Dychę dasz, błogosławieństwo masz

Tylko do dnia 10 marca można zamówić Błogosławieństwo Papieskie, a potem niestety  będzie można zamawiać Błogosławieństwa Papieskie tylko w Biurze Dobroczynności (Elemosineria Apostolica) na Watykanie lub online. Zatem trzeba się spieszyć, bo oferta jest atrakcyjna jak czort.

W tym zbożnym celu należy wejść na stronę internetową

Błogosławieństwo Apostolskie

 

 

 

aby zapoznać się ze szczegółami oferty oraz ogólnymi warunkami zawarcia transakcji handlowej. Błogosławieństwo Papieskie można oczywiście odebrać także osobiście. W tym celu udajemy się „do biura Urzędu Dobroczynności Apostolskiej (Elemosineria Apostolica), które znajduje się wewnątrz Watykanu, można przyjść osobiście (od poniedziałku do soboty) w godzinach od 9.00 do 13.30. Przechodząc przez bramę przy kościele św. Anny (na prawo od Kolumnady przy Placu Św. Piotra), należy poinformować Gwardię Szwajcarską, że chcemy iść do „Elemosineria Apostolica”, a oni wskażą nam dokładnie drogę do Urzędu.
Tam można zamówić pergaminy z Błogosławieństwem Apostolskim, wybierając spośród różnych modelów do dyspozycji; mogą one być odebrane na miejscu lub wysłane.”

Na podanej wyżej stronie internetowej należy podjąć decyzję: albo zamawiamy albo olewamy. Jeśli zamawiamy, to klikamy na zakładkę ZAMÓW BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PAPIESKIE. Po kliknięciu otworzy się MAKABRA ABRAKADABRA

Po dokonaniu wyboru właściwej okazji wyciągamy trzosik i realizujemy płatność. Cena zależy od wymiarów. Największe Błogosławieństwo Papieskie chodzi po 24 EUR, zaś maluteńkie tylko 16 EUR . Okazji jest multum, aczkolwiek oferta handlowa nie obejmuje niestety jubileuszu wbicia Azjaty na pal. Wszelako, aby móc cieszyć się Błogosławieństwem Papieskim przy stosownej okazji, należy oświadczyć „w poczuciu odpowiedzialności i w sumieniu, że adresat / adresaci Błogosławieństwa Apostolskiego, o które proszę na pergaminie

 • nie żyje / nie żyją w niesakramentalnym związku: luźnym, lub tylko cywilnym, lub po rozwodzie w drugim związku”

co dobitnie dowodzi, że lepiej jest żyć niż nie żyć.

Samuela

z wykształcenia i zamiłowania filolog, co według Platona oznacza miłośnika naukowej dyskusji. Wszelako mogę też nienaukowo.

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11)
 1. Avatar Kfiatushek pisze:

  J, 2, 14-16
  14 W świątyni zastał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. 15 Wówczas, sporządziwszy sobie bicz ze sznurów, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. 16 Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Zabierzcie to stąd, z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!»

  Za błogosławieństwa płacić nie wolno! Nie wolno przede wszystkim brać za nie pieniędzy!

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Być może w ten sposób gromadzą środki na odszkodowania dla molestowanych.

 3. Samuela Samuela pisze:

  Kfiatushek,

  Za tego papieża lewaka świat schodzi na psy!

 4. Samuela Samuela pisze:

  Pantryjota,

  Odszkodowania, ale skromne!

 5. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Samuela,

  Papież skromny, to i w odszkodowaniach się nie przelewa.

 6. Quartz Quartz pisze:

  Istota religii – kasa

Dodaj komentarz