Ciemny lud wszystko kupi w ciemno

PiS szykuje kolejny skok na media. Oto w cieniu zdarzeń absorbujących ostatnio uwagę publiczną, PiS zamierza wprowadzić poprawki do ustawy „Prawo prasowe”.
Pisowscy specjaliści od demonatażu obowiązującego prawa wymyślili wprowadzenie 24-godzinnego terminu na udzielenie autoryzacji dla dzienników i 3-dniowego dla czasopism, postulując równocześnie wdrożenie kar grzywny w przypadku opublikowania nawet dokładnie cytowanej wypowiedzi, bez autoryzacji (ciekawe, czy utrwalone na filmie wypowiedzi pisowskich prominetów też będą wymagały tego zabiegu?)…
I w ten oto czysto peerelowski sposób PiS chce sobie zapewnić możliwość kontrolowania inforemacji trafiających do opinii publicznej.
A my nic z tym fantem nie możemy uczynić. Podobnie jak KE nic nie może uczynić z faktem olewania przez PiS jej zaleceń w odniesieniu do TK. Pod koniec lutego mija wyznaczony przez KE termin wdrożenia komisyjnych zaleceń, ale PiS z całą pewnością nie zamierza nic w tym kierunku uczynić. Tym samym można uznać, że sąd konstytucyjny przestał w Polsce istnieć, a nasza praworządność stała się wolą większości parlamentarnej.

 

Jestem osobą mocno ceniącą sobie prywatność, blogującą w S24 od 14 grudnia 2015 roku. Nigdy wcześniej nie czułam potrzeby publicznego dzielenia się z kimkolwiek swoimi przemyśleniami, ale stało się tak, że nie dałam rady znosić w milczeniu rządów PiS. I stąd moja aktywność w wirtualnym świecie.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. Samuela pisze:

  Wszystkich nas nie zamkną.

 2. ViC-Thor pisze:

  Obiecałem sobie, nie będzie irytacji…

 3. Samuela pisze:

  Tytułem pocieszenia: dziennikarz Deutsche Welle zmiażdżył w wywiadzie TV geniusza Morawieckiego wykazując, that he ist a chłystek.

  https://www.dw.com/en/is-democracy-at-risk-in-poland/av-37559760

 4. McQuriosum pisze:

  Bracia-Rumki są bardziej przezorni i mają większe jaja od nas; pokazuja to teraz i wcześniej… 🙁

 5. konkluzja pisze:

  Samuela,

  Marna to pociecha, ale zawsze jakaś jest. Więc czyńmy swoje, dopóki jeszcze nam wolno…

  I nie jest pocieszające, że dziennikarz Deutsche Welle zmiażdżył w wywiadzie chłystka Morawieckiego. Wszak wiadomo, że opcja niemiecka tylko z zawiści krytykuje dokonania i zamiary wielkich Polaków…

 6. konkluzja pisze:

  ViC-Thor,

  A ja właśnie dla odreagowania irytacji produkuję takie teksty. Jakoś mi lżej na duszy, gdy wyartykułuję publicznie swoje pretensje do obecnej rzeczywistości.

  A że „Bracia-Rumki są bardziej przezorni i mają większe jaja od nas”? Nie od dziś wiadomo, że Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi…

 7. Amstern pisze:

  Jestem za!
  Kontrolowac cala prase.
  W internecie zablokowac wszystkie portale z wyjatkiem dezinformacja.net.

  Majac tylko jedna jedyna prawde, zycie jest prostsze. Obywatel ma mniej stressu.

 8. dorotaau pisze:

  Polecam bardzo serdecznie Teatrzyk pod Anumlikiem;
  https://kowalczyk.blog.polityka.pl/2017/02/17/odlepione-oczko-misia/

Dodaj komentarz