność walenia po mordzie i wiara w Boga wydają się być przymiotami jakby nieco niewystarczającymi, żeby reprezentować nasz kraj na forum międzynarodowym. Przyznam się, że też w swoim czasie trenowałem trochę boks w klubie Gwardia i coś wiem na temat ludzi, którzy garnęli się do tego sportu. Na moje szczęście złamałem sobie w trakcie jednego ze sparingów palec i rzuciłem ten sport, bo jako gitarzysta – co prawda amator – ale jednak musiałem dbać o dłonie.  Piszę na szczęście, bo kto wie, czy gdyby historia potoczyła się inaczej, nie kandydowałbym  dziś na jakieś ważne stanowisko w polityce mimo, że polityka mnie brzydzi.

Adamka jak widać nie brzydzi Ziobro, choć to wyjątkowo obrzydliwa postać, niemal symbol wypaczeń i dewiacji okresu kaczyzmu. Szkoda, bo przecież mógł chłopina pozostać w naszej pamięci jako wybitny i ambitny sportowiec, ale widocznie ktoś namieszał mu w głowie, albo po prostu za mało odłożył na koncie i uznał, że pensja europosła to nie w kij dmuchał.

Takich jak on jest oczywiście wielu, ale nie każdemu dano szanse na tytuł mistrza świata.  Wątpię, żeby pan Adamek osiągnął mistrzostwo w roli parlamentarzysty, no ale jeden walor ma : jak zajdzie potrzeba, to będzie potrafił przywalić.

I tym optymistycznym akcentem kończę, demonstrując na zakończenie moje niezniekształcone boksem dłonie na gryfie. Zresztą nie tylko dłonie, co z pewnością spotka się z entuzjazmem piszących tutaj pań, również tych 50+.

gitarullo

Zdjęcie ma już trochę lat, ale nadal mam tę gitarę, kupioną w roku 1975.

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. krawcowa pisze:

  Mam nadzieję, że koszulę już wyrzuciłeś:P

 2. Filipina pisze:

  Fajna gitara:))

 3. Pantryjota pisze:

  krawcowa:
  Mam nadzieję, że koszulę już wyrzuciłeś:P

  Oczywiście, że nie. To piękna koszula, choć już z niej trochę wyrosłem jakby.

 4. Pantryjota pisze:

  Filipina:
  Fajna gitara:))

  Mam jeszcze elektryczną – też mogę pokazać, ale innym razem, żeby nie podgrzewać nadmiernie emocji pań 50+ :))

 5. theodora pisze:

  Pani 50+ gitarą nawet elektryczną nie zaimponujesz 😉 . Jak dodasz mandolinę i coś jeszcze, czyli inny instrument szarpany , to wtedy oczywiście tak. A koszula – bardzo kompetentna.

 6. theodora pisze:

  Tak sobie myślę, że SP (ale nie ta od ta od „SP hej SP, nieodłączne siostry dwie, młodzież i SP) potrzebuje kandydatów z odkształconymi od boksu częściami ciała , więc Pantryjoto zgłoś swoją kandydaturę. Ja niestety się nie mam szans, choć nos zniekształcony ale nie od boksu, chyba że boksowanie z płytą chodnikową też mi zaliczą.

 7. Pantryjota pisze:

  theodora,

  Ja nie mam nic odkształconego od boksu !!
  Nawet umysłu.
  I po tym, jak odtrącił mnie Palikot, nigdzie już nie będę zgłaszał swojej kandydatury.

 8. z0sia pisze:

  Świetnie…….ślicznie 😀 ale czuprynka na pewno mocno przerzedzona hi hi

  ps.Obrońca życia poczętego,czy katolicki bojownik za wiarę 🙂 PE się zatrzęsie 😀

 9. Pantryjota pisze:

  z0sia,

  Zdecydowanie przerzedzona w porównaniu z tą:

Dodaj komentarz