Kaczyński nie pozwoli na IV Rzeszę, czyli odlatujący prezes

Było tak:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił także o sprawach europejskich. Dziennikarz Wojciech Szacki napisał w środę wieczorem, że od obecnego na spotkaniu posła PiS dostał informację, że wicepremier ds. bezpieczeństwa powiedział: „Ciężkie terminy przyszły na Europejczyków. Niemcy wyłożyły karty na stół i chcą budowy IV Rzeszy. My na to nie pozwolimy”. „I dostał owacje” – dodał Szacki.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27867909,kaczynski-mial-stwierdzic-ze-niemcy-chca-budowac-iv-rzesze.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=288&do_a=288&s=BoxNewsImg3

Ciekawe, jakie karty ma do wyłożenia na stół ten odlatujący już coraz bardziej polityk z łaski na uciechę. Nowy rząd naszych zachodnich sąsiadów z pewnością będzie zachwycony szczerością prezesa i być może nawet zwróci się do niego o napisanie jakieś nowej wersji Mein Kampf. A potem załatwi mu jakieś specjalne krzesło, na którym będzie mógł zasiąść w pomieszczeniu łudząco przypominającym parlament europejski, w którym jednak drzwi pozbawione będą klamek, a panowie w białych kitlach w każdej chwili będą gotowi na odzianie prezesa w gustowny kaftanik z bardzo długimi rękawami. Następnie dostanie swoją ulubioną zabawkę w postaci nadmuchiwanego modelu Tupolewa i jeśli zachowa spokój, zostanie wydane pozwolenie na widzenie z kotem. Gdyby jednak znów się uniósł i rzucał mordami zdradzieckimi i imposybilizmem, kilku kapo z przyjemnością siądzie mu na twarzy i wytłumaczy, że prezesem się bywa, a kaczyzm historia uznała za faszyzm z ludzką twarzą, co tylko w pewnym stopniu stanowi okoliczność łagodzącą. Po przyjęciu codziennej dawki leków i zmówieniu paciorka Jarozbaw wyciągnie się na pryczy jak krótki i zapadnie w sen o potędze i o czasach, w których każde słowo naród spijał mu z ust. A każdy kolejny dzień wcale nie będzie się różnił od poprzedniego, podobnie zresztą jak noc. I tak do samego końca, smutnego zresztą.

Pantryjota

 

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Quartz pisze:

  Dobra diagnoza. Ten pokurcz to z każdym słowem zbliża się by mu założyć kaftanik

 2. ViC-Thor pisze:

  Degeneratowi jak głodnemu…

  Chleb na myśli.

  A’propoS…
  Szwejk mi się przypomniał…

  „Stary cesarz
  (du hast den farbfilm vergessen, hast den farbfilm vergessen )
  Franciszek Józef robił już pod siebie I podczas wielkiej Wojny Światowej miał dwie mamki co go jarmiły z piersi…

  Normalna kobieta nie da nadprezesowi possać swoich piersi, to może jakaś zdziczała kotka?
  Da?
  Albo jakaś suka przywiazana do latarni… nie ucieknie niczym w Malowanym ptaku -’Kosińskiego.

  Za jakie przewinienia ten degenerat wraz z Mini Zero = dysponują Polakami???

  Przez ministra Zero nie mamy kasy na ratowanie Polski
  ( ekonomia i NFZ)

  Dlaczego w sàsiednich krajach nie ma takich problemów???????

 3. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Może dlatego w sąsiednich krajach nie ma takich problemów, bo nie ma tam takich typów:

  Ast: Przecież w tych słowach nie ma nic zdrożnego

  Do słów lidera PiS odniósł się przewodniczący komisji sprawiedliwości i praw człowieka, poseł Marek Ast. – Przecież w tych słowach nie ma nic zdrożnego. Niemcy w tej chwili nie ukrywają, w jakim kierunku chcą, aby Europa się rozwijała. Proponują po prostu federalne państwo, rozumiem, że pod przewodnictwem Niemiec – uznał, jak podaje tvn24.pl.

  – My na tę formułę się nie godzimy, cały czas mówimy, że jesteśmy związkiem suwerennych państw – dodał. Podkreślał także, że „oklaski były za całość wystąpienia prezesa”. – Zwyczajowo tak się kończy klub i tak się kończą wystąpienia prezesa – przekazał.

 4. Pantryjota pisze:

  Człowiek by chciał być kimś – a jest gównem, przyjacielu.

  J.H. Przygody dobrego wojaka Szwejka

 5. Pantryjota pisze:

  Co by nie mówić, to znów głośno o prezesie:)

  „Peron mu już całkiem odjechał” – napisał Szymon Hołownia. „’IV Rzesza’? Tablice odlotów w CPK będą nosić imię Jarosława Kaczyńskiego” – kpił Marek Belka.

  Z kolei pisarz i reporter Cezary Łazarewicz ocenił: „Każdej akcji towarzyszy reakcja równa co do wartości i kierunku, lecz przeciwnie zwrócona. Ten odlot dobrze się dla nas skończyć nie może”.

  Póki co, to Kaczyński buduje IV Rzeszę Pospolitą.

  A ja dodam od siebie, że niestety kiedyś nie skorzystano z opcji zbadania prezesa przez psychiatrów, co było wielbłądem. Gdyby wtedy go zamknęli w dobrym psychiatryku i prawidłowo leczyli, to może dziś na luzie chodziłby na spacery z kotem i co najwyżej pies z kulawą nogą mógłby się taką parą zainteresować i podnieść nogę, przechodząc mimo.

 6. z0sia pisze:

  „To było zamknięte posiedzenie klubu PiS, Prezes nie mówił do LUDZI.”
  [Elżbieta Jakubiak]

 7. Quartz pisze:

  z0sia,

  Trafnie powiedziane, że nie mówił do „LUDZI”

 8. Pantryjota pisze:

  z0sia,

  Może jej chodziło o tzw. „git ludzi” ?

 9. Wito pisze:

  Wiecie, co jest ponure? Dla politycznych, doraźnych korzyści wuc i jego głupowaci kumple walą w państwo, które od ponad 3 dekad (no, z krótką przerwa na Schroedera, który zresztą z racji proputinowości powinien być przez piss bardzo lubiany) jest wobec Polski bardzo przyjazne. Angela Merkel jest znana ze swojej sympatii dla Polski, m.in z powodu osobistych doświadczeń.
  Ale ta epoka właśnie dobiega końca, nowy kanclerz będzie bardziej neutralny i zapewne nie będzie puszczał mimo uszu antyniemieckiego bełkotu rządzących.

 10. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Nie mogęsobie przypomnieć do kogo on to mówił…
  -ten Szwejk…

 11. ViC-Thor pisze:

  z0sia,

  Niech zgadnę, do zwierząt?

Dodaj komentarz