Koty mają siódmy zmysł

Kochani,
mój kot doskonale wyczuwa mój nastrój, siedzi obok mnie i łapką zaczepia mnie delikatnie. Trąca mnie główką próbując dodać mi otuchy. Siedzi jak słup i czeka patrząc mi w oczy.
Mruczy przy tym przyjacielsko. Niestety, nie udaje mu się mnie rozweselić. Dzisiejszy dzień przejdzie do historii jako rzeź demokracji. Miałam okazję oglądać ten żenujący spektakl.
Jestem przygnębiona, chociaż migawki w wiadomościach pokazują, że ludzie w całej Polsce demonstrują swój sprzeciw- oby to był początek wielkich zmian.

Ciągle poszukuję sensu, poza tym kocham koty, psy i cale stworzenie, lubię słuchać mądrych ludzi, cieszę się, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego, pokonać jakieś własne ograniczenie, lubię odkrywać w sobie, to, co jeszcze nie odkryte , ot, egocentryczka po prostu.

Kategoria: Bracia mniejsi, przyroda (4), Polityka, geopolityka (6)
 1. Pantryjota pisze:

  Ludzie generalnie mają to w dudzie. Dopiero, jak im się realnie pogorszy, może się wkurzą. Tyle, że wtedy może być już po herbacie.

 2. buggy_swires pisze:

  Pantryjota,

  Może być? Już jest.

 3. Krakowianka Jedna pisze:

  Pantryjota,

  Zgadzam się z Tobą absolutnie, choć ostatnio nieczęsto nam się to zdarza. 🙂

 4. Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Gdyż albowiem rzadko mamy okazję.

 5. Krakowianka Jedna pisze:

  Pantryjota,

  I tak częściej niż ostatnimi czasy 🙂

 6. Kfiatushek pisze:

  Pantryjota:
  Ludzie generalnie mają to w dudzie. Dopiero, jak im się realnie pogorszy, może się wkurzą. Tyle, że wtedy może być już po herbacie.

  Nie. Ludzie zareagują, gdy Unia zamknie dotacje. Wtedy poczują zmiany na własnej skórze, ale wtedy będzie za późno. I będzie bardzo bolało.

 7. Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Ale dlaczego nie? Właśnie tak, tzn. tak też.

 8. Kfiatushek pisze:

  Pantryjota:
  Kfiatushek,

  Ale dlaczego nie? Właśnie tak, tzn. tak też.

  Polacy w swojej masie nigdy nie widzieli i nie rozumieją zasad działania normalnego państwa demokratycznego. Nie rozumieją, że nie sędziowie są problemem, a niespójne i „nieostre” prawo ustanawiane przez prawniczych ignorantów i sterowanych przez grupy interesu pOsłów. Nie wiedzą, że zamach na władzę sądowniczą to: nieuznawanie wyroków polskich sądów za granicą (alimenty, odszkodowania, sprawy karne itd.), a na takich wyrokach opiera się zaufanie do polskich firm, zaufanie inwestorów do Kaczystanu pokazał już Opel i Mercedes. Czesi się cieszą…

  Dzisiejsze orzeczenieTrybunału Sprawiedliwości UE to dopiero przygrywka. Uwertura do koncertu. Nie wiem tylko, czy spodoba się Polakom ta muzyka.

 9. Kfiatushek pisze:

  Pantryjota,

  A co będzie, kiedy następcy ArtB czy Amber Gold z ziobrową forsą dadzą nogę do Europy? Albo, nie daj Bobrze, morderca polskich sowicie opłaconych przez 500+ dzieci zbiegnie w kierunku zgniłego zachodu? Już widzę, jak prokuratura Zera będzie pisać wnioski o wydanie podejrzanego przebywającego za granicą… Podobno śmiech to zdrowie.

 10. ViC-Thor pisze:

  Nietoperze biją koty na głowę.

 11. Kfiatushek pisze:

  ViC-Thor,

  Koty to ukryte nietoperze!

 12. Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Specjalnie dla Ciebie Rysio:

 13. Kfiatushek pisze:

  Rysiek jest moim faworytem! Mam go nawet jako tapetę na tablecie. W pozycji leżakująco-wdzięczącej. Kocham Ryśka!

 14. Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Jeśli chodzi o taką pozycję, to jeszcze jedna propozycja, choć to nie Rysiek:

 15. Kfiatushek pisze:

  Koty mają też pomysły: klasyczna na precel, boczna na księżyc… Koty mojej córki śpią najchętniej na jej klawiaturze, albo na krzesłach. Każda ich pozycja to propozycja. Do pieszczenia. Na zdjęciach nie koty mojej córki, ale pozycje podobne.

 16. Kfiatushek pisze:

  I ta.

 17. Pantryjota pisze:

  Rysiek leży na ogonie:

 18. Kfiatushek pisze:

  Trzeba przyznać, że koty mają gumowe kręgosłupy. Kot ma 30 kręgów i 14-28 ogonowych, my mamy 33-34 w sumie (z ogonowymi), ale kocie kręgi są gładkie i nie mają ograniczeń wynikających z posiadania przez człowieka ostro zakończonych wyrostków.

  A Rysiek jest CUDNY.

Dodaj komentarz