Majtki księdza

Mieszkańcy Osiecznicy pod Bolesławcem są podzieleni. Poszło o slipki księdza proboszcza, w których pokazał się w telewizji i teraz przeprasza. – Do spowiedzi już do niego nie pójdę, bo tylko te jego majtki widzę – mówi jedna z parafianek.

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,22575172,ksiadz-kulturysta-przeprasza-za-zgorszenie-parafianka-wciaz.html#Czolka3Img

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem, dlaczego widok majtek księdza przed oczyma duszy owej parafianki miałby jej  przeszkadzać w sakramencie spowiedzi. Przecież w drugą stronę to tak nie działa, gdyż wiadomo jest, że niektórzy książa ogladają swoje owieczki nie tylko w majtkach, ale nawet bez i to niezależnie od płci.

Z drugiej strony ksiądz mi autentycznie zaimponował, bo też zajmowałem się i nadal zajmuję trochę tym sportem i wiem, że nie jest łatwo tak wyglądać. Gdyby porozbierać niektórych księży do majtek, to obawiam się, że część co bardziej wrażliwych parafianek mogłaby w ogóle  odejść z kościoła, albo wręcz przeciwnie – wstąpić do zakonu o surowej regule.

Wyobrażam sobie, że niektórzy słudzy boży w ogóle nic nie noszą pod sutanną, czekając tylko na okazję, aby wiatr im ją podwinął, jak kiedyś sukienkę Marylin Monroe. Inni zaś ( jak choćby bohater mojej niedokończej powieści, ksiądz O’ko), biorą prysznic w kąpielówkach, aby nie kusić złego, który czasi się wszędzie, więc i pod natryskiem też.

Ja zaś oczywiście przyjmuję kąpiele borowinowe całkowicie bez niczego, czyli również bez wstydu, czego i moim czytelnikom serdecznie życzę, udając się zaraz na przechadzkę, bo co prawda wieje, ale za to nie pada i nawet co jakiś czas widać przebłyski słońca.

Pantryś

 

 

Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11)
 1. Avatar vannelle pisze:

  Nie bez powodu powiadają, że ksiądz nosi fiuta na wszelki wypadek. Wspomniana parafianka nie musi wcale iść do spowiedzi, do spowiadania grzechomierzem ksiądz ma zakonnice.

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  vannelle,

  Ksiądz potęgą jest i basta.

 3. Avatar Kfiatushek pisze:

  Wolę widok księdza w slipkach niż… bez.

 4. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  A często widujesz księży bez slipek?

Dodaj komentarz