Katolickie osiedle i mutacje intelektualne

Czego to deweloperzy nie wymyślą, żeby znaleźć chętnych:

W Łomiankach pod Warszawą powstaje nietypowe osiedle przeznaczone dla osób szczególnie wyczulonych na kwestie wiary. Każda nieruchomość będzie miała świętego patrona oraz wbudowany medalik. Na terenie osiedla znajdziemy też kapliczkę.

https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,26527946,kazdy-dom-ze-swietym-patronem-i-wmurowanym-medalikiem-bardzo.html#s=BoxOpImg13

Nie wiem co oznacza „wbudowany medalik” ale brzmi świetnie. Co do modlenia się w osiedlowej kapliczce, to w dobie pandemii znacznie lepszym sposobem byłaby kapliczka w każdym domu. Najlepiej w piwnicy, gdyż jak wiadomo z dowcipu o Kowalskim, Bóg jest wszędzie. Oczywiście konieczny jest szlaban i budka strażnika, który będzie sprawdzał każdego wjeżdżającego na teren osiedla, aby nie dopuścić na jego teren niewiernych, albo wiernych inaczej. Można by też zainstalować dzwon, ale na tyle nisko, żeby każdy mieszkaniec mógł sobie do niego podejść i przydzwonić w metal łbem, na wypadek kryzysu wiary. Kolejna sugestia, to dozorca z uprawnieniami księdza, np. jeden z tych, przymusowo relegowanych do innej parafii. Zimą miałby blisko po kolędzie, a latem mógłby się obnażać bezkarnie w stróżówce i „omodlać” sprawiedliwie całe osiedle. Oczywiście nie można zapominać o źródełku z wodą święconą w zamkniętym obiegu i o automatycznych kadzielnicach, uruchamianych przy każdej nadarzającej się okazji.

Pozostaje tylko kwestia sprawdzenia wiarygodności ewentualnych nabywców, np. przy pomocy wykrywacza kłamstw, gdyż dość łatwo można sobie wyobrazić możliwe prowokacje. No i na koniec klauzula w umowie zakupu o konieczności zrzeczenia się nieruchomości na rzecz lokalnej wspólnoty, w przypadku nieprzestrzegania dowolnego z dziesięciorga przykazań.

Ważne, żeby na takie osiedle nie trafiały osoby „zmutowane intelektualnie” których podobno jest większość:

https://wydarzenia.interia.pl/religia/news-abp-henryk-hoser-ataki-na-jana-pawla-ii-sa-przejawem-walki-n,nId,4883282

Po spełnieniu wszystkich wymagań, nieruchomość mogłaby np. trafić w ręce tego zwolnionego z pracy górnika, z pewnością katolika:

https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26553470,gornik-z-kwk-chwalowice-ktory-mial-bic-penisem-po-twarzy-kolege.html#s=BoxWyboImgLink

To jawna niesprawiedliwość, gdyż bicie kolegi z pracy penisem po twarzy jest o wiele mniej naganne, niż bicie nieznajomej kobiety pałką teleskopową.

Z Bobrem.

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11)
 1. Quartz pisze:

  Ręce opadają na dziadowski Naród

 2. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Pisokatole to szczególna, groźna mutacja.

 3. Quartz pisze:

  Pantryjota,

  To epidemia pisocovid

 4. Quartz pisze:

  Pantryjota,

  W pogoni za mamoną wystawią się nawet na każdą śmieszność

 5. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Wystarczy ich odciąć od kasy i nastąpi szybki, bolesny upadek.

 6. Pantryjota pisze:

  W Polsce publiczne zbiórki pieniędzy bez zezwolenia są nielegalne. Nie słyszałem, żeby kościół występował o takie zezwolenie, a nawet jeśli takowe posiada, to w każdej chwili można je cofnąć.
  Dlatego należy w 1 rzędzie zakazać zbiórek na tacę. Jednocześnie odciąć kościół od wszelkiego finansowania przez państwo i wprowadzić deklaracje podatkowe dla wiernych, jako jedyną, dopuszczalną formę wsparcia czarnych. Następnie zweryfikować wszystkie „darowizny” nieruchomościowe, min. 25 lat wstecz. Potem można przyjrzeć się majątkom hierarchów, a następne zejść niżej, powiedzmy do poziomu proboszcza. Takie działania powinny spowodować upadek tej organizacji w ciągu kilku lat.

 7. Quartz pisze:

  Pantryjota,

  To niewykonalne ze względu na tajne protokoły do konkordatu gwarantujące klechom bezkarność

 8. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Konkordat oczywiście będzie zerwany.

 9. Quartz pisze:

  Pantryjota,

  W takim przypadku czarne będzie dokonywać zamachów na „świątynie”

 10. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  „Świątynie” przerobi się na magazyny maseczek i respiratorów, a po pandemii na dyskoteki i dyskusyjne kluby filmowe. Te bez większej wartości historycznej zostaną wyburzone.

 11. Quartz pisze:

  Pantryjota: „Świątynie” przerobi się na magazyny maseczek i respiratorów, a po pandemii na dyskoteki i dyskusyjne kluby filmowe. Te bez większej wartości historycznej zostaną wyburzone.

  Dobry plan

 12. Kfiatushek pisze:

  Ja tam widzę osiedle z ochroną Michała (nie Wołodyjowsiego!!!), księża z prawem pierwszej nocy i wieczystym użytkowaniem dziatek, droga krzyżowa w każdy piątek i koniecznie piekarnia wafelków. Dla bogatych kran z winem mszalnym. Sorry, siedzę z butelką wina od rana, więc mam wenę twórczą!

 13. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Emigranci głosują na PIS chyba już złośliwie…

 14. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Dlatego należy w 1 rzędzie zakazać zbiórek na tacę. Jednocześnie odciąć kościół od wszelkiego finansowania przez państwo i wprowadzić deklaracje podatkowe dla wiernych, jako jedyną, dopuszczalną formę wsparcia czarnych. Następnie zweryfikować wszystkie „darowizny” nieruchomościowe, min. 25 lat wstecz. Potem można przyjrzeć się majątkom hierarchów, a następne zejść niżej, powiedzmy do poziomu proboszcza. Takie działania powinny spowodować upadek tej organizacji w ciągu kilku lat

  ——————————++++-+++–

  Ależ w tej materii nawet SLD współpracowało z konkordatowym kościołem w Polsce.

  Część aktualnych problemów strajkujące kobiety zawdzięczają byłej premier -Suchockiej, tej suce, która za zdradę swojej Ojczyzny dostała medal od WatyKanu, a nawet ciepłą posadę.
  Kjm!

 15. ViC-Thor pisze:

  Więc???
  Czyimi rękami to zrobić??
  Która partia polityczna ma takie coś w swojej deklaracji?
  Nie będzie zerwany konkordat, m in przez takie przeterminowane panny bez dzieci jak ta (#!¥€$&¤%) Suchocka.
  Btw ciekawe czy ona też należy do tych ponad trzystu dziewic.

  Cejrowskiego też można uważać za zdrajcę polskiego interesu narodowego.

  M in dlatego że nosi wizerunek jakiejś kobiety z Bliskiego Wschodu.
  Tzn jej wyobrażenie jakiegoś „plastyka”.

  A nie np 'którejś’ polskiej królowej…z dynastii Piastów. Tej jednej…
  Świętej…
  Co urodziła…

 16. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Mam hasło na protest:

  Jestem dobra, z bobrem czy bez bobra

 17. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Wściekły bóbr nie ma humoru.

Dodaj komentarz