Gdzie się podziały miliardy? Co PIS chce ukryć zaczynając wojenkę z Europą?

    Po co ten cały kabaret z Saryuszem-Wolskim? Po raz kolejny PIS kreuje alternatywną rzeczywistość. Wszyscy w Europie są zadowoleni i doceniają profesjonalizm i kunszt Tuska, wszyscy oprócz wiochy polskiej. Wszyscy wiedza że wola Pana prezesa jest wolą Narodu Polskiego a kto się z tą wizją wielkiej Polski nie zgadza, ten Niemiec, komunista, wyzyskujący kapitalista i zdrajca w jednej osobie. Bezczelna Europa nie chce prawdziwego Polaka, tylko uparła się na Niemca Tuska. Bezczelni Czesi i Słowacy nie chcą uznać kandydata który prezes im nakazał popierać, bez żadnych z nimi konsultacjami. No nie chcą założyć jarzma na garb by służyć Panu Polskiemu, w głowie prezesa się to nie mieści jak można nie chcieć dobrodziejstwa jakie on niesie dla Europy.

    Ta fantazja ułańska udzieliła się prezesowi a jego sługusy ślepo podążają za nim ku kolejnej zgubie na Rzeczpospolitej. Ani Węgrzy ani Brytyjczycy nie przyłączą się do tej walki z wiatrakami, bo w przeciwieństwie do Polaków używają mózgów i umieją racjonalnie myśleć. Węgrzy dobrze wiedzą że następca Tuska nie będzie z Europy środkowo-wschodniej, bo Polska nie jest pępkiem EU dookoła której orbitują pozostałe kraje. Inny polityk może być bardzo niewygodny dla Węgier dlatego wolą Tuska z którymś jakoś się dogadają. Węgrzy i Brytyjczycy przyłączając się do Polski strzeliły by sobie samobója, 3 głosy to za mało by móc cokolwiek zmienić a narazili by się na odwet i pogorszyło by to ich pozycje w nadchodzących trudnych negocjacjach.

    Jaki ma więc sens stawiania się w roli niepoważnej, śmiesznej świętej krowy, upartego osła który w pojedynkę walczy z 27 krajami o to by ich rodak nie przewodził UE. Po co prezentować Europie nasze najgorsze cechy, produkując kłamliwe pomówienia i oczernienia bez żadnego pokrycia. Europejczycy to nie ciemnota Polska aby w takie hasła uwierzyć. Będzie ubaw jak eksperci Macierewicza będą jeździć po Europie z parówkami i puszkami i dowodzić winy Tuska. Będzie ubaw po pachy jak politycy Europejscy zapytają o dowody puczu o którego rzekomo Tusk popierał. Jak tam powiedzą że dowodem jest 1000 kanapek które polityk PIS zamówił, to chyba tam wszyscy padną pod stół ze śmiechu. Prezes żyje w jakiejś średniowiecznej rzeczywistości i wierzy że ktoś poważnie potraktuje jego liberum veto.

    Chucpa ta i Targowica ma za zadanie przykryć nieudolność obecnej władzy i robi to skutecznie.

Korupcja w PKP,

https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/543935,sdm-swiatowe-dni-mlodziezy-cba-zatrzymanie-oficer-bor-dworce-pkp-zabezpieczenie.html

Aresztowania wewnątrz CBŚP

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1735073,Zatrzymania-funkcjonariuszy-CBSP-w-Warszawie-Kierownictwo-odwolane

rozbijanie drogich limuzyn z VIP-ami w środku, Misiewicze siejące destrukcje w Polskim Wojsku i polskich spółkach, to tylko niektóre objawy rozkładu państwa. Gdyby nie konflikty część nawet najbardziej zagorzałych miłośników prezesa, mogło by jeszcze pomyśleć że źle się dzieje w państwie Polskim a cała ta dobra zmiana to tylko tekturowa atrapa która za chwile się rozpadnie.

     Pis zachwala 500+ jakby co najmniej płacił to z własnej kieszeni a prawda jest taka że program ten był możliwy tylko dlatego że, PO mimo kryzysowych lat zostawiła PIS bardzo stabilne finanse publiczne. Mieszkanie+ to taka pieśń wyśniona tak samo jak wielki plan Morawieckiego, który po półtora roku produkuje coraz to nowsze prezentacje, które zachwalają jak to nam będzie super gdy ten Godot przyjdzie.

     Jednak najważniejsze co PIS udało się ukryć to wzrost zadłużenia państwa w 2016 o ponad 94 miliardy zł, co jest przyrostem o ponad 11% !!!!!!!!! Około 8 miliardów miesięcznie. Przeliczając to na jednego mieszkańca okazuje się że każdy Polak ma już do spłacenia 26 tyś złotych. Istny rekord dobrej zmiany.

https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/dlug-polski-na-koniec-2016-wyniosl-928-mld-6612-mln-zl/7d7ss05

W 2015 w którym to już częściowo rządził PIS dług wzrósł o ponad 54,5 miliarda.

https://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/4079196/zsp_2015_12.pdf

Na co poszło ekstra 40 miliardów?

