Doktor Wojtyła to nie brzmi dumnie

Na fali pozytywnych zmian wypłynął fakt, że nasz papież napisał doktorat nie mając magisterium, w czym wydatną pomoc okazał mu wspomniany przeze mnie w poprzednim wpisie purpurat S.  A przed chwilą w telewizji dobra znajoma Wojtyły opowiadała o ich ostatnim  spotkaniu na którym  spytała, dlaczego nie reagował w sprawie Paetza i że wówczas zapadła cisza – JPII milczał i takoż Dziwisz, oczywiście obecny na obiedzie, gdyż wyraźnie po nim widać, że żadnej wyżerce nie przepuszcza.

Wracając jednak do doktoratu: pomyślałem sobie, że choć nie stoi za mną żaden kardynał, to może warto się zmobilizować i też machnąć jakiś doktoracik? Gdyby się udało, poszedłbym o krok dalej niż nasz póki co święty, gdyż nie tylko nie posiadam magisterium, ale nawet licencjatu, że o maturze nie wspomnę. Mam już kilka pomysłów na otwarcie przewodu i jednym z nich jest Golonka. Zresztą wydaje mi się, że będzie to doktorat „multidyscyplinarny” (nie mylić z multi-kulti). A potem szybka habilitacja i profesura przed 70-tką. Na świętego nie będę pretendował, choć każdy wie, że np. w stosunku do Golonki wykazywałem czasem niemal anielską cierpliwość i zgoła chrześcijańską wyrozumiałość, połączoną z częstym wybaczaniem.

A co do pomników, to może być tak, że te „koszmarki” z JPII spotka taki los, jak pomnik gen. Berlinga:

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,29526199,general-berling-odnaleziony-w-krzakach-muzeum-go-nie-chce.html

Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć, że nie godzi się porównywać generała z papieżem, ale krzaki dla każdego są takie same.

Oby nam się.

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11), Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Quartz pisze:

  Pal licho pomniki. Można wokoło posadzić tuje. Co zrobić z tymi placami, ulicami, bibliotekami i uniwersytetami. Święty na miarę Polski…heehhehehe.

 2. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  I jeszcze parki im świętego JPII:

  Lech Janerka i park w Rymanowie

  Trochę się dziwię, że jeszcze cała Polska nie jest imienia tego pana.

Dodaj komentarz