Kolonizacja

Codziennie prasa, telewizja i internet podają informacje na temat ciurkiem wlewającego się do Europy imigracyjnej rzeszy ludzi z Afryki i Azji. To fala nie do zatrzymania przez obecne władze Unii Europejskiej. Tak nakazują im ….hehehee wartości. Wszyscy walą drzwiami i oknami. Wlewają się na wszystkich granicach, ale celem są najbogatsze kraje dające porządny zasiłek i kąt do spania. Od razu stają się krezusami w stosunku do tego co mieli w swoich krajach urodzenia. Apetyty jednak mają większe, chcą żyć na wysokiej stopie, co najmniej jak milionerzy w serialach. Mało tego oni chcą mieć w nowych krajach wysokie pensje, mieszkać w willach, jadać ostrygi, popijać je szampanem. Chcą kultywować swoje zwyczaje, a przede wszystkim religię. To by było jeszcze do zniesienia z tą religią, ale oni chcą by nakazy ich religii były przestrzegane przez tubylców, czyli Niemców, Francuzów, Anglików czy też innych Duńczyków. Jak nie to rewolta, palenie samochodów, atak na policję i kto się nawinie. Oni doskonale zrozumieli, że nic złego ich nie spotka. W ich krajach rodzinnych policja otworzyła by ogień i tak by się skończyły protesty. We Francji czy innej Wielkiej Brytanii obowiązują wartości i pełna kultura. Prędzej policjant siebie pałką grzmotnie niż rzucającego koktajle Mołotowa było mieszkańca Maroka, Syrii, Gabonu czy innego Pakistanu lub Sudanu.

Tak przypatruję się temu od dłuższego czasu i dochodzę do wniosku, że Europa właśnie w tej chwili jest kolonizowana. Jednocześnie odnotowuję fakt, że kolonizacja Europy dotyczy dawnych kolonizatorów. Francja, Wielka Brytania, Belgia, Holandia, Hiszpania, Włochy zaczynają czuć na swojej skórze bycia kolonizowanym. Wycisnęli tamtejsze kraje jak cytrynę zostawiając dosłownie syf i malarię, a teraz mają zapłatę.

Nic szczególnego

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. Kfiatushek pisze:

  Francja, Anglia, Hiszpania i Holandia budowały swój dobrobyt na barkach Afryki, Azji i obu Ameryk. Teraz za to płacą. Tylko za co płacić będą Polacy, Czesi, Węgrzy i Szwedzi?!

 2. Eva70 pisze:

  Kfiatushek,

  Polacy wprawdzie nie skolonizowali Litwy, tylko zawarli z nią unię, ale o Ukrainie już nie da się tego powiedzieć.
  Nasze współżycie z Litwinami widać jednak nie układało się najlepiej, skoro Litwini do tej pory żywią do nas niechęć.
  A Ukrainę, niestety, kolonizowaliśmy i stąd się wzięła nienawiść Ukraińców do nas, która wybuchła w stosownych okolicznościach tzw. rzezią wołyńską. Dotąd nie zrozumieliśmy, dlaczego oni nas tak nienawidzili.
  Według mnie zarówno litewską niechęć, jak i ukraińską nienawiść zawdzięczamy pogardzie, jaką my – Polacy – okazywaliśmy obu tym narodom i jaką niestety dotąd okazujemy.
  A Szwedzi też nie byli Aniołkami – nam dali niezły wycisk zwany Potopem, a i z Rosją walczyli dość długo, choć mało skutecznie. Tyle, że oni wyciągnęli ze swoich historycznych doświadczeń wnioski, a my – nie! 🙂

 3. Quartz pisze:

  Eva70,

  A nad tym wszystkim unosił się duch kontrreformacji. Co kazał robić KrK to robiono z naddatkiem

 4. Eva70 pisze:

  Quartz,

  Nas ta kontreformacja dotknęła najbardziej, toteż męczymy się z nią do tej pory.

 5. ViC-Thor pisze:

  Eva70,

  Tak się stało przez jEzuitów?

 6. Eva70 pisze:

  ViC-Thor,

  Tak, właśnie przez jezuitów!

 7. Eva70 pisze:

  Eva70,

  ViC-Thor, A oto sprawca naszego nieszczęścia, niejaki Ignacy Loyola – hiszpan, zagorzały papista, twórca tego zakonu:
  https://stacja7.pl/wiara/swiety-ignacy-loyola-rozrabiaka-ktory-jezusowi-sluzyl/

 8. Quartz pisze:

  Eva70,

  Im większe ludzkie bydlę tym większa szansa wyniesienia na ołtarze.

 9. Eva70 pisze:

  Quartz,

  Aż tak bym nie generalizowała.
  A Edyta Stein, a ks. Popiełuszko (znałam go)?

 10. Pantryjota pisze:

  Eva70,

  Osobiście nic do Popiełuszki nie mam, ale przemianowanie Stołecznej na Popiełuszki uważam za skandal. A jako ciekawostkę powiem, że jego nekrolog wisiał obok nekrologu mojego dziadka, bo pogrzeby dzieliło kilka dni. I wtedy jeszcze stały przy ołtarzu w tym kościele palmy z naszego mieszkania, które dziadek podarował, gdy już nie mieściły się w domu.
  Chyba już o tym kiedyś pisałem, ale nie wiem, czy zwróciłaś uwagę.

 11. Quartz pisze:

  Eva70,

  Wyjątki tylko potwierdzają regułę

 12. Eva70 pisze:

  Pantryjota,

  Ja też byłam i jestem nadal przeciwna zmianie nazwy ul. STOŁECZNEJ, ale ks. Popiełuszko nie jest winien, że jakieś katolickie oszołomy wpadły na ten idiotyczny pomysł.
  Dziękuję za przypomnienie tej „ciekawostki”, bo zawsze korzystne jest uruchomianie odpowiedzialnej za pamiętanie jakiegoś zdarzenia synapsy. 🙂 .

 13. Eva70 pisze:

  Quartz,

  Jednak nie należy nadużywać tej – skądinąd słusznej – maksymy, bo te dwa wymienione przeze mnie przypadki to nie są znów aż takie wyjątki. 🙂

 14. Quartz pisze:

  Eva70,

  Jak do wyjątkowych bydlaków dodamy chorych psychicznie to lista się zapełni i zostaną tylko jednostkowe egzemplarze.

 15. Kfiatushek pisze:

  Eva70,

  Teraz to mi się układa w jednorodną całość: narody podbite mszczą się na najeźdźcach po latach stając się nachodźcami!

 16. Jose Obando pisze:

  Każda religia jest hańbą człowieczeństwa.
  Islam przebija dotychczasowe osiągnięcia chrześcijan w brutalności i zniszczy tych ostatnich aby dać świadectwo swojej wyższości.
  A pospólstwo będzie wierzyć w nowe rytuały.

Dodaj komentarz