Pantryjota.pl-koniecznie przeczytaj przed rejestracją !!

Szanowni Państwo,

Zawarte tutaj informacje w sposób w miarę skondensowany przedstawiają  sposób funkcjonowania portalu i założenia, które tworzą fundamenty jego działania. Przeznaczone są dla osób, które odwiedzają to miejsce po raz pierwszy i mają za zadanie albo zachęcić do współuczestnictwa w tym projekcie, albo wręcz przeciwnie – spowodować całkowite zniechęcenie i szybkie, bezpowrotne opuszczenie tego miejsca. Proszę poświęcić 5 minut na lekturę całości zamieszonego tutaj materiału, a tych z Państwa, którzy poczują się zachęceni, kieruję w następnej kolejności tutaj:

https://pantryjota.pl/wpis-powitalny/

oraz tutaj, gdzie dokładnie wyjaśniono pewne kwestie techniczne, o które często pytają nowi użytkownicy:

https://pantryjota.pl/informacje-administracyjne/

A teraz  przechodzę już do meritum:

Pantryjota.pl to prywatne forum dyskusyjne, istniejące w sieci od kwietnia 2014r. Portal działa na zasadach non-profit i jako taki, pozbawiony jest z założenia jakichkolwiek treści reklamowych, w przeciwieństwie do wielu pozornie podobnych miejsc, a także w kontrze do mediów,  zwanych czasem żartobliwie „publicznymi”. Fakt, że jego funkcjonowanie opiera się na prywatnych, bardzo ograniczonych środkach finansowych właściciela i pomysłodawcy w jednej osobie powoduje, że jest on bardzo źle nastawiony do wszelkich „niemerytorycznych” uwag dotyczących działania portalu. Inaczej mówiąc, jeśli komuś ta inicjatywa nie przypadła do gustu, albo uważa, że panujące tutaj zasady są nie do zaakceptowania, niech sobie poszuka innego miejsca w sieci, albo innego zajęcia.

Jeśli jednak ktoś uzna, że ta inicjatywa godna jest poparcia i wspierania, to oczywiście mile widziane są dobrowolne datki na rzecz portalu. Np. osoby rejestrujące się na forum po raz pierwszy, mogą potraktować takie wsparcie jak coś w rodzaju „wpisowego”, choć w każdym wypadku będzie to traktowane jako akt dobrej woli:

https://pantryjota.pl/wsparcie/#wrapper

Forum nie zabiega w żaden sposób o jak największą ilość użytkowników, a nawet wręcz przeciwnie – stawia na jakość, a nie na ilość. Najlepszym tego dowodem są dość „rygorystyczne” zasady rejestracji nowych użytkowników, a także duża swoboda w wyrażaniu własnych opinii przez tutejszych autorów, które nie są poddawane żadnej moderacji.

Powstanie i działalność forum pantryjota.pl to ewenement, bo w momencie debiutu było być może jednym z pierwszych przypadków, kiedy to dość popularny bloger, piszący przez kilka lat na jednym z istniejących portali sieciowych,  porwał się na stworzenie już nie tylko własnego, nowego bloga, ale nie korzystając z żadnego wsparcia z zewnątrz, wymyślił od zera i powołał do życia całkowicie niezależne,  zupełnie nowe miejsce do dyskusji. Wartością samą w sobie jest w tym wypadku oryginalny w skali światowej nick Pantryjota, który legł u podstawy rejestracji domeny internetowej www.pantryjota.pl i forum dyskusyjnego o tej samej nazwie.

Forum ma charakter zamknięty i rejestracja może nastąpić wyłącznie na indywidualną prośbę,  skierowaną do administratora poprzez formularz kontaktowy:

https://pantryjota.pl/kontakt/#wrapper

Właściciel portalu zastrzega sobie wybiórcze traktowanie takich próśb, w zależności od własnej oceny sytuacji. Osoby polecane przez już zarejestrowanych uczestników będą traktowane w sposób uprzywilejowany,  a pozostali chętni muszą mnie do siebie przekonać, co nie zawsze jest łatwe.

Taka „polityka” ma służyć wyeliminowaniu możliwości rejestracji różnych trolli i „bytów internetowych”,  które są utrapieniem wielu for dyskusyjnych i choć  ogranicza znacząco ilość potencjalnych uczestników dyskusji, to właściciel portalu nie zamierza niczego zmieniać w obowiązujących zasadach. Zakładam również, że każdy potencjalny chętny, nie mogąc zalogować się od razu, poświęci trochę czasu na zorientowanie się czym „żyje” to forum i czy jest to miejsce dla niego.

