Nowa Warszawa

Ale będziecie mieć fajną nową Warszawę. Jakiś facet zaproponował budowę nowej dzielnicy 19 nad samiuteńką Wisłą, Królową Wszystkich Polskich Wisł, która płynie według znaku Rodła przez polską krainę.

My we Włodawie możemy tylko o takim jakimś tylko pomarzyć!

z wykształcenia i zamiłowania filolog, co według Platona oznacza miłośnika naukowej dyskusji. Wszelako mogę też nienaukowo.

Kategoria: Kultura i sztuki wszelakie (2)
 1. Kfiatushek pisze:

  Nie wiem, czy ten „ktoś” zdaje sobie sprawę z faktu, że to tereny zalewowe, więc proponuję rozwiązanie holenderskie. W Amsterdamie jest nawet hotel na wodzie.

 2. Samuela pisze:

  Kfiatushek,

  Trzeba uczciwie powiedzieć, że ten jakiś facet ma wizję. Prawdopodobnie uda mu się – przynajmniej z jednej strony – zasłonić brzydką Warszawę z jej przestarzałymi karłowatymi kamienicami, kościołami i z ohydnym Zamkiem Królewskim czymś w rodzaju Copacabany.

 3. McQuriosum pisze:

  Samuela,

  jak Copacabana, to musowo Chrystusa na pińcet metrów trzeba by obok wymurować na jakiejś specjalnie usypanej górze, zeby pozasłaniał tą plażową goliznę jaka się na pewno na plaży pojawi, coby choćby oberkatolika Stacha Pięty do złego nie kusić i przy okazji dac robotę jakiemus dobremu partyjnemu fachowcowi.
  Najogólniej rzecz biorąc, to nawet podoba mi się ten Jaki ze swoimi pomysłami, bo widać, że facet nie krępuje się swoimi ograniczeniami intelektualnymi, tylko idzie śmiało naprzód.
  Więc nawet jeśli nie zostanie warszawskim burgemajstrem, to po szerokim świecie poniesie się opinia, że w Polsce nie ma dyskryminacji osób niepełnosprawnych, co wredna opozycja totalna stara się wszystkim wmówić.

 4. Wito pisze:

  Rozumiem, że w celu budowy tej dzielnicy będą konieczne wyburzenia i wysiedlenia? Bo wydaje mi się, że ten teren z wizualizacji to zabudowany jest, dzielnica nazywa się Czerniaków łamane na Mokotów.

 5. Kfiatushek pisze:

  Samuela,

  Samuelo, masz rację. Wizjoner? Tak. Realizator? Nie. Szklane domy też były/są pomysłem, ale nie wynaleziono jeszcze odpowiedniego szkła… Lubię wizjonerów, ale wolę woły robocze. Co do nowej dzielnicy, to owszem, cudny widok, ale: komunikacja w okresach deszczowych siądzie (popłynie), a budowanie na tak zwanych „kurzawkach” – do takich zaliczamy tereny nadwiślańskie – jest BARDZO drogie i nie zawsze skuteczne (metro warszawskie, tunel trasy nad Wisłą). Znam ten problem, bo w moim domu na Mokotowie jest problem z uszczelnianiem podziemnego parkingu. Dlatego Warszawiacy nie budowali dawniej murowanych domów bezpośrednio przy rzece.

 6. Kfiatushek pisze:

  McQuriosum,

  Ma premier Mateusz swoje samochody elektryczne? Ma. To Jaki może mieć chociaż osiedle w Warszawie. Każdy architekt mu zaprojektuje! Z wykonaniem poczekamy… następne 100 lat. Chrystusa wykonają na początek.

 7. Kfiatushek pisze:

  Wito,

  Czepiasz się! Te parę chałup się rozwali w 5 minut. Nie takie rzeczy obiecał w kampanii chłopak z Opola. Powstanie 19ej dzielnicy Warszawy wymaga ZMIANY USTAWY MIASTA, a o to PiSowi głównie chodzi. Nie o jakąś budowę tu idzie.

  „Patryk Jaki obiecał m.in., że w „Dzielnicy Przyszłość” pojawi się transport wodny – taksówki i transport publiczny po Wiśle. Kandydat dużo mówił także o rozwoju ekologicznego transportu (budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych) oraz elektronicznego systemu zarządzania ruchem.”

  „Osoby, które będą chciały rozwijać tam działalność, będą mogły liczyć na duże ulgi podatkowe, np. zwolnienie z ZUS na 2 lata, ulgi podatkowe oraz atrakcyjne warunki najmu miejskich lokali. W „Dzielnicy Przyszłość” miałby pojawić się również urząd, który zajmowałby się tylko pomocą młodym przedsiębiorcom, którzy będą rozwijali swój biznes w nowej dzielnicy.”

  Włodarze będą się mogli nieźle obłowić na przydzielaniu tych ulg…

 8. Samuela pisze:

  McQuriosum,

  Dobrze byłoby, gdyby Wisła zechciała płynąć w krzyż po polskiej krainie.

 9. McQuriosum pisze:

  Kfiatushek,

  wybuduje się, a co nie, a potem: oczko temu Chrystusu się odlepilo… 😉

 10. Pantryjota pisze:

  Ja tam od dawna się z W-wą nie identyfikuję za bardzo, więc tylko życzę warszawiakom, żeby ich Bóbr miał w swej opiece podczas wyborów prezydenckich.
  I żeby jeszcze to Okęcie zamknęli, bo ostatnio tyle samolotów lata nade mną, ile jeszcze nigdy nie latało.

 11. McQuriosum pisze:

  Samuela.

  co za problem: jedna uchwała Konferencji EPiSkopatu Zjednoczonej Prawicy i popłynie!
  Nie wiem tylko dlaczego mialoby być wtedy dobrze?
  Że „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem”?
  To tak prawdziwe, jak stare knajackie: srali muchy, będzie wiosna, będzie lepiej trawa rosla… 😉

 12. McQuriosum pisze:

  Pantryjota,

  czy ci wszyscy warsiawiacy tacy tępi, ze jakos nikt nie zadaje pytania; ok, chlopaki, wiemy, że nieba byscie nam przychylili i raj na ziemi zamiast tej bylejakiej Warszawy wybudowali ,ale czy wiecie ile to będzie kosztować i skąd weźmiecie na to pieniądze?
  Aaaaa, nie wiecie, to całujcie nas tam, gdzie mozecie prezesa w dupę pocalować!

 13. Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Wprowadzi się program „Warszawa 500(miliardów) plus” i z głowy.

 14. McQuriosum pisze:

  Pantryjota,

  aha, rozumiem, wystarczy kraść, bo przecież Rząd ma tylko tyle pieniędzy, ile zdola ci w podatkach zabrać ( vulgo: ukraść ),

 15. Kfiatushek pisze:

  McQuriosum,

  Warszawiacy to pragmatyczny naród i umiejący liczyć. Dlatego rządzi Hanka Waltzowa, a nie pokurcz.

Dodaj komentarz