Wolska racja stanu i atak szopów na zachodzie

Lansowanie tezy o polskiej racji stanu w kontekście JPII to aberracja umysłów zaczadzonych kadzidłem. To dowód na to, że jeśli PiS utrzyma się u władzy, czeka nas kalifat nad Wisłą. Kaczyński z portretem papieża na kolanach w sali sejmowej to wypisz wymaluj kalif z portretem Mahometa i nawet stosunek do kotów muzułmanie mają podobny jak Jarozbaw:

Muzułmanie uważają, że podejście do kotów odzwierciedla podejście do ludzi. Złe traktowanie tych zwierząt, głodzenie, bicie, czy nawet obrażanie, jest grzechem; koty w świecie arabskim nie mogą także być traktowane jako przedmiot handlu ani wymiany dóbr materialnych.

Ale idźmy dalej, aby doszukać się innych podobieństw:

Islam nie roz­róż­nia sfe­ry re­li­gij­nej od świec­kiej. Każ­dą czyn­ność roz­po­czy­na­ją mu­zuł­ma­nie od po­wie­dze­nia „bi­smil­lah”, czy­li „w imię Bo­ga”. Tą for­mu­łą roz­po­czy­na­ją się su­ry Ko­ra­nu, ale tak­że pod­ręcz­ni­ki, na przy­kład do che­mii.

Bez trudu mogę sobie wyobrazić podręczniki szkolne pisane pod kuratelą pana Czarnka, które niezależnie od przedmiotu będą zaczynały się frazą „niech będzie pochwalony”, a także obowiązkowe „omodlanie” sali sejmowej z toaletami włącznie.

Ba, już mamy tego przedsmak:

Nowak nie ma wątpliwości, że „preparowane 'dowody'” przeciwko Janowi Pawłowi II są „są cynicznym kłamstwem obliczonym na zniszczenie autorytetu Świętego”.  Następnie kuratorka oświaty zwraca się z prośbą, „aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II”. „Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości. Bądźmy ludźmi honoru. Budujmy wspólnotę odważnych obrońców Wielkiego Polaka. Stańmy przy Nim tak, jak On stanął przy nas” – pisze.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29550159,tak-barbara-nowak-chce-bronic-jana-pawla-ii-portret-we-wszystkich.html#do_w=56&do_v=816&do_st=RS&do_sid=782&do_a=782&s=BoxNPrzeImg18&do_upid=816_ti&do_utid=29550159&do_uvid=1678540666060

Chciałoby się zapytać co ze żłobkami, bo przecież nic tak nie cieszy niemowlaka jak widok dobrej twarzy na ścianie, co wiemy już od czasów Stalina, że o Gomułce nie wspomnę.

Obawiam się, że eskalacja tego typu zachowań ze strony partii rządzącej może doprowadzić do jeszcze większej polaryzacji społeczeństwa i tylko patrzeć, jak jedni będą „paskudzić” pomniki JPII  na różne sposoby z destrukcją włącznie, a inni będą zawiązywać komitety ochrony tych pomników święcie (nomen-omen) przekonani, że na tym polega nasza racja stanu. Choroba zwana katolicyzmem toczy nasz kraj od stuleci, ale chyba nigdy nie było takiego „zblatowania” władzy z klerem, co nieuchronnie musi doprowadzić do jakiegoś przesