Oto ludzie?

Pod tym artykułem znajdą państwo fragment strumienia świadomości tzw. katolików, patriotów i prawicowców, jaki leje się na Twitterze po tym, jak TVN wydało oświadczenie dotyczące tego, że dokument o Karolu Wojtyle został przygotowany rzetelnie. Wykropkowania i skróty – moje, pisownia – a jakże – oryginalna. Nie zaczynam od niego, bo nie chcę, aby na stronie tytułowej forum Pantryjoty kogokolwiek raził plugawy język

Zwraca uwagę kilka rzeczy.

Po pierwsze jest to szał, furia i eksplozja nienawiści. Tj. większość piszących zapewne od dawna nienawidzi TVN, ale sposób, w jaki to od 2 dni wyrażają, wskazuje, że nastąpiła erupcja bestialskich  emocji.

Po drugie nikomu z bluzgających nie chciało się w najmniejszym stopniu odnieść do treści dokumentu TVN. Oni nie piszą, że były w nim zawarte kłamstwa, więc pewnie zakładają, że nie były. Dobrze wiedzą, że żadna redakcja w Polsce nie odważyłaby się opublikować materiału o Wojtyle bez maksymalnie starannie przeprowadzonej weryfikacji informacji.

Bluzgający najwyraźniej więc pieklą się, że fakty niepodlegające – na to wygląda – dyskusji zostały opublikowane przez medium gwarantujące dotarcie z niepięknymi informacjami o Wojtyle do szerokiego grona odbiorców.

Po trzecie – co prawda grono było szerokie, ale jestem przekonany, że bluzgający materiału o Wojtyle nie widzieli. Oni nie oglądają TVN24. Rzucają się zatem z jakiegoś powodu, choć sami nie do końca wiedzą, z jakiego.

Powyższe dotyczy wszystkich polityków prawicy, którzy jak dotąd powiedzieli lub napisali cokolwiek w sprawie. Nie ma wśród tych wypowiedzi ani jednej, która – rzetelnie czy bzdurnie – podważałaby ustalenia red. Gutowskiego. Jest tylko bulwers, deklaracje wiernopoddaństwa dziedzictwu Jana Pawła II i groźby.

Po czwarte – katolicyzm (i szerzej chrześcijaństwo) to doktryna deklaratywnie afirmująca miłość, dobro i inne temu podobne wartości. Jest w niej tylko jedno pęknięcie – to opis Jezusa w furii wypędzającego kupców z świątyni. Przyznam, że zawsze mnie raziła ta scena, ale w końcu, o ile pamiętam, w biblii jest więcej drastycznych fragmentów. Zmierzam do tego, że prawdopodobnie bluzgający uznali z jakichś powodów, że podobnie jak Jezus mają prawo czasem wpaść w furię. To przejaw pychy – najdelikatniej rzecz ujmując. A przy okazji daje krytykom chrześcijaństwa do ręki mocne narzędzie krytyki, pozwalające słusznie oskarżać o hipokryzję, skoro wyznawcy nader chętnie dają sobie prawo do nienawidzenia.

Po piąte – choć powinno być po pierwsze: u furiatów widać wyraźny problemy poznawcze. W swoim szale nawet nie zająkną się na temat ofiar całego uprawianego w ramach kościoła przestępczego procederu.

Na koniec chciałem zareagować na wyrażane tu i ówdzie obawy, że TVN dał do ręki PiSowi temat, który ci będą eksploatować w czasie kampanii i razić nim opozycję. Nic takiego się nie stanie, a w każdym razie nic ponad to, co PiS i tak by zrobiło – przecież nie ma wątpliwości, że podobnie jak w poprzednich kampaniach w ramach tworzenia frontów podsunęli by ludziom coś i kogoś do nienawidzenia. Natomiast materiał TVN to kolejny krok, który przyspieszy wśród Polaków głosowanie nogami. Nie będzie wszak w Polsce milionowych protestów pod kościołami. Po prostu kolejne dziesiątki tysięcy ludzi przestanie zadawać się z ubranymi w czarne togi panami, którzy stanowią potencjalne (i niezagrożone karą) niebezpieczeństwo choćby dla ich dzieci, choć tak bardzo lubią rozprawiać o miłosierdziu, cnocie, wartościach i dobru.

