Dziś kolejny dzień kobiet…

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23182618,trwa-czarny-piatek-a-tymczasem-na-nowogrodzkiej-pis-oczekuje.html#Z_MT

Nie mogę tam być, ale chciałabym wyrazić swoją solidarność,(chociaż  słowo to ma dla mnie od jakiegoś czasu  pejoratywne znaczenie), z wszystkimi  dziewczynami, młodymi  i dojrzałymi, którym się chce -domagać się swoich podstawowych praw . Nie jestem za aborcją -chyba żadna normalna  kobieta nie jest, ale nie znoszę  gdy jakiś rumiany  facio w sukience mówi mi co mam robić. Nie wiem, co na to  koleżanki forumowiczki, ale ja czuję totalny wkurw, że pozwolę sobie  zacytować  klasyka.

A tak na marginesie, mam lekki dyskomfort gdy słucham przewodniczącej Lempart, a zwłaszcza gdy ją widzę:

„- Szeregowy poseł myślał, że będziemy tak kicać. Zwołują komisję, my zwołujemy protest. Odwołują komisję, my rezygnujemy. Nie. My nie będziemy tak kicać jak zajączki. To wy tak kicacie. Episkopat coś powie, to wy hop, kobiety tupną nogą, to wy hyc w drugą stronę. Pajace. Dorośnijcie – grzmiała.”

Przyznam, że sama się trochę boję, a co dopiero nasz wodzuś.

Pozdrawiam dziewczyny i chłopaków, którzy je wspierają też

Ciągle poszukuję sensu, poza tym kocham koty, psy i cale stworzenie, lubię słuchać mądrych ludzi, cieszę się, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego, pokonać jakieś własne ograniczenie, lubię odkrywać w sobie, to, co jeszcze nie odkryte , ot, egocentryczka po prostu.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Krakowianka Jedna pisze:

  Protest-antko, nie ma co sie „dyskomfortować”. To dobrze, że nie bedziemy kicać jak zajączki przed pajacami!!! Bardzo ładnie nawiązała do zbliżających się świąt Wielkanocnych. Mnie to szczerze rozbawiło!

 2. Protest-antka pisze:

  Z meritum zasadniczo się zgadzam, tyko nasza przedstawicielka taka mało kobieca, od razu ma co pisać niejaki Sklepowicz…

 3. Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Proszę mi ją pokazać, to ocenię kobiecość lub jej brak.

 4. Krakowianka Jedna pisze:

  Pantryjota,

  Protest-antka ma rację, ale ja bym się tak tym nie przejmowała. W końcu i tak ja liczę, że doczekam, że będziemy mieć Biedronia za prezydenta 🙂

 5. Samuela pisze:

  Chrześcijanie nie zabijają, ponieważ tak chrześcijanom sam Pan Bóg przykazał. Ponieważ tak im Ojciec w Niebiesiech powiedział, to postanowili nie zabijać życia, zwłaszcza nienarodzonego. Z życiem narodzonym chrześcijanie mają mniej dylematów i nie ma tu żadnej sprzeczności, bo prawdziwy chrześcijanin powinien z wszelkich swych sił dążyć do nieba, a cel ten może osiągnąć tylko wtedy, gdy będzie martwy, azaliż żywych tam nie przyjmują ponoć. Z jakiegoś niejasnego powodu chrześcijanie postanowili jednak żyć i życie postawili nagle na piedestale, jak gdyby życie było największą wartością. Tymczasem życie nigdy nie było, nie jest i nigdy nie będzie wartością najwyższą chociażby z tego powodu, że w istocie życie jest śmiercią. Człek rodzi się bowiem po to, aby umrzeć, a z jego próchna nie tyle powstaje nowe życie, co raczej śmierć.

  Podajmy sobie wszyscy znak pokoju. Amen.

 6. Pantryjota pisze:

  Samuela,

  Wydaje się, że masz „niechrześcijańskie” podejście do chrześcijaństwa, ale ja się nie znam za bardzo, to może nie będę się wgłębiał.

 7. Jose Obando pisze:

  Cześć,
  popieram protest wszystkimi możliwymi sposobami. Trzymajcie się dziewczyny i kobiety.
  Aborcja nie jest celem, wolność jest najważniejsza.
  Ci faceci w sukienkach nie wiedzą co to jest wolność działania, są zdeterminowani chierarchiczną strukturą swego przestępczego związku religijnego.
  Pozdrawiam

 8. ViC-Thor pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Średnio obchodza mnie świeta wielkich jaj.

  W mojej rodzinie to świeto bylo obchodzone jak wiekie zarcie.

  Taki film był nakrecony: „Wiekie żarcie”
  Z Marcello…

  Pękające rectum przy pianinie zrobiło na mnie wrażenie.

  Bardziej mnie interesuje dlaczego są tacy, ktorzy sikają do wody święconej.

 9. ViC-Thor pisze:

  Samuela,

  Calkem ładniuchy cynizm.
  Podoba siem…

 10. Protest-antka pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Krakowianko kochana -Ty też? też na to liczę po cichu

Dodaj komentarz