Polski rząd włącza się w kościelną inicjatywę

Polski rząd włącza się w kościelną inicjatywę pomocy dla Syrii – poinformowała premier Szydło. Premier podkreśliła, że to bardzo ważny polski projekt – pomoc dla ogarniętej wojną Syrii, tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna”.

Piękna inicjatywa wg wszelkich zasad. Kościół ma inicjatywę, a rząd ma pieniądze. Wszystko po równo. Niejednemu biskupowi żyłka pękła z wysiłku intelektualnego wymyślając taki sposób pomocy. Szkoda że mnie nie słuchają, też mam sporo pomysłów kilka na minutę. Na przykład obrazy z butwiejących kościołów we Francji sprzedać na Alegro i więcej się uzbiera niż premier wyskrobała z pustego skarbca. Zyski z SPA toruńskiego, spory szmal. Już widzę jak dyrektor ze łzami w oczach przekazuje czek na biedne syryjskie sieroty.

Szukali, szukali i w kąciku było troszkę kurzu w postaci 1,5 miliona. Dobrze że im się chciało szukać i wysłali do tej roboty kogoś z dobrym wzrokiem. Góra urodziła mysz. Dzisiaj trąbią o tym od samego rana. Słupki pójdą do góry, oczywiście Kościół zbierze laury. Wystroją się w swoje powłóczyste szaty, założą stosowną koronkową bieliznę. Pierścienie na palcach, złote łańcuchy z wiszącym krzyżem inkrustowanym szmaragdami i innymi klejnotami. Capną i przytulą te 1,5 miliona bo pecunia non olet. Nawet któryś rzuci w eter kilka zdań o miłosierdziu, nawet się nie zdziwię gdy łezka w oku którejś wyznawczyni się zakręci. Nie pierwszy i nie ostatni to raz.

Quartz

Nic szczególnego

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11), Różne ciekawe historie (5)
 1. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Nie wiem co robisz w trakcie edycji notki, że pojawia się taka strzałka i powtórzony tekst w zajawce. Nigdy czegoś takiego tutaj nie było.

 2. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Poprawiłem to, ale w poprzedniej też tak jest, co prawdopodobnie wynika ze stosowania dziwnego formatowania w trakcie pisania notki. Może piszesz je w zewnętrznym edytorze i wklejasz?
  Tak czy owak we wpisie była ogromna ilość dodatkowych znaków, których nie powinno tam być, co można zobaczyć po przełączeniu edytora w tryb tekstowy. Gdy skopiowałem treść do schowka i usunąłem wszystko z okna edycji i skopiowaną treść wkleiłem, wszystko wróciło do normy.
  Pozdrawiam i sugeruję na przyszłość zwrócić na to uwagę.

 3. Avatar Amstern pisze:

  „Już widzę jak dyrektor ze łzami w oczach przekazuje czek na biedne syryjskie sieroty.”

  Ja tez.
  Ojciec Doktor wypisuje czek na sieroty. Juz sie wzruszylem i uronilem lezke a conto.

  Ojciec Doktor sie skarzy, ze mu jakies wlasne ludzie podbieraja datki. Zbieraja dla niego, a do niego nie wszystko dociera.

 4. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Amstern,

  Może część dociera do hutników?

 5. Avatar Kfiatushek pisze:

  Pantryjota,

  Albo do stoczniowców.

 6. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  Napisałem o hutnikach sugerując się notką o chuciach w Nowej Hucie.
  Stoczniowcy już swojego od Ojca nie dostali, teraz czas na inne branże.

 7. Quartz Quartz pisze:

  Pantryjota,

  Też nie wiem dlaczego się pojawia. Piszę w Wordzie a potem przeklejam. Nie potrafię inaczej. Zobaczymy jak to będzie następnym razem.

  Pozdrawiam

 8. Quartz Quartz pisze:

  Amstern,

  „Ojciec Doktor sie skarzy, ze mu jakies wlasne ludzie podbieraja datki. Zbieraja dla niego, a do niego nie wszystko dociera.”

  Kim on się otacza. Same złodzieje wkoło niego. Ostatni grosz wyszarpną od niego , krynicy uczciwości i chodzącego miłosierdzia.

 9. Quartz Quartz pisze:

  Pantryjota,

  „Pozdrawiam i sugeruję na przyszłość zwrócić na to uwagę.”

  Też to widziałem, ale jak chciałem poprawić wchodząc na edycję to tego nie było

 10. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Spróbuj napisać cokolwiek ( jakiś dowolny, krótki tekst) i zamieścić taką notkę na próbę. Ważne, żeby na początku nie było w nim żadnych linków ani cytatów.
  Jeśli efekt nie wystąpi, to można będzie przypuszczać, że błąd powodują właśnie „obce” wtręty. No ale jak powiadam, nikomu nigdy coś takiego się nie „udało” więc musisz robić coś wyjątkowego i nietypowego.

 11. Avatar Kfiatushek pisze:

  Pantryjota,

  Dla stoczniowców nie stykło. Nowej Hucie tylko chucie zostaną, a szpitale same się wyleczą. Ze złudzeń. Tylko Polska straci.

Dodaj komentarz