Durny, kołtuński kraj

Kochani, wczoraj przeczytałam o tym,  że postawiono zarzut znieważenia narodu satyrykowi i felietoniście Angory, Antoniemu Szpakowi, ponieważ śmiał popełnić komentarz  do obchodów urodzin radia Maryja , na którym pojawili się członkowie rządu, parlamentarzyści i samorządowcy.

Antoni Szpak pisze w nim tak: „Ojcu Rydzykowi hołdy i dary składali, tudzież pokłony bili ministrowie: Macierewicz, Ziobro, Błaszczak, Szyszko, Kempa, oraz towarzyszący im liczni parlamentarzyści i samorządowcy. Listy z gratulacjami i życzenia przysłali: prezes, prezydent i premier. Całą tę wazeliniarską, wiernopoddańczą szopkę transmitowała Telewizja Trwam. (…) Szydło uznała za stosowne stwierdzić, iż »ta rozgłośnia łączy Polaków, jak żadne inne medium na świecie«. W kategorii żart roku – pewne zwycięstwo. Radio Maryja tak samo łączy rodaków, jak Becia samodzielnie rządzi i podejmuje decyzje. Natomiast Duda uważa, że »dzięki ludziom zgromadzonym wokół Radia Maryja polskie władze mogą dziś naprawić państwo i budować silną, bezpieczną, sprawiedliwą intensywnie rozwijającą się Polskę«.

„Panie Adrianie, za takie zasługi wypada Ojca Dyrektora nie tylko w rękę pocałować. Jedynie w durnym, kołtuńskim kraju może dojść do takiej paranoi”.

I za to grozi mu do 3 lat więzienia..

I co my na to?   Komentarz chyba jest zbędny – mamy państwo policyjne, gdzie sejm jest twierdzą, bronioną przed  staruszką Wandą Stawską ,czy niepełnosprawną na wózku inwalidzkim  Janiną Ochojską, a pomnik smoleński dzień i noc chroniony jest przez policję, gdzie co krok powstają kolejne upamiętnienia Kaczyńskich….. wymieniać można do wieczora.

Myślę, że szkoda na to czasu , lepiej posłuchać jakiejś pozytywnej muzy , uśmiechnąć się do innych, zrobić coś dobrego, przytulić psa czy kota.. i pamiętać

 

 

Ciągle poszukuję sensu, poza tym kocham koty, psy i cale stworzenie, lubię słuchać mądrych ludzi, cieszę się, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego, pokonać jakieś własne ograniczenie, lubię odkrywać w sobie, to, co jeszcze nie odkryte , ot, egocentryczka po prostu.

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11)
 1. Pantryjota pisze:

  Nieskromnie przypomnę, że niejakiego Ojca Podgrzybka Angora cytowała na swoich łamach kilka razy, gdy jeszcze pisał na Salonie. A temu Szpakowi powinni zrobić pokazowy proces – niech wie, że nie każdemu wolno nazywać Du.ę Adrianem, a Beatę Becią.

 2. Jose Obando pisze:

  Cześć,
  życie w PRLu takie jest. Trzeba walczyć z tymi komunistami: kurduplem i jego bandą. Oni nie mają sprytu Jaruzelskiego, będą walczyć do końca.
  Przypuszczam, że po najbliższych wyborach skończy się niestety Rumunią.
  Obym się mylił.
  Pozdrawiam

 3. Protest-antka pisze:

  Jose Obando,

  Walczyć? ale w jaki sposób?

 4. Kfiatushek pisze:

  Czasy się zmieniają, ale metody pozostają te same. Z pierwszego sekretarza KC ZSRR też nie wolno było stroić żartów. Ale to nigdy Polaków nie odstraszało.

  – Co by było, gdyby Breżniewa pożarł smok?
  – Przez dwa tygodnie srałby orderami!

 5. Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Mam dla Ciebie Ryśka na szybko 🙂

 6. Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Tu też Rysio, ale się chowa 🙂

 7. Pantryjota pisze:

  A tu już całkiem schowany :

Dodaj komentarz