Nie będzie Niemiec pożyczał nam Patriotów

Bezczelność Niemców nie zna granic. Nie dość, że nie chcą nam zapłacić 5 bilionów Euro w ramach reparacji, to jeszcze teraz zaoferowali amerykańskie Patrioty oraz ichniejsze myśliwce, jakby zapomnieli, z czym Polakom kojarzy się czarna gwiazda na kadłubie samolotu bojowego. Na szczęście w porę zareagował prezes i ustami niejakiego Płaszczaka zdecydował o odrzuceniu oferty i zasugerował, żeby Niemcy przekazali te rakiety Ukraińcom. To już drugi tego rodzaju pomysł nadprezesa, gdyż jak pamiętamy, w trakcie wizyty w Kijowie zasugerował wkroczenie na Ukrainę wojsk rozjemczych. Oczywiście nie ma żadnej opcji przekazania takiego sprzętu Ukrainie, bo musieliby go obsługiwać żołnierze Bundeswehry lub ewentualnie Amerykanie, a to w oczywisty sposób wciągnęłoby NATO do wojny. Być może panu Kaczyńskiemu wydaje się, że nauczyć się obsługi takiej wyrzutni to coś w rodzaju nabycia umiejętności posługiwania się tabletem, więc skoro on prawie się nauczył, to tym bardziej można tego oczekiwać od młodych, zdolnych Ukraińców. Jednak nawet wówczas pozostaje kwestia nowoczesnych technologii, które nie mogą dostać się w ręce przeciwnika, więc Patrioty na Ukrainę nie pojadą, a nam są najwyraźniej niepotrzebne, podobnie jak kasa z Unii.

Tak sobie myślę, że byłoby miło, gdyby nasze społeczeństwo uznało, że jednak nie ma czasu na czekanie do wyborów i „odwołało”ten rząd przy pomocy kryteriów ulicznych. W przeciwnym wypadku będziemy skazani na klęskę nie tylko inflacyjną, ale również militarną, gdyby do czegoś doszło. Co prawda chroni nas NATO, ale rosyjskim rakietom o wiele bliżej do nas choćby z Kaliningradu, niż Niemieckim do Gdańska, a własnej ochrony nieba nie posiadamy i jak dobrze pójdzie, to zbudujemy ją za jakieś 10 lat, a w międzyczasie będziemy strzelać do rakiet z czołgów Płaszczaka, choć tylko przez kilka dni, bo potem zostaną zniszczone na amen.

A na koniec wierszyk, który popełniłem 10 lat temu i który wciąż jest aktualny:

01.10.2012

Nie damy się Kaczorom zgnieść

Nie pójdziem martwo w trumnę

Wolszczyźnie przeciw stajemy wraz

Podnosim czoła dumne

Odzyska naród kościelne włości

Tak nam dopomóż polityk miłości

Nie będzie Rydzyk pluł nam w twarz,

Ni dzieci nam moherzył !

Potężny wstanie hufiec nasz

Kto nie chce niech nie wierzy

Pójdziem gdy zagrzmi Tuska głos

Tak nam dopomóż boss

Do krwi ostatniej, kropli z tętnic

Bronić będziemy Donka

Pójdziem gdy zabrzmi sędziego gwizdek

By zgnieść pisowców jak obłą glizdę

I Kaczorowi dokopać w ..kuper

Tak nam dopomóż Starship Trooper

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. Quartz pisze:

  ***** *** . Te debile mają fobie.

 2. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Christine Lambrecht, niemiecka minister obrony, sprzeciwiła się polskiej propozycji wysłania oferowanych Polsce zestawów obrony przeciwlotniczej Patriot do Ukrainy. Jak argumentowała, są one przeznaczone są do użytku na terytorium NATO.

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-niemiecka-minister-obrony-przeciw-wyslaniu-systemow-patriot-,nId,6431672

 3. Wito pisze:

  Wyraźnie jak rzadko widać, że rządzą zdrajcy.

 4. Quartz pisze:

  Wito,

  Kiedyś wyjdzie że kasa jak wyszła to z Kremla.

Dodaj komentarz