Nie ogarniam tego świata

po prostu nie ogarniam, może ktoś mądry jest w stanie wytłumaczyć mi o co chodzi w tej rzezi w Syrii, ciągle słyszę jakiś bełkot z różnych stron , np.o roli  mocarstw w tym konflikcie nie wiem już kogo z kim. Widzę właśnie, jak poseł Jakubiak odwalony w fular,  plecie  o jakiejś „hetakombie”. Dziesiątki komentatorów w garniturkach siedząc wygodnie w fotelach, wymądrza się, nie mając zielonego pojęcia jak tam jest.  Mamy XXI wiek , a  jacyś psychopaci zarządzający tą światową piaskownicą mordują niewinne dzieci  i nic sobie z tego nie robią, co więcej, podobno Francja , Anglia i USA tylko dla własnego interesu przeprowadziły nalot w piątkową noc. I oczywiście my!  Polacy!  jedynie słuszni, święci i   prawi katolicy, w żadnym wypadku nie możemy pomóc ludziom uciekającym przed śmiercią.  Od razu przypominają mi się opowieści o naszej „wspaniałej” postawie wobec Żydów w czasie wojny. Nie chcę nawet przytaczać przykładów. W takich momentach serce mi pęka i zaczynam wątpić.

Ciągle poszukuję sensu, poza tym kocham koty, psy i cale stworzenie, lubię słuchać mądrych ludzi, cieszę się, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego, pokonać jakieś własne ograniczenie, lubię odkrywać w sobie, to, co jeszcze nie odkryte , ot, egocentryczka po prostu.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. Pantryjota pisze:

  Wątpiący mają swoją wiarę i powinni z niej korzystać garściami.

 2. Protest-antka pisze:

  Pantryjota,

  ja właśnie tę mam na myśli, niestety

 3. Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Pójdź do mnie, ja Cię wątpić oduczę 🙂

 4. Krakowianka Jedna pisze:

  Ja też tej sprawy nie ogarniam. Jak również nie ogarniam jak można tak zupełnie otwarcie mienić się chrześcijaninem i nie pomagać syryjskim dzieciom.

 5. Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Niech pomagają Ci, którzy mają wysokie emerytury. Albo pensje.

 6. Kfiatushek pisze:

  Proste jak budowa cepa: wojna to materiał dla wojska, a ten produkują USA, Rosja i Chiny. Jeżeli przy tym można osłabić Europę uchodźcami, to jest wspaniale, prawda?

 7. Protest-antka pisze:

  Pantryjota,

  Perswazją czy pasem?

 8. Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Perswazją na gołą pupę 🙂

 9. Protest-antka pisze:

  Pantryjota,

  o kurczę, obiecujące, nawet mój kot się przymila , jakiś meloman zawołany

 10. ViC-Thor pisze:

  Rzeź jak rzeź, nic nowego.

  Po Sarajewie takie rzeczy nie powinny szokować.

Dodaj komentarz