 

Jak się głośno puściło bąka, to się przeprasza, a nie przekonuje że to był bąk najwyższej jakosci

TVN to zydowskie zygowiny

Jesteście komunistycznymi świniami

Nie pie…olcie. Cały świat, płakał po śmierci JPII nic tego nie zmieni.

Jestescie stacją założoną przez agentów komunistycznych i takie k.wa wasze standardy. Jebać was.

Przecież wy gorsi od Goebbelsa w swojej propagandzie, wy kłamliwe szuje!!!

J..ać k..wy z TVN

Oto jak eSBecka szczujnia strzeliła sobie w kolano. Gratulacje, debile !

TVN = telewizja g…no prawda.

Wy o rzetelności dziennikarskiej możecie mówić wiarygodnie jak panie z Pigalaka mogą mówić o życiu w cnocie.

Antypolskie, SB – ckie szmaty.

PO – Pedofilia Obywatelska

TVN to dno. Zrywam umowe na wasza telewizje z canal +. Nie bede płacił abonamentu antypolskim potworom

moje wieloletnie doświadczenie pozwala mi postrzegać was jako ohydną szczujnię

Pedałen24 zawsze kłamał, kłamie i będzie kłamać. Wasze źródła , to jedynie #SB ckie dokumenty

Chcieliście usłużni idioci pomóc platfusom w kampanii i sami sobie doje***aliści. Dzisiaj już żaden katolik nie da się nabrać na ołtarzyk ryżego kon Donka.

Rzetelne ubeckie dokumenty Jak i tvn który ścierwa esbeckie założyły.

TVN to najgorszy syf co się Polsce przydarzyło.

W żadnym kraju nie ma takiego bydła i chamstwa wśród ludzi jak w Polsce TVN i patologia platformy przechodzi wszelkie granice. Lewacke gnidy i scierwa!

Wy parszywe sukinsyny.Chcecie naprawdę krwi na ulicy…

TVN ŚWINIE I WALCZY Z KOŚCIOŁEM JAK ICH IDOL NASTĘPNA ŚWINIA KOMONISTYCZNA URBAN

J…ac TVN i Tuska zdradzieckie mordy i pedofili obywatelską wypi…alać kłamcy do Putina raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę bolszewicka onuco

Wy , k***a śmieci żydobolszewickie z @tvn24

 

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Quartz pisze:

  Im bardziej się wściekają tym bardziej będą popełniać błędy i inne plugastwa.

 2. Pantryjota pisze:

  Wystarczy nie śledzić mediów społecznościowych i od razu nastrój się poprawia.
  Podobnie działa nieoglądanie TVP. To proste metody, ale całkiem skuteczne.
  Jak trzeba będzie za wszystkie wpisy bulić, to ilość komentarzy znacznie zmaleje.
  Jest też teoretyczna możliwość, że te wszystkie fakebooki i podobne padną, bo co za dużo, to i strawić trudno.

 3. Pantryjota pisze:

  Jeden wpis mogę łaskawie skomentować:

  „Nie pie…olcie. Cały świat, płakał po śmierci JPII nic tego nie zmieni”

  To jest typowe wyobrażenie polskiego katolika troglodyty, dla którego cały świat to Polska. Nie płakało 3/4 świata, bo samych Chińczyków i Hindusów jest tyle, że znacznie te „statystyki” pogarszają. Japończycy też raczej nie zalewali się krokodylimi łzami, że o znacznie bliższych nam geograficznie nacjach nie wspomnę. Poza tym nic mi nie wiadomo na temat samobójstw popełnianych z rozpaczy po śmierci JPII, w przeciwieństwie do takowych po nagłych zgonach gwiazd rocka, czy gwiazd filmowych.
  Ba, śmiem twierdzić, że są tacy, którzy po śmierci Wojtyły odczuli coś na kształt ulgi, choćby z powodów czysto „humanitarnych” no bo ile człowiek może się męczyć zanim odejdzie gdy na domiar złego wie, że są tacy w jego najbliższym otoczeniu, którzy będą toczyć mu krew, aby potem rozdawać ją w prezencie np. mistrzom kierownicy.
  Ja oczywiście nie płakałem po papieżu i nawet kiedyś tak zatytułowałem mój felietonik skromny, choć pisany wiele lat po fakcie.
  Nie będę też ronił łez nad obalanymi pomnikami, szczególnie nad takimi, na których widok zbiera się na pawia. Oto jeden z nich: Papież zjeżdżalnia:

Dodaj komentarz