Ile razy można Polaków robić w balona

Jakiś czas temu przeczytałem (Polityka albo Newsweek – nie pamiętam) artykuł o strategii prawodawczej PiS. Jednym z fundamentalnych tricków służących do ogrywania Polaków jest wprowadzanie skandalicznych zmian, a następnie wycofywanie się z nich.

Logicznie myślącym ludziom wydaje się to idiotyczne i to jest błąd. Bo większość to łyka. Najpierw przerażenie – co to będzie?!?!!? Wprowadzą całkowity zakaz aborcji!! Spacyfikują samorządy metodą „Na izbę obrachunkową”!!! Potem albo PiS wycofuje pomysł albo Duda coś tam wetuje i przez Polskę przetacza się westchnienie ulgi – jednak nie są tacy źli. I poparcie dla mafii ciągle jest wysokie.

Jak widać, Duda często pełni w tym procederze funkcję pomocniczą. Wetuje np. 2 ustawy o sądownictwie (zeszłe wakacje). Już-już co poniektórzy nabierają nadziei, że nam p.o. prezydenta znormalniał i wyuczciwiał (co Państwo na taki neologizm?), po czym Duda podpisuje bez mrugnięcia okiem praktycznie takie same ustawy i jeszcze kłamie prosto w kamery, że czymś istotnym się różnią od tych zawetowanych.

Ostatni numer z zawetowaniem ordynacji do Parlamentu Europejskiego to moim zdaniem epizod tej samej gierki w kantowanie Polaków. W końcu wepchnięcie swoich do PE to nie jest dla PiS żaden priorytet. To co się liczy to korzystne dla PiS zmiany ordynacji do Sejmu i Senatu. Bardzo się obawiam, że teraz, po przygotowaniu gruntu wetem PiS przegłosuje te zmiany, a prezydent grzeczniutko je podpisze.

Jeśli okaże się, że się mylę, chętnie powyższą wypowiedź odszczekam.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. ViC-Thor pisze:

  Muniek śpiewał:”Dlaczego mieszkam w kraju w którym każdy chce mnie zrobić w CH….”.

 2. von Kattowitz pisze:

  W PRL-u bezpieka też rozpuszczała ploty że np. ” od czwartku cośtam zdrożeje trzykrotnie ” publika rzucała qrwqmi gnała się zabezpieczyć do sklepów zapasem, aby w czwartek usłyszeć , że owszem zdrożało tylko o 20% za to staniały lokomotywy. Mechanizm ten sam choć może szczegóły się różnią. Ciemny lud…. itd.

 3. Kfiatushek pisze:

  Nie chcę nikogo straszyć, ale sądowane są projekty wyjścia z UE.
  Ostatnia wypowiedź Morawieckiego seniora…
  https://www.salon24.pl/u/zefirek/889569,polexit-czyli-strategia-berlina
  https://www.salon24.pl/u/zenjk/830419,unia-europejska
  https://www.salon24.pl/u/beem-deep/889130,kto-chce-polexitu

  I wiele innych. To rozeznanie na ilość szabel. Jak na razie opłacane trole są za, ale mają problem z dopłatami z UE. A jak Unia zażąda spłaty dotacji….

 4. Wito pisze:

  Kfiatushek,

  Te 3 teksty, które zalinkowałaś – czy ten poziom zidiocenia to na salon24 teraz norma? Zerowy kontakt autorów z rzeczywistością bardzo mnie rozbawił. No cóż, w realiach internetowych każdy, choćby najgłupszy troll może się produkować. I nawet jest czytany.

 5. Kfiatushek pisze:

  Wito,

  To teraz norma na „saloonie”24. Dawno nie miałam praktyk na oddziale psychiatrycznym, to nadrabiam zaległości czytając wynurzenia zwolenników tak zwanej polskiej „prawicy”. Moi koledzy po fachu ze specjalnością chorób psychicznych zacierają ręce i otwierają konta…

 6. Protest-antka pisze:

  Kfiatushek,

  Obyśmy nie stali się klientami Twoich kolegów po fachu- po tych wynurzeniach zwolenników tzw. polskiej prawicy – pozdrawiam serdecznie

 7. Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Wszedłem na Salon i zobaczyłem „zajawkę” notki, w której autor bije brawo panu Rokicie za ostatni wywiad, jakiego udzielił był publicznie i którego miałem nieprzyjemność słuchać, dochodząc do wniosku, że niedoszły premier z Krakowa całkiem już odjechał.
  Szkoda czasu.

Dodaj komentarz