Kosmiczna potęga

Już od kilku dobrych lat działa Polska Agencja Kosmiczna. Piękna inicjatywa, Rakiet to my nie będziemy produkować bo i po co. Kosmodrom w Siemiatyczach jeszcze nie gotowy i nawet nie wiadomo kiedy zapadnie decyzja o jego budowie. Polska może jak najbardziej włączyć się w badania kosmosu swoimi własnymi satelitami badawczymi. Mało tego może także zbudować swój własny próbnik, który poleci na Marsa i dokona jakiegoś odkrycia. Wystarczy go zbudować, wyczarterować francuską rakietę i wystrzelić ją z Gujany Francuskiej. Nic prostszego. Potrzebna jest tylko kasa i to dużo kasy. Czytałem że powstanie naszej agencji wyśmiali Rosjanie. Niech się śmieją. Pies ich rąbał. Oni na Marsa wiele razy się wybierali tylko jakoś nawet nie mogą w niego trafić, a co dopiero wylądować. Nie wiem czy to sprawa techniki czy też stanu organizmu i niezborności ruchów spowodowanych nadmiernym spożyciem. Co jak co ale ostatnie lata w podboju kosmosu raczej wskazują że najlepsze lata Rosjanie mają za sobą. No cóż technologię rakiet balistycznych mają opanowaną prawie do perfekcji. Mogą wynosić satelity i bomby wodorowe. Nawet wiem co było pierwsze jajko czy kura, na pewno pierwsza była głowica wodorowa , potem sputnik. Cała ta wrzawa o badaniu to ściema dla maluczkich, główny powód to doniesienie wielotonowych ładunków do Nowego Jorku, Waszyngtonu czy innego Londynu.

Najważniejsze by nasi naukowcy i pasjonaci ze swojej wiedzy i pasji robili użytek w Polsce. Boję się jednak, że kasa pójdzie na robienie wałków przez różnej maści polityków. Im mniej się będzie polityk znał na badaniu kosmosu i problemach technicznych z tym związanych tym więcej będzie miał do powiedzenia w tej sprawie.

Co do kosmodromu w Siemiatyczach. Życzę powodzenia, może kiedyś stamtąd wystartują rakiety, którymi Polska pozbędzie się polityków debilów.

Sporo tych rakiet będzie potrzeba. W tym jednak przypadku koszty nie mają znaczenia.

Ps. Najważniejsze by co najmniej jakiś biskup pokropił każdą rakietę (oczywiście za stosowny datek)

 

Nic szczególnego

Kategoria: Polityka, geopolityka (6), Różne ciekawe historie (5), Różności niesklasyfikowane (8)

Dodaj komentarz