Imperium w budowie, czyli aneks po latach

10.09.2012 13:55 54

opublikowana w: Czarny Sabat, Jaja jak berety!

Imperium w budowie, czyli Ad maiorem Dei gloriam

Widoczna z miasta podświetlona złota korona na potężnej kopule i droga krzyżowa z figurami ze spawanego żelaza na placu celebry – znamy już szczegóły planów kościoła wznoszonego przez o. Rydzyka w Porcie Drzewnym. W sobotę wmurowano akt erekcyjny pod budowę.

https://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,12451932,O__Rydzyk_ujawnia_detale_swiatyni__Zloto_widac_z_daleka.html

Co prawda stary link nie działa, ale patrz → Aneks

Nie wiem jak Państwo, ale ja widzę pewne podobieństwo w kopule, do słynnej świątyni budowanej w W-wie. Być może to nic złego, bo przecież kopuła to kształt dość jednoznaczny i że tak powiem „standardowy” więc każda może wydawać się podobna do każdej innej. Mnie bardziej interesuje co ma pod kopułą człowiek, który wymyśla takie idee. A także to, ile kolejnych moherowych babć i dziadków pozbawi się części swojej skromnej emerytury na rzecz tej inwestycji. Bo przecież przedsiębiorstwo Ojca Rydzyka to znacznie poważniejszy biznes, niż jakiś tam AmberGold, czy inny SKOK. Tutaj chodzi o tzw. „sacrum” profanowane przez tego samozwańczego ojca narodu, wspieranego przez odchodzące do przeszłości pokolenie wykluczonych, wciąż jednak stanowiące pewną grupę elektoratu, bo ordynacja nie odbiera prawa wyborczego osobom powyżej pewnego wieku, co jest bardzo demokratyczne i słuszne w swej zasadzie. A bogoojczyźniane inwestycje choć czasem kuleją ( jak wspomniana na początku Świątynia Opatrzności Bożej), to jednak nadal cieszą się popularnością w niektórych kręgach oszołomionych, bo przecież perspektywa ustanowienia Jezusa królem Polski wciąż kołacze się w głowach tych biedaków.

„Kościół w stanie surowym ma być gotowy w lutym 2014 roku. Nie wiadomo, ile będzie kosztował. O. Rydzyk zachęca słuchaczy Radia Maryja do składania datków. Nazwiska tych, którzy wpłacą ponad 1 tys. zł, znajdą się na murach”

Cóż znaczy tysiąc PLN wobec możliwości znalezienia się na murach ?

„Prosimy wykorzystać do końca doładowania 'w Rodzinie’ i nabyć nowy starter telefonii 'w naszej Rodzinie”

Należy przychylić się do tej prośby i wykorzystać możliwość doładowania Ojca Rydzyka do końca. I koniecznie nabyć nowy starter. Za te pieniądze zostaną zbudowane m.innymi unikalne w skali światowej stacje drogi krzyżowej :

„W pewnym sensie będą unikatem w skali światowej, bo chcemy zrobić to w specjalnym materiale, z grubego żelaza, spawane”

Że też nikt do tej pory nie wpadł na pomysł wykorzystania w tym zbożnym celu spawarek. Można by do tych prac zatrudnić bezrobotnych spawaczy ze zlikwidowanej stoczni, na którą Ojciec też zbierał datki, które zapewne zamienił na jakieś dobra niedoczesne.

Ad maiorem Dei gloriam

A potem się przeniesie Jezusa ze Świebodzina do Torunia i Kukiz wprowadzi jednomandatowe okręgi wyborcze. Najpierw w Toruniu, a potem w całym kraju. Co ja gadam…o czywiście w całej Unii, która wówczas nawróci się i uzna Ojca Rydzyka za swego przywódcę, nie tylko duchowego.

Im też pecunia non olet.

P.S.:

Widziana na budowie pani sponsorka gwarantuje, że funduszy nie zabraknie.

Odsłon: 622 (w tym z lubczasopism 93) | Tagi: rydzyk

ANEKS:

Jak zapowiadał, tak zrobił i teraz można zobaczyć efekty na własne oczy:
https://torun.naszemiasto.pl/zwiedzamy-swiatynie-radia-maryja-kosciol-pw-maryi-gwiazdy/ar/c1-8061789

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11), Różności niesklasyfikowane (8)

Dodaj komentarz