Czarnek, czyli biały człowiek, katolik.

Jak pamiętają stali bywalcy tego forum, pisała kiedyś tutaj pani o nicku Krakowianka Jedna, którą przy okazji pozdrawiam i o zdrowie pytam, a także o to, dlaczego już nie pisuje. Krakowianka w swoim czasie „chwaliła się” znajomością z niejaką Barbarą Nowak, znaną skądinąd kuratorką małopolskiej oświaty. Słuch o niej jakby trochę ostatnio zaginął, ale ponieważ nic w przyrodzie na dłuższą metę nie ginie, znów dała głos:

Afera znana powszechnie jako „willa plus”, związana z przyznaniem ogromnych dotacji na zbytkowne cele głównie fundacjom powiązanym z obozem rządzącym, budzi ogólnopolskie oburzenie, ale nie wśród zwolenników rządu. W obronie Przemysława Czarnka stanęła nawet od dawna niezauważalna w przestrzeni publicznej kontrowersyjna małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak. Tym razem jej wpis zahacza o… rasizm.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/barbara-nowak-broni-czarnka-jest-bialym-czlowiekiem-i-katolikiem/8nl5y1p,79cfc278

Czy ja wiem czy zahacza? W końcu nikt nie może przecież odmówić panu Czarnkowi białej karnacji i bycia katolikiem, więc podkreślenie tych „atrybutów” przez podległą mu kuratorkę może być co najwyżej uznane za przejaw czołobitności i chęć wykazania się odpowiednią postawą patriotyczno-moralną. Pani Nowak też jest przecież białym człowiekiem – kobietą –  i wierzy równie żarliwie – nie tylko w swojego ministra, ale zapewne i w misję którą jej powierzono i którą wypełnia z zapałem właściwym białym squaw na wysuniętym odcinku walki o pryncypia.

Ja zaś, patrząc na „fizjonomię” obojga uważam, że ewolucja chadza sobie tylko znanymi ścieżkami i najwyraźniej są to czasem ścieżki donikąd, a w tym przypadku również znikąd. Kiedyś był taki dowcip bodaj w Szpilkach, jak facet był w gościach i zauważył, że w środku mieszkania jest mnóstwo małp. Spytał więc gospodarza skąd te małpy, na co ten odparł „z dworu lezą”.

Jestem przekonany, że w innych „okolicznościach przyrody” nikt nigdy nie usłyszałby o panu Czarnku i pani Nowak, a już z pewnością nie w kontekście służby publicznej. Ba, nawet nie w kontekście służby w rodzaju pokojówki czy odźwiernego i to nie tylko w czasach, gdy Polska pretendowała do bycia państwem kolonialnym.  W tym przypadku doskonale sprawdza się powiedzenie J.Dobrowolskiego, że nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.

Być może właśnie dlatego stosunkowo szybko porzuciłem naukę i dzięki temu uniknąłem niezręcznych sytuacji, choć starsi pamiętają czasy, gdy kuratorem (co prawda sądowym) można było zostać nawet bez matury. A dziś można dostać doktorat za przysłowiowy psi członek, szczególnie jeśli jest się członkiem pisim.

Z Bobrem

Pantryjota

 

 

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11), Polityka, geopolityka (6)
 1. Quartz pisze:

  Gdy czytam o tych przychlastach to cały czas myślę gdzie to całe badziewie przycupnie jak ten pisfestiwal się skończy.

 2. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Stać ich będzie by przycupnąć gdziekolwiek, choćby na obcej ziemi.

 3. Quartz pisze:

  Pantryjota,

  Ciekawe czy to będzie Berlin czy też Moskwa ?
  Stawiam kowalskiego że berlin, zaś prezio na pewno moskwa.

 4. Wito pisze:

  Odkąd rządzi PiS, mówi się, że każdy kolejny szef MEN jest najgorszy w historii, ale zawsze było to zastrzeżenie, że mogą mieć w rezerwie kogoś jeszcze gorszego.
  Mam wrażenie, że Czarnek zakończył tę ujemną ewolucję. Jest najgorszy – no bo naprawdę nie wiem, kogo jeszcze gorszego mogliby powołać? Jędraszewskiego po spojeniu go jakimiś wynalazkami z zapasów Głódzia? Jakiegoś obłąkanego egzorcystę? Sprowadzą kogoś z Afganistanu lub Korei Północnej?
  Co więcej, myślę, że jeśli opozycja nie odsunie od władzy pisu, jest to też ostatni minister edukacji. Tj. takiej edukacji, jaką znamy – przynajmniej częściowo inspirowanej pozytywnymi intencjami, mniej czy bardziej skutecznie przekazującej wiedzę i postawy. Dalsze rządy Czarnka, po tym jak już odejdą wszyscy wartościowi nauczyciele, to będzie lepienie ogłupionych, sterowanych najpodlejszymi instynktami hominidów. Kto będzie chciał swoje dziecko edukować, będzie musiał skorzystać z innego (jeszcze nieistniejącego) systemu.

 5. Pantryjota pisze:

  Wito,

  Właśnie usłyszałem w radiu, że przez rok ok. 100 tysięcy dzieci przeszło ze szkół publicznych do prywatnych i obecnie jest ich już o ile dobrze zapamiętałem 220t.
  Tyle, że takie szkoły nie wszędzie są dostępne i nie każdego rodzica na nie stać.
  To jeden z oczywistych skutków działania troglodytów.

 6. Pantryjota pisze:

  Pantryjota,

  Komentarz do mojego ostatniego komentarza: w warszawskich szkołach ilość chętnych do szkół niepublicznych wzrosła o ……500 (pięćset) % rok do roku.

Dodaj komentarz