Pokręcone myślenie

Swego czasu Nasz Dziennik pisał:

„W świecie zachodnim występuje groźna sekwencja antyreligijna: humanizm, oświecenie, rewolucja francuska, rewolucja rosyjska i dziś rewolucja liberalno-postmodernistyczna, niszcząca już prawie wszystko. Trzeba zauważyć, że ostrze tych rewolucji jest zwrócone przeciwko chrześcijaństwu, a szczególnie przeciwko katolikom. Stąd poszerza się ich wykluczanie z życia publicznego, społecznego, politycznego, kulturalnego, artystycznego i w ogóle z życia państwa i narodu.”

 

Ciekawe spostrzeżenia Naszego Dziennika. Bidule, panowali tak długo, aż nagle,  tak bez powodu przyszedł humanizm i oświecenie. Tęsknią bo  przecież co takiego złego było w polowaniach na czarownice, rzeziach Katarów, Albigensów, krucjat, wszechwładzy papieży , kardynałów, biskupów i zwykłych proboszczów,  że musiał  nastać wstrętny humanizm i oświecenie. Przecież woń palonych ciał czarownic, smród wywodzący się z doktryny higieny ciała były miłe Bogu. Obskurantyzm kleru, jego zacofanie i stanie na straży tradycji ciemnoty były miłe Bogu. Jak on mógł dopuścić do epoki humanizmu i oświecenia, jak mógł ? Jak mógł zesłać na obronę wartości przed humanistycznych i oświeceniowych Rewolucję Francuską, jak mógł. Jak mógł dopuścić by kościół został wyrzucony poza nawias Republiki Francuskiej co dało początek wyrzucania kleru poza nawias polityki i decydowania w innych krajach. Jak mógł dopuścić do Rewolucji Rosyjskiej i do dzisiejszej rewolucji liberalno-postmodernistcznej. To naprawdę dopust Boży by uniemożliwić budowanie cywilizacji życia i dbania o tradycje przez np. toruński radiowęzeł.

Można by było jeszcze wiele napisać ale przeczytawszy cały tekst wynurzeń tych „naukowców” odpuszczam. Trzeba mieć nieźle porąbane by wyciągać takie wnioski z historii. Można to tylko zrozumieć tym  że „wynurzenia” autora  będącego nauczycielem w szkółce „ojca” dyrektora. Po prostu wali im się świat na głowy i ratunku z nikąd nie ma i nie będzie.

Dinozaury, ludzkie dinozaury

Nic szczególnego

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11)
  1. Wito pisze:

    Cały spór na linii kościół – normalni ludzie nie dotyczy żadnych wartości, bo te kościół definiuje niezrozumiałym językiem (łaska, miłosierdzie, czyste serce etc.) Spór dotyczy kasy i władzy jako środka do zdobycia kasy.

  2. Quartz pisze:

    To by się zgadzało tyko drobiazg akurat: łaska, miłosierdzie, czyste serce etc. nie dotyczy ludzi kościoła.

Dodaj komentarz