UWAGA – nie wolno wstawiać plików wideo do treści wpisów !!!

Moi drodzy,

Byłem zmuszony przenieść do kosza ostatni wpis Krakowianki, bo wstawienie przez nią pliku wideo do treści notki „rozwaliło” całą strukturę strony (zniknęły boczne panele etc) Proszę pod żadnym pozorem tego nie robić, czyli nie wstawiać żadnych ruchomych treści  z własnego dysku do wpisów. Można wklejać jedynie zdjęcia i linki do plików zewnętrznych – Y.Tube etc.

Być może w przyszłości jakoś się uporam z tym problemem technicznym, ale proszę wziąć pod uwagę fakt, że nawet gdyby udało się to jakoś rozwiązać, to dołączanie plików video do forumowej biblioteki mediów znacznie obciąża serwer, w sensie limitu ilości dostępnych gigabajtów, która jest do dyspozycji każdego użytkownika.

Akurat plik Krakowianki nie był duży (nieco ponad 400kB), ale mnie chodzi o zasadę, a nie o szczegóły.

Przy pewnej ilości materiałów o dużej objętości w końcu mogłoby się okazać, że wspomniany limit się wyczerpie, bo jeden plik video może zajmować więcej miejsca, niż setki zdjęć. Dlatego muszę bardzo dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw tej opcji.  Obiecuję zająć się tą kwestią w przyszłym roku i wówczas niniejszy wpis zostanie uzupełniony o niezbędne informacje. Dodam jeszcze, że czeka nas już niebawem aktualizacja skryptu WordPress do jego najnowszej wersji, co będzie skutkowało również instalacją zupełnie nowego edytora tekstu i też nie mam pewności, jak to w praktyce zadziała. Ale jak powiadam, wszystko powinno wyjaśnić się w styczniu, choć nie na samym początku miesiąca.

Poza tym, zwracam uwagę na fakt, że jak do tej pory nikomu jeszcze (nawet mnie) nie przyszedł do głowy taki pomysł, jak dzisiaj naszej koleżance Krakowiance, ale zapewne nie wiedziała co czyni, więc jest całkowicie usprawiedliwiona, zresztą nie po raz pierwszy i być może nawet nie ostatni 🙂

Dodam jeszcze,  że w swoim czasie, specjalnie do celów prezentacji na forum własnych materiałów wideo, założyłem konto Pantryjota na YouTube, choć praktycznie z niego nie korzystam, bo jakoś mnie taka opcja specjalnie nie kręci.

Jednak wielu innych blogerów i właścicieli forów postępuje podobnie, załączając na swoich forach jedynie linki dostępowe do treści przechowywanych w innych miejscach (na innych serwerach), które są stworzone specjalnie do takich celów.

Biorąc pod uwagę powyższe, proszę o wyrozumiałość i dziękuję za zrozumienie.

Admin Pantryś

 

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Ważne komunikaty (12)
 1. McQuriosum pisze:

  No to narozrabialeś: wywalileś przecudny wpis Krakowianki i mój koment, który też podobał mi się jak cholera.
  Na dodatek.początkowo pojawił się komunikat – horror, co wróżyło już najgorsze:

  ***************************

  404 — Miło Cię tu spotkać!

  motto tego forum: Jestem u siebie, a Państwo jesteście u mnie, proszę więc czuć się prawie jak u siebie.

  Publiczne udostępnianie autorskich materiałów ze strony pantryjota.pl, tak w całości jak i we fragmentach, wymaga uzyskania zgody właściciela portalu.
  Autorzy Rejestracja Regulamin Wsparcie Kontakt © 2018 Pantryjota.pl – O mnie Strona istnieje 1723 dni Wyświetleń: 282050 Użytkowników online:

  **************
  Na cale szczęście pojawił się wkrótce wpis właściwy, tłumaczący o co kaman z tym 404.
  Ja jedynie mam nadzieję, że wpis Krakowianki Jednej pojawi się ponownie z wideo we właściwym formacie, albowiem nie zdążyłem go ( video ) pokazać kilku osobom, a juz obiecałem.

 2. Pantryjota pisze:

  Ten plik wideo możesz sobie sam ściągnąć (zapisać) na swoim kompie w następujący sposób:
  Otwierasz panel „media”, klikasz na ten plik i gdy się pokaże uruchamiasz odtwarzanie i wtedy klikasz prawym przyciskiem myszy w obszarze wideo i wybierasz opcję zapisz plik. I już go masz.
  Ja tak zrobiłem i jeśli chcesz, mogę Ci go przesłać na pocztę. A to zrzut jednej klatki, gdzie chyba widać stojącego jak słup pudla:

  A podpis był taki „Jak to wyglądało, gdy mnie w domu nie było”

 3. McQuriosum pisze:

  Pantryś,
  no to przeslij, z góry dziękuję.

 4. Pantryjota pisze:

  Już się robi.
  A może ktoś mi wytłumaczy o co chodzi?

