Droga do zatracenia

https://www.worldometers.info/pl/

Jest nas już prawie 8 miliardów z wszystkimi konsekwencjami tego faktu. Polak produkuje rocznie 250 kg śmieci, a Niemiec wyrzuca 20 kg ubrań. Amerykanie produkują 570 napełnionych pieluch jednorazowych na sekundę co daje 49 milionów dziennie. Po drogach całego świata  jeździ 700 milionów samochodów. Rocznie przybywa 100 milionów nowych rowerów i milion tytułów książek. Tempo przybiera na sile w miarę wzrostu liczby mieszkańców planety. Te 700 milionów samochodów spala rocznie prawie miliard metrów sześciennych paliwa zasilając atmosferę spalinami.  Dokąd idziemy i gdzie dojdziemy. Za kilkanaście lat będzie nas 10 miliardów i ponownie wzrośnie ilość produkowanych dóbr, nawet więcej niż to wynika z przyrostu liczby mieszkańców. Ci co żyją i są biedni chcą polepszyć swój los i jeść więcej niż miskę ryżu dziennie. Chcą mieszkać, oglądać telewizję, rozmawiać przez telefony komórkowe, ubierać się w więcej niż jeden łachman. To musi kiedyś pęknąć. Ziemia tego nie wytrzyma, a do gwiazd za daleko i nie wiadomo czy jest tam dla nas jeszcze miejsce.

Nic szczególnego

Kategoria: Bracia mniejsi, przyroda (4), Polityka, geopolityka (6), Różne ciekawe historie (5), Różności niesklasyfikowane (8)
  1. Pantryjota pisze:

    A co 12 lat podwaja się ilość ludzkiej wiedzy naukowej, o czym z zainteresowaniem przeczytałem w bardzo ciekawym artykule w Polityce. To musi w końcu pierdyknąć:)

  2. Quartz pisze:

    Pantryjota,

    Tak naprawdę to już pierdyknęło co uświadomimy sobie niebawem

Dodaj komentarz