Zasady rejestracji podane są tutaj:

https://pantryjota.pl/rejestracja/#wrapper

Uczestnictwo w dyskusjach na forum wymaga zaakceptowania regulaminu:

https://pantryjota.pl/regulamin/#wrapper

Forum z założenia przeznaczone jest dla osób, które reprezentują pewien poziom „kultury werbalnej” i dlatego narzucone są  tutaj pewne ograniczenia formalne, zarówno gdy chodzi o rejestrację, jak i aktywność na portalu. Jednak moderacja nie dotyczy treści zamieszczanych przez już zarejestrowane osoby o statusie Autora, które zamieszczają wpisy i komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Widoczne na stronie głównej zakładki ukierunkowują dyskusje na określoną tematykę i mają za zadanie umożliwienie łatwego dostępu do treści, które najbardziej interesują daną osobę.  To rozwiązanie, podobnie jak cała koncepcja graficzna i inne dostępne funkcjonalności, są autorstwa twórcy forum i opierają się na szablonach formatu WordPress, zmodyfikowanego i wzbogaconego na potrzeby portalu o dodatkowe funkcje.

Założyciel forum nigdzie go nie reklamuje, gdyż nie jest zainteresowany w „naborze” uczestników za wszelką cenę. Założenie było takie, żeby stworzyć kameralne miejsce do prowadzenia dyskusji na poziomie, bez hejtu, ubliżania sobie wzajemnie i bez tych wszystkich zjawisk, które powodują, że wiele tego typu miejsc w sieci lepiej omijać z daleka. Brak reklam sprawia, że na forum Pantryjoty można skupić się wyłącznie na dyskusji, co również jest niewątpliwie wartością dodaną tego miejsca. Tutaj nikt się nie reklamuje oprócz właściciela portalu, a i to wyłącznie w zakresie dokonań związanych z jego działalnością dla dobra publicznego i dla ukazania całej skali jego talentu. Oczywiście forum „reklamuje” w jakimś sensie innych piszących tu autorów, których co prawda jest niewielu, ale przecież to nie ilość stanowi o jakości dyskusji, tylko umiejętności i potencjał intelektualny jej uczestników.

Twórca portalu posiada określone poglądy polityczne i światopoglądowe i nie zamierza tego ukrywać i dlatego forum nie ma w żadnym wypadku ambicji „dogodzenia wszystkim”, co oczywiście nie oznacza, że zamyka się całkowicie na inne poglądy. Jednak warunkiem jest takie ich prezentowanie, które da się zaakceptować w kulturalnym towarzystwie. Inną kwestią jest to, że istnieją takie treści, zjawiska i „byty”, które z samej ich istoty w sposób kulturalny zaprezentować jest niesłychanie trudno, no ale to chyba znak czasów i „dobrej zmiany”, która złem się na nas odciska.

Założyciel tego forum nigdy nie był i nie jest związany z żadną partią polityczną, organizacją, mediami i czymkolwiek lub kimkolwiek, kto mógłby wywierać na niego jakiekolwiek naciski, powodujące prezentowanie poglądów innych, niż własne. Ojciec założyciel ma nadzieję, że osoby tutaj piszące też będą wypowiadać się własnym głosem, co oczywiście nie oznacza, że taki głos nie może być przy okazji „głosem ludu”. Byle nie „smoleńskiego” bo tolerancja ma jednak pewne granice, po przekroczeniu których staje się już naiwnością, albo czymś jeszcze gorszym.

Jednak chcę wyraźnie podkreślić, że bardzo zależy mi na tym, żeby dyskusje na forum nie skupiały się wyłącznie na polityce i zwracam uwagę, że oprócz zakładki poświęconej temu tematowi, jest jeszcze wiele innych i zdecydowanie rekomenduję korzystanie z możliwości, które stwarzają.

Na koniec chcę jeszcze podkreślić, że każdy, kto zechce współuczestniczyć w działaniach tego portalu, bierze odpowiedzialność za publikowane przez siebie treści, a administracja bierze odpowiedzialność za całokształt.

Pantryjota – dla znajomych Pantryś, a dla wszystkich administrator tego przybytku.

Uwaga !!

Powyższy tekst jest okresowo korygowany i dlatego na samym dole zawsze umieszczam datę ostatniej modyfikacji, która nie pokrywa się z „formalną” datą publikacji, widoczną po otwarciu notki.

Można go komentować i nawet kolportować gdzie się da, ale proszę zarejestrowane osoby o nie zamieszczanie własnych wpisów w zakładce w której został opublikowany, gdyż została ona pomyślana wyłącznie jako wprowadzenie dla osób goszczących tutaj po raz pierwszy i nie przewiduję pojawienia się  w tym miejscu żadnych innych wpisów oprócz własnych, ograniczonych jednak do minimum.

13.09.2019

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Forum Pantryjoty (1)

Dodaj komentarz