     Powiecie że na 500+, ale projekt ten to około 17 miliardów a PIS w 2016 dostał z NBP prawie 8 miliardów i z aukcji na LTE ponad 7 miliardów. Są to ekstra pieniądze których w 2015 nie było.

     Na próżno też szukać jakiś podwyżek dla pielęgniarek, nauczycieli czy emerytów bo były to groszowe sprawy.

     Może PIS inwestuje te pieniądze i modernizuje kraj? Nic z tych rzeczy, inwestycje nieustannie spadają i rząd nie wydał na inwestycje tyle ile zaplanował.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zadyszka-w-inwestycjach-spowolnila-wzrost-PKB-7487147.html

Macierewicz zastopował przetarg na helikoptery co dało kilka miliardów a nie słychać by Polskie Wojsko dostało coś w zamian.

     Gdzie się więc podziały te miliardy? Teraz już wiemy po co to wymachiwanie szabelką aby odwrócić uwagę i by lud nie zadawał pytań.

     Za parę lat kiedy Misiewicze będą wypoczywać w ciepłych krajach, to Naród tęskniący za romantyczną utopiom będzie musiał płacić za dobrą zmianę.

P.S.

    PIS już tak bardzo przegina, że nawet prawicowi pisarze powoli mają dość tej hucpy i kupczeniem interesem Polskim. Zapewne widząc zmęczenie i wypalenie agitatorów dobrej zmiany, niemrawo starają się poddać krytyce swoich ulubieńców. Widzą oni że powoli propagandowa machina już nie wystarcza by utrzymać lud w ciemnocie i zapewne będą się dystansować do tych kłamstw i oczernień które jeszcze niedawno wychwalali. Jest już na to za późno, ludzie są już zmęczeni tą konserwatywną obłudą. Prawicowcy muszą przyjąć na klatę odpowiedzialność za szerzenie kłamstw i trucie Polskiego społeczeństwa jadem nienawiści.

P.S.

Pani premier mówi że „zasadami się nie handluje”. Targowica handluje interesem Polski, dla swojej prywatnej zemsty chce zniszczyć wspólnotę Europejską i jeszcze ma czelność takie dyrdymały opowiadać. Że też kołek jej w gardle nie stanie.

Zawsze warto być człowiekiem

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Kfiatushek pisze:

  „Że też kołek jej w gardle nie stanie.”

  Osikowy, żeby zmartwychwstania nie było.

 2. McQuriosum pisze:

  Skoro zasadami nie handluje, to ciekaw jestem jaki towar ma na zbyciu?
  Pewnym jest, że czymś handluje, bo ma mowę i wygląd starej przkupki, co na niejednym bazarze była. Prochami chyba raczej nie handluje, bo stara zasada tej branży mówi , że dilerzy nie powinni brać, z drugiej jednak strony, czasami zachowuje sie tak, jakby była mocno pod wpływem albo na głodzie, taka dziwnie pobudzona…

 3. Kfiatushek pisze:

  McQuriosum,

  Ciekawa to zasada demokratyczna, gdy głos 1 znaczy więcej niż 27. Alternatywne zasady demokracji à la PiS?

 4. McQuriosum pisze:

  Kfiatushek,

  To, oraz inne niekonsekwencje( demokracja a la PiS ) już jej wytknął austriacki dziennikarz:
  – Czy decyzje o przelewach unijnych pieniędzy do Polski też Pani zablokuje?
  Wystarczyło na naszą gadułę…

 5. Kfiatushek pisze:

  McQuriosum,

  Austriacy są zaprawieni w dyskusjach ze Wschodem. Było nie było: Wschodnia Rzesza.

 6. McQuriosum pisze:

  Kfiatushek,

  raczej w austriackim gadaniu, ale Broche zgasił!
  Dla ścisłości, to powinni się chyba nazywać Rzesza Południowa, ale to już inna historia.

 7. Helena T. pisze:

  „Zapewne widząc zmęczenie i wypalenie agitatorów dobrej zmiany, niemrawo starają się poddać krytyce swoich ulubieńców”

  Wcale nie tak niemrawo! Ziemkiewicz jakby nowych skrzydeł dostał, fruwa jak gołębica i co rusz coś spadnie.

 8. Kfiatushek pisze:

  Helena T.:
  „Zapewne widząc zmęczenie i wypalenie agitatorów dobrej zmiany, niemrawo starają się poddać krytyce swoich ulubieńców”

  Wcale nie tak niemrawo! Ziemkiewicz jakby nowych skrzydeł dostał, fruwa jak gołębica i co rusz coś spadnie.

  … i nie jest to bynajmniej złote jajo. 😀

Dodaj komentarz