Sieć nie zapomina. Ludzie też nie

Dzień po ataku na Pawła Adamowicza Minister Joachim Brudziński lał krokodyle łzy (cytat za gazeta.pl):

Najwyższy czas zatrzymać to szaleństwo nienawiści. Tam gdzie nie pomaga apel o powstrzymanie głosów nienawiści, powinno bezwzględnie wkraczać surowe prawo i konsekwencje.

 

Poniżej garść wypowiedzi tegoż Brudzińskiego (pobrane z Wikicytatów). Poseł PiS, minister w rządzie PiS – nie anonimowy palant na forum prawicowego portalu.

Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w błocie… w ruskiej trumnie na deszczu. Taki premier nie zasługuje na mój szacunek.

Komuniści i złodzieje!

Ma za to maszynę do pisania i owoce jej pracy są takie, jak słyszymy i widzimy. Pani Julia Pitera jest dzisiaj problemem Platformy Obywatelskiej, a te wszystkie jej raporty można wsadzić tam… gdzie nie powinno się wsadzać

Lech Wałęsa używa słów, jak stójkowy spod budki z piwem. To nie jest język poważnego człowieka.

Nie chcemy już od was uznania,/ Ni waszych mów, Ni waszych łez! /Skończyły się dni kołatania /Do waszych serc /Jebał was pies

Nie zamierzam komentować słów polityka, który powinien zostać wybatożony. Ten lubelski błazen funkcjonuje w życiu publicznym tylko dlatego, że reaguje się na jego wypowiedzi.

Palikot to megaburak. I nawet fakt, że zachwyca się nim Kora Jackowska, jej mąż i ich piesek, mojej opinii o nim nie zmienia.

I na koniec:
trzeba być naprawdę, przepraszam, że w Sejmie użyję takiego określenia, skończonym idiotą, żeby przebierać się w mundur esesmana i w lesie zjadać tort ze swastyką z wafelków. Będziemy to ścigać.
(jak wiadomo, nikt nikogo nie ściga, a jeśli już to dziennikarza TVN, który imprezę polskich faszystów nagłośnił)

Kategoria: Różności niesklasyfikowane (8)
 1. Pantryjota pisze:

  I co ciekawe, wszyscy się teraz modlą.

 2. Wito pisze:

  Pisząc powyższą notkę ciągle miałem nadzieję, że najgorsza wiadomość nie nadejdzie. W świetle śmierci Pawła Adamowicza pozostaje mi tylko powiedzieć – w ciągu ostatnich lat usłyszeliśmy dziesiątki o ile nie setki nienawistnych wypowiedzi. Każda z nich w jakimś stopniu przyczyniała się do rozchwiania nastrojów w Polsce, doprowadzając nienawiść do poziomu, w którym ktoś okazał się zdolny do morderstwa.
  Autorami większości z tych wypowiedzi – co naprawdę łatwo sprawdzić, m.in w internecie – są czołowi politycy PiS oraz z formacji na prawo od PiS.

 3. Pantryjota pisze:

  Wito,

  Mimo wszystko uważam, że związku wielkiego jedno z drugim nie ma.
  Na szaleństwo nie ma sposobu. Można tylko próbować zapobiegać tego typu działaniom, ale przykłady innych państw pokazują, że to też często nie działa.

 4. Wito pisze:

  Pantryjota,

  Niestety, uważam, że związek między naukowo, metodycznie, konsekwentnie i intencjonalnie rozpowszechnianą przez PiS nienawiścią a narastającą falą przemocy na tle ideologicznym i rasowym jest dość dobrze widoczny. Dodatkowo wpływa na niego tolerancyjny stosunek do takich zachowań prezentowany przez pis i rząd. O znacznie większej od 3 lat agresji mówią mówią liczne dane, choć trudno znaleźć jakieś zbiorowe zestawienie.

 5. Quartz pisze:

  Azali powiadam Wam, że jak będą tracić władzę to się dopiero będzie działo.

 6. Jacek pisze:

  Pantryjota,

  Na zwykle szaleństwo nie ma lekarstwa ani sposobu. Ale gdyby to był zwykły szaleniec żądny chwili sławy to nie poprzestał by na jednym Adamowiczu. tylko rżnął by tym nożem, aż ktoś by go unieszkodliwił.
  Nie twierdzę, że on jest normalny. Normalni ludzie nie posuwają się do takich czynów wykonanych na zimno i przygotowanych. Ale nawet nienormalni atakują czymś sprowokowani. Ten, poza tym, że jest bezmózgi jak każdy paker, to musiał przez pięć lat naoglądać się tyle kurwizji, że mu się poj…..ło w tym czerepie. A to już czysta inspiracja, podpuszczanie. Nie konkretnie jego i na Adamowicza, ale to na nich padło. I ktoś powinien poczuć się za to odpowiedzialny. Nie powiem kto, ale jak bym pie…..ł w ten kaczy dziób…..

 7. Protest-antka pisze:

  Wito,

  Jacek,

  Zgadzam się- to „szaleństwo” było przez kogoś inspirowane – jestem o tym przekonana. Też do końca miałam nadzieję, a potem … poczułam się strasznie- coraz bardziej tracimy powietrze, coraz trudniej oddychać w tym kraju.

 8. Pantryjota pisze:

  Jacek,

  Zgoda, że kaczy dziób powinien być spiłowany. Jeśli jednak ludzie takiego pokroju jak ten gostek dostają ledwie 5 lat za kilka napadów z bronią w ręku, to w tym przypadku warto akurat brać przykład z USA, gdzie bodaj za 2 taki występek można doczekać w pierdlu późnej starości.To, że krzyczał coś o „krzywdach” doznanych od PO moim zdaniem jest bez znaczenia i tylko zaciemnia obraz.
  To psychopata, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu w złym momencie.
  I tyle.

Dodaj komentarz