Strach się bać

Jak informują autorzy antykremlowskiego profilu „Generał SVR” na Telegramie, przywódca zbrodniczego reżimu od soboty przebywa na Syberii.

Według rosyjskich informatorów prezydent przygotowuje tam strategię wojenną z wykorzystaniem broni atomowej. Przed wyjazdem powiadomił również członków swojej rodziny oraz współpracowników z Kremla o możliwej ewakuacji do oddalonego od Moskwy bunkra przystosowanego do wytrzymania uderzenia nuklearnego. Wśród grona najbliższych ma być m.in. Alina Kabajewa, uznawana za „kochankę Putina”.

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-rosyjskie-zrodlo-putin-przygotowuje-sie-w-bunkrze-do-ataku-n,nId,6328370

W tym kontekście trzeba zadać pytanie o bezpieczeństwo nadprezesa, gdyż trudno sobie wyobrazić ewentualną stratę człowieka epoki, jednego z najmądrzejszych ludzi na świecie (wedle jego własnej opinii). Na zachód raczej nie ucieknie, bo to świat obcy mu kulturowo, a samolotem pewnie nie zdecyduje ewakuować, pomny doświadczeń z bratem. Co prawda na Żoliborzu jest trochę schronów pochodzących z epoki, w której Jarozbaw czuł się jak ryba w akwarium, ale w większości pełnią inne funkcje, więc ich przydatność na wypadek wojny jest czysto iluzoryczna, tym bardziej gdy chodziłoby o wojnę jądrową. Jednak nie da się ukryć, że pan Kaczyński jest centralną postacią swojego środowiska, czyli inaczej mówiąc jądrem i jako taki stanowi łakomy cel dla Putina. O Macierewicza się nie martwię, bo z pewnością jako pierwszy otrzyma ostrzeżenie i zdąży się ewakuować w odpowiednią stronę. Za to Tuska z pewnością „przytulą” Niemcy. Urban miał szczęście, bo w porę odszedł, podobnie jak kilku innych „celebrytów” w ostatnim czasie, ale Wasz Pantryjota ma się nieco lepiej, więc zapewne będzie aktywnie komentował do końca i tak mu dopomóż Bóbr.
Pantryjota

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. Quartz pisze:

  Dołączy do Putina

 2. Pantryjota pisze:

  Podobno jakieś korzenie ma na Ukrainie, ale nie sądzę, żeby tam się chciał ukrywać.

 3. Pantryjota pisze:

  Podobno jakieś korzenie ma na Ukrainie, ale nie sądzę, żeby tam się chciał ukrywać:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rajmund_Kaczy%C5%84ski

 4. Quartz pisze:

  Pantryjota,

  Sporo w genach odziedziczył.

Dodaj komentarz