 5. Krakowianka Jedna pisze:

  Pantryjota,

  Pantrysiu! Miałeś absolutnie rację z tym, że nie wiedziałam co czynię :))) Do łba mi nie przyszło, żeby zdemolować forum. Toż przecież nie po to maile Ci słałam i o zdrowie zacne pytałam. Chciałam tylko pokazać, jak zachowuje się mój pudel, gdy mnie w domu nie ma. Pudel zaiste jak słup z soli stoi i od drzwi wzroku swojego mądrego nie spuszcza. Nagrała to Babelogue i podkład stosowny muzyczny dodała. Owo pudlisko do piekła by za mną poszło, a ja za nim 🙂
  Tak, czy inaczej… przepraszam za kłopot 🙂

 6. McQuriosum pisze:

  Krakowianka Jedna,

  czyli nie tylko ja jeden widziałem zwizualizowaną, dosłownie i w przenośni tzw.
  czarną rozpacz,
  Pozdrownienia dla Ciebie i pudela! 😉

 7. Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Mam nadzieję, że wideo dotarło.
  W każdym bądź razie ja je wysłałem.
  A co do znieruchomiałego pudla, to każdy pudel jest w stanie ustać w spokoju przez taki czas, jaki trwa ten film, więc wyciąganie zbyt daleko idących wniosków chyba nie ma sensu.
  Oczywiście można jego pani wierzyć na słowo, że stał tak kilka godzin, wpatrzony w drzwi, no ale to tylko wiara, która niekoniecznie czyni pudla cudownym.

 8. Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Zaraz tam maile w liczbie mnogiej 🙂
  Ale dziękuję za troskę i za uzewnętrznienie jej na forum. Jutro odniosę się nieco szerzej do tematu absencji. A co do Babeloque, to może coś znów napisze jednak?

  Całuski.

  Pantryś

 9. Krakowianka Jedna pisze:

  Pantryjota,

  Zaiste mój pudel, nawykły do wystawania godzinami na rozlicznych wystawach, na których musiał prezentować swoje walory, może tak godzinami. Natomiast , akurat ten filmik pokazuje, z jaką wytrwałością czeka na mój powrót nie spuszczając oczu z drzwi ani na moment.

  To forum jest dla tutejszych uczestników chyba czymś w rodzaju „kręgu towarzyskiego”, z którym się na tyle zżyłam, że byłoby mi bardzo przykro, gdyby z jakiś powodów przestał istnieć. A, że jesteś tutaj gospodarzem, to troska o Ciebie jest czymś najnaturalniejszym na świecie, zwłaszcza, że powszechnie tutaj wiadomo, że masz pewne problemy zdrowotne.

  Babelogue wyemigrowała 3 miesiące temu do Brna i zbiera wrażenia z zycia w Czechach. Być może coś na ten temat kiedyś napisze, ale chwilowo całkowicie sie poświęca pracy i przeżywa szok kulturowy w związku z tym, że , jak mówi, znalazła się w normalnym kraju 🙂

  Przesyłam też całuski,
  Krakowianka Jedna ( znów bez chłopca z drewna 🙂 )

 10. Krakowianka Jedna pisze:

  McQuriosum,

  Dzięki serdeczne!!! Pozdrowienia ślę także i dodaję życzenia Zdrowych i Spokojnych Świąt!

 11. Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Nigdy nie miałem psa „wystawowego” ani tym bardziej pudla, więc nie wiem jak to jest. Ciekaw jestem, czy to emigracja za chlebem, czy „uczuciowa”. Jeśli to drugie, to nie dziwota, bo Czesi są bardziej otwarci na te sprawy, więc i Czeszki też.
  Miałem kiedyś rodzinę w Ostrawie, to wiem. A mój daleki wujek też tam zginął w pracy, choć nie w kopalni, tylko w hucie. Po prostu zabrakło prądu, i spadła na niego kupa żelastwa na tyle masywna, że tylko mokra plama została po wujku.
  To tak w nawiązaniu do naszych „poleglych” górników, którzy zginęli podobno dlatego, że Tusk ich tam wysłał.

 12. McQuriosum pisze:

  Pantryjota,

  video dotarło, już jest rozpropagowane i skomentowane.
  Dziękuję! 😉

 13. Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Ja mam dużo różnych wideów w razie czego 🙂

 14. Krakowianka Jedna pisze:

  McQuriosum,

  Jestem już zakochana w Najpiekniejszej Czarnej Dziurze !!!

 15. McQuriosum pisze:

  Krakowianka Jedna,

  ta psina akurat nie jest moja, ale i tak jak czarna dziura zasysa uczucia na maksa.
  Poniżej są niektórzy moi domownicy występujący w cyklu ” kotopies”

 16. Kfiatushek pisze:

  McQuriosum,

  Przepraszam, że zapytam: to na fotce to rodzeństwo? Czy aby nie syjamskie…

 17. McQuriosum pisze:

  Kfiatushek,

  nie, jest to kotopies polski nizinny, zwierz najczęściej quasimonochromatyczny, w odróżnieniu od kotowca dwugłowego , który potrafi być czasami barwny niczym papuga z lasów amazońskich.
  Osobnik poniżej jest kolorystyki stonowanej , typowej dla klimatu umiarkowanego

 18. Pantryjota pisze:

  McQuriosum,

  Ale podobny do Kazi 🙂
  Ona też ma srebrzyste umaszczenia, nawet w paszporcie tak jest napisane.
  A teraz udaję się na film „Kształt wody” podobno piękny.

Dodaj komentarz