Ulga

Ulżyło mi gdy przeczytałem co powiedział ksiądz Charles Scicluna. Tak się bałem że to już staczanie się po równi pochyłej, a tu taka wolta „Kościół nie upadł mimo tych skandali, oznacza, iż ma nadprzyrodzone fundamenty”. Doprawdy przenikliwość prawie o mało co biskupa poraża. Ma rację w swoim mniemaniu przecież kościół od czasów Lutra, Kalwina i innych heretyków rośnie w siłę, a ludzie żyją dostatniej i bardziej religijnie. Czyż oznaką potęgi nie są wspaniałe igrzyska organizowane w Watykanie z okazji beatyfikacji czy też kanonizacji różnych osobników o podejrzanej kondycji moralnej. Czyż oznaką potęgi nie jest promieniowanie przykładem historycznym i walka z poganami jak to drzewiej bywało. Czyż w paleniu czarownic, zakładaniu gett, znakowaniu ludzi kościół nie  był prekursorem. Był i naziści czerpali pełnymi garściami z doświadczeń tej organizacji mającej nadprzyrodzone fundamenty. Powstały Trybunał do spraw pedofilii zaczął energicznie działać ….heheheh, a prasa donosi co chwila o jakiejś sprawie sądowej gdzie kapłon katolicki grał pierwsze skrzypce. To jak to jest że zwykły nie nadprzyrodzony prokurator lub sędzia jest szybszy i skuteczniejszy niż organizacja prowadzona nadprzyrodzoną ręką. To co się stało i dzieje w Irlandii, Belgii, wcześniej w USA to wyraz potęgi Kościoła ?. Chyba komuś się pokićkało. To że prawie cała Europa, było nie było kolebka kościoła pokazała mu już gest Kozakiewicza to wyraz potęgi i uznania dla nadprzyrodzonych fundamentów ? Czy gesty pseudo przeprosin absolutnie nie adekwatnych do poczynionych zbrodni kościoła świadczą o jego potędze ? Czy to raczej objaw bezradności. Dlaczego tak się dzieje że ? po prostu ludzie przestali się bać i mają źródła informacji. Już żadna parafia, dekanat czy diecezja nie są zamkniętą enklawą. Informacja wycieka na zewnątrz nic jej nie zatrzyma. A co do nadprzyrodzonych fundamentów to jedni myślą o nadprzyrodzonym Bogu, a inni o Szatanie bo on  też jest podobno istotą nadprzyrodzoną.

 

 

 

Nic szczególnego

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11), Różne ciekawe historie (5), Różności niesklasyfikowane (8), Stosunki międzyludzkie (3)
 1. z0sia pisze:

  Dziwacznie brzmiące słowa: inni szatani byli tam czynni wypowiedziane przez Jarosława Kaczyńskiego 13 lat temu, były doskonałą ilustracją jego sposobu postrzegania rzeczywistości. W czerwcu 2007 roku, gdy premierem był właśnie Jarosław Kaczyński, w całym kraju doszło do gwałtownych protestów pielęgniarek. Pod Urzędem Rady Ministrów powstało tzw. białe miasteczko, w którym koczowało kilkaset osób. Jednocześnie kilka pielęgniarek rozpoczęło protest głodowy w Kancelarii Premiera. Wszystkie wydarzenia z tym związane były bardzo szeroko omawiane we wszystkich mediach i miały bardzo negatywny wpływ na wizerunek rządu. Sam Jarosław Kaczyński uważał, że protest został zorganizowany przez niemieckie służby specjalne, których celem było obalenie jego rządu. Kaczyński, o tej swojej hipotezie, nie powiedział wprawdzie wprost, ale jednak dość jednoznacznie.

 2. Quartz pisze:

  Z tego wynika, że atrybutem PiS jest mania prześladowcza. Czy to zatrucie czy też naturalna mutacja zwojów mózgowych.

 3. Pantryjota pisze:

  z0sia,

  Deutschland über alles 🙂

 4. Pantryjota pisze:

  Wystarczy porównać teksty dwóch hymnów. Niemcy w swoim jakoś nic nie mówią na temat przekraczania Warty, jako warunku bycia Niemcem:

  Niemcy, Niemcy ponad wszystko,
  Ponad wszystko na świecie.
  Jeśli zawsze dla obrony
  Po bratersku są złączone
  Od Mozy aż po Niemen
  Od Adygi aż po Bełt
  Niemcy, Niemcy ponad wszystko,
  Ponad wszystko na świecie!

  Niemieckie kobiety, niemiecka wierność
  Niemieckie wino i niemiecka pieśń
  Niech na świecie utrzymują
  Swe dawne piękne brzmienie,
  Niech nas natchną do szlachetnych czynów
  Przez całe nasze życie.
  Niemieckie kobiety, niemiecka wierność
  Niemieckie wino i niemiecka pieśń!

  Jedność i prawo i wolność
  Dla niemieckiej ojczyzny,
  Do tego wszyscy dążmy
  Po bratersku, sercem i czynem.
  Jedność i prawo i wolność
  Są gwarancją szczęścia.
  Kwitnij w blasku tego szczęścia
  Kwitnij, niemiecka ojczyzno.

  ———–

  W naszym z kolei nic nie ma o winie ( w sensie napoju), kobietach i ich wierności,
  ani o kwitnieniu w blasku szczęścia.
  Kwestia pryncypiów.

 5. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Teksty hymnów do jest dobry pretekst do jakiegoś super wpisu.

 6. ViC-Thor pisze:

  Jedność i prawo i wolność
  Dla niemieckiej ojczyzny,
  Do tego wszyscy dążmy
  Po bratersku, sercem i czynem.
  Jedność i prawo i wolność
  ——
  ? I teraz…

 7. ViC-Thor pisze:

  Pantryjota,

  Allons enfants de la Patrie, Le jour de gloire est arrivé ! Contre nous de la tyrannie, L’étendard sanglant est levé,

  To może jednak międzynarodówka???

 8. Pantryjota pisze:

  Chwała Tobie, Ojczyzno, Ojczyzno moja. Słodka jest Twa piękność, słodki Twój aromat, wokół Ciebie się gromadzimy jeden lud, jeden naród, w pokoju, sprawiedliwości i wolności. Ukochany kraju, niech Cię Bóg błogosławi, na wieki wieków.

  https://www.tekstowo.pl/piosenka,hymn_mauritiusa,motherland__fr_.html

Dodaj komentarz