Tylko bez nerwów

Słyszę co chwila, że należy wytykać natychmiast błędy rządzącemu PiS-owi. Wytykać błędy episkopatowi, biskupom i innym kamedułom. Nie tędy droga, dajmy im pełnię władzy niech się ją upajają, niech wmawiają samym sobie, że są genialni, nietykalni i wszystko im się należy. Czekam z utęsknieniem na ten moment , który niedługo nastąpi, że struna pęknie. To co teraz zachodzi w Polsce to nic innego jak druga kontrreformacja. Tak naprawdę to nie rządzi jakiś PiS, prezes czy inny polityk. To tylko marionetki w zręcznych rękach biskupów. Niech PiS daje kościołowi przywileje jakich tylko zapragną. Niech wprowadza drakońskie prawa dotyczące zygot, plemników i przymusu wiary w ich “jedynie słuszną religię” .

Już kapelani zaczynają się instalować w spółkach skarbu państwa. Ostatnio w LOTOS. Jeszcze trochę zostało stanowisk do obsadzenia i jestem pewny, że za chwilę będzie parcie na te spółki w których kapelanów jeszcze nie ma. To normalny skok na kasę i nie chodzi tu o jakąś głupią pensyjkę kapelana. Kontrola i jeszcze raz kontrola. Właściwy krok by ludzie naprawdę się zdenerwowali. Nie od razu ludzie swego czasu zaczęli rzucać brukowcami w komitety. Wszystko przed nami.

Quartz

Nic szczególnego

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11)
 1. Pantryjota Pantryjota pisze:

  SLD pozwoliło rozpanoszyć się czarnym i takie są tego efekty. Jednak upadek kościoła on sam odczuje bardzo boleśnie i już nigdy w przyszłości nie będzie miał takiego znaczenie jak obecnie, a być może w ogóle zostanie zmarginalizowany, jak w wielu cywilizowanych krajach. Tak nam dopomóż Bóbr.

 2. Quartz Quartz pisze:

  To nie politycy dokonają, ale brukowce rzucane przez zwykłych ludzi

 3. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Quartz,

  No właśnie o tym mówię. Być może nawet jakiś biskup czy kardynał zostanie ukamienowany.

 4. Quartz Quartz pisze:

  „Być może nawet jakiś biskup czy kardynał zostanie ukamienowany.”

  Nie musi być aż tak drastycznie

 5. noctorama noctorama pisze:

  Ehhh, już kiedyś wystawili konkordatową umowę na manowce… Dla przypomnienia tę z 27 marca 1925 roku…a dokładnie łamiąc ratyfikowaną umowę art.9… Jak zwykle, Niemcom podając na tacy polską naiwność w wierze I zaufanie dla władz kościelnych… Historia lubi się powtarzać;-)

 6. Pantryjota Pantryjota pisze:

  noctorama,

  Końkordat należy wypowiedzieć i nigdy do niego nie wracać.

 7. McQuriosum McQuriosum pisze:

  kto to zrobi?
  Widzisz jakiegoś odważnego, który gotów byłby zaryzykować władzę, a przy okazji ukamienowanie przez Janusze i ich Grażyny?
  Ja takich nie widzę.

 8. Avatar Amstern pisze:

  A ja jestem za tym, zeby na kazdej stacji benzynowej byl kapelan i chrzcil benzyne. Po to, zeby mi sie bezpiecznie jezdzilo.

  Watykan oglosil, ze sw. Krzysztof byl tylko legenda. Znaczy skreslil go z pocztu swietych. A ja mimo to mam na kompie plakietke ze swietym Krzysztofem i dzieki niej jeszcze nigdy nie zderzylem sie z innym kompem.
  Wot…

 9. Pantryjota Pantryjota pisze:

  Amstern,

  Benzynę chrzcili właściciele stacji albo ajenci, ale trochę ten proceder ukrócono za Tuska.

 10. Avatar konkluzja pisze:

  Bardzo celna notka, doskonale współgrająca z tym, co dziś u Moniki Olejnik powiedział Roman Giertych. Taki Macierewicz – a więc i Misiewicz (wykorzystuje teraz wolne w zamian za nadgodziny) – albo Szyszko (napisał panegiryk na cześć Rydzyka) są praktycznie nieusuwalni, bo to pupile Rydzyka. A Kaczyński nigdy na wojnę z Rydzykiem nie pójdzie, bo ma świadomość klęski w takim starciu. Czyli czarni – rulez, bo ciemny lud jest bogobojny.

 11. Avatar konkluzja pisze:

  Amstern: A ja jestem za tym, zeby na kazdej stacji benzynowej byl kapelan i chrzcil benzyne. Po to, zeby mi sie bezpiecznie jezdzilo.

  Amsternie, masz znakomite – a przynajmniej doskonale mi odpowiadające – poczucie humoru! :)))) Że też straciłam ponad rok, nie czytując Twoich notek :(. Ale to wszystko wina tych pisowskich trolli, które mnie obsiadły jak muchy starego Chińczyka i trudno mi było wychynąć poza mój własny blog :(.

 12. Avatar Amstern pisze:

  konkluzja,

  JA nie jestem taki dowcipny, jak kopiuje z innych.
  Jak tu z blogu Palikota:
  „Marek Karwan · Własność w firmie Własna działalność gospodarcza
  Byc moze Kosciol Katolicki kupil jakies wieksze udzialy w Orlenie i jest OK.
  W kazdym razie byleby kapelan chrzcil benzyne doslownie, a nie w przenosni.
  Albowiem na ochrzczonej benzynie jedzie sie szybciej i oszczedniej, bez wzgledu na to czy sie jest katolikiem, cz tez nie.”

  I zrozumialem to „chrzczenie benzyny” – znaczy dolewanie wody (swieconej).

  Z Polski nie pamietam, bo samochodow za mlody bylem. Ale gdzies tak 25 lat temu zrobilem z rodzina rajd po NRD, w ostatniej fazie tego kraju, kiedy za 1 DM liczyli 3 M. I tak sie jechalo, tankowalo za 1/3, kupowalo ksiazki za 1/3, jadlo i spalo za 1/3 ceny. I pamietam jak dzis, ze wracajac zatankowalismy przed granica w Eisenach do pelna wschodniej benzyny. Po paru kilometrach motor Kadetta zaczal prychac. Turlalismy sie wolno dalej, a na nastepnych paru stacjach benzynowych w normalnym swiecie, tankujac pare litrow do pelna, rozcienczalismy te wschodnoniemiecka benzyne zachodnioniemiecka benzyna, az prychanie calkiem sie skonczylo.
  Od tego czasu w Polsce tez nie tankuje na wiejskich stacyjkach benzynowych.

 13. Avatar Amstern pisze:

  Pantryjota,

  Cos jak u „Zmiennikow” Barei, gdzie ajent Opania kupowal od strazaka Kaczora benzyne lotnicza „72 oktany – smierc kazdego fiata”.

 14. Samuela Samuela pisze:

  Ja, Samuela, właśnie z tego powodu zawsze zasadniczo głosuję na tę partię, za którą opowiada się kościół. Robię to po tu, aby go wykończyć.
  Prawdopodobnie tym też kierowali się Polacy w PRL głosując tłumnie i ochoczo na PZPR. Głosowanie na PZPR było bowiem jaskrawym przejawem nienawiści do komunizmu i dlatego komuniści byli najzacieklejszymi opozycjonistami wobec komunizmu.

 15. Avatar Amstern pisze:

  Samuela,

  Kojarzy mi sie z poslem prokuratorem stanu wojennego Piotrowiczem, ktory ostatnio opublikowal zdjecie jak w Krosnie uroczyscie sklada kwiaty pod pomnikiem „Ofiarom komunizmu”.
  To on rozwalil PZPR…

 16. Avatar Kfiatushek pisze:

  Amstern,

  Mnie to wcale nie dziwi. Jeżeli oficer-zdrajca Kukliński dziś stawiany jest na piedestały, to dlaczego nie PRLowski prokurator?

Dodaj komentarz