Wielki wstyd

Taki wynik pierwszej tury to wielki wstyd dla Polski i dla Polaków. Jeśli dodać do tego fakt, że Trzaskowski wygrał tylko w 3 województwach i to minimalnie, to czarno widzę przyszłość. Również dlatego, że w II turze Ci, co głosowali na Dudę, nadal będą na niego stawiać, a Ci, którzy na niego nie głosowali, niekoniecznie zagłosują na Trzaskowskiego. Wielu w ogóle nie pójdzie do urn, a niezły wynik Bosaka też marnie rokuje dla demokracji. Hołownia osiągnął maksimum tego co mógł i chyba może uważać się za „moralnego” zwycięzcę. Reszta to plankton, co zresztą było przewidywane. Jeśli głosuje połowa uprawnionych (to też żenada, szczególnie w obecnej sytuacji) i z tej połowy prawie 50% popiera Dudę, to nic się nie zmieniło i pewnie znów zostanie prezydentem 25% Polaków. Tak działa demokracja w kraju byłej demokracji ludowej, w którym rolę 1 sekretarza przejął brat bliźniak. Biada nam….

To tyle ode mnie, jeśli kogoś to w ogóle interesuje, bo ostatnie miesiące na forum to fatalny okres w jego istnieniu, jeśli chodzi o aktywność użytkowników, a ostatni miesiąc jest w ogóle najgorszy pod względem statystyk w całej historii – zaledwie ok. 3 tysięcy wejść. czyli ponad dwukrotnie mniej, niż w okresach „prosperity”. Co gorsza, te statystki „nabijają” zaledwie 2-3 osoby łącznie ze mną, więc jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie poważnie zastanowić się nad przyszłością. Być może jest tak, że skoro Polska się stacza, to tracą również sens dyskusje, choć pragnę zauważyć, że nie samą polityką przecież człowiek żyje.

I tym pesymistyczno-optymistycznym akcentem zakończę, bo czas na śniadanie.

Pantryjota

P.S:

W moim mieście wyniki głosowania były niemal identycznie odwrotne niż w skali ogólnopolskiej, choć w całym powiecie już tak dobrze to nie wyglądało, bo Trzaskowski wygrał co prawda, ale tylko stosunkiem 39,7 do 34.1

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Polityka, geopolityka (6)
 1. Pantryjota pisze:

  Wygląda na to, że frekwencja wzrosła i Duda spadł:

 2. Pantryjota pisze:

  „Żeby zostać prezydentem, Rafał Trzaskowski musi między pierwszą a drugą turą zdobyć 20 proc. poparcia, czyli kilka milionów nowych wyborców. Jeszcze nigdy się to nikomu nie udało”

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-trzaskowski-potrzebuje-cudu-analiza/z4bvt72

 3. Quartz pisze:

  W przyszłości by zmienić wszechwładzę pisową konieczne będą kryteria uliczne

 4. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  Inaczej mówiąc, targanie się po szczękach.
  To całkiem prawdopodobne.

 5. Quartz pisze:

  Pantryjota,

  Niestety będzie krwawo. Gorzej niż za komuny.

 6. Pantryjota pisze:

  Quartz,

  A na drzewach zamiast liści, wisieć będą kaczyści:)

 7. Krakowianka Jedna pisze:

  Pantrysiu, gwoli pocieszenia (także siebie, bo jeśli nie tu, to gdzie będę te swoje smętne notki publikować): pandemia spowolniła ludziom życie i wielu zamknęła w czterech ścianach, zatem i tematów ciekawych brakowało – przecież nie będę pisać o tym, że właśnie ślimak mi zeżarł petunie w doniczce na tarasie. Poza tym, podejrzewam, że jesteś mało aktywny tam, gdzie można znaleźć jakieś fajne „pisareczki” …

 8. Pantryjota pisze:

  Krakowianka Jedna,

  Ostatniego zdania całkiem nie rozumiem.

 9. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Dr neurolog wie co mówi, tym bardziej, jeśli o tym śpiewa.

Dodaj komentarz