Busko-Busko, czyli nowy dyrektor

Radny wojewódzki PiS Maciej Gawin został w środę powołany na stanowisko dyrektora uzdrowiskowego szpitala w Busku-Zdroju. „Może to prywatna sprawa, ale dość długo chorowałem” – tak radny opisuje swoje kompetencje.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Swietokrzyskie.-Radny-PiS-zostal-dyrektorem-szpitala-w-Busku-Zdroju

Wcześniej ten Pan wykazał się inicjatywą założycielską:

Kiedy byłem radnym w Busku-Zdroju, założyliśmy stowarzyszenie „Busko-Busko”, na wzór Baden-Baden – przyznaje nowy dyrektor placówki.

https://wiadomosci.wp.pl/busko-zdroj-radny-bez-doswiadczenia-zostal-dyrektorem-uzdrowiska-6364206396044929a

Może to moja prywatna opinia, a nawet na pewno, ale uważam, że idąc tym tokiem rozumowania, można by powołać całe rzesze nowych dyrektorów w różnych placówkach, w których niekoniecznie istotny jest stan zdrowia.

Np. dyrektorem jakiegoś muzeum mógłby zostać koleś, którego kiedyś okradziono ze zbioru puszek po piwie, a dajmy na to dyrektorem kompleksu sportowego mogłaby zostać pani, która przez całą szkołę miała zwolnienie z WF. Z kolei na zarządzającego telewizją pasowałby ktoś, komu mama w młodości zabraniała oglądania serialu Bonanza, zaś w roli dyrektora pływalni widzę niedoszłego topielca.

Zresztą możliwości jest mnóstwo i tylko od prezesa zależy, w którą stronę to wszystko pójdzie. A co do jego skromnej osoby, to na stare lata mógłby np. zostać dyrektorem żłobka – tym bardziej, że w pewnym wieku śliniak przydaje się jak za młodu.

Pantryś

 

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Quartz Quartz pisze:

  Idea sięgnęła już poniżej dna.
  Wczoraj o tym czytałem na którymś portalu i muszę powiedzieć, że zachowałem spokój. Co rusz na jakieś stanowisko powoływane jest przez PiS jakieś dziwadło.

 2. Avatar Kfiatushek pisze:

  I kto to wszystko posprząta? Dekaczyzacja będzie jak rewolucja francuska.

 3. Protest-antka Protest-antka pisze:

  Kfiatushek,

  Poziom rozpieprzenia wszystkiego jest taki że współczuję tym, którzy odziedziczą tę schedę.

 4. ViC-Thor ViC-Thor pisze:

  Chciałbym zostać dyrekorem Kremla moskiewskiego.

Dodaj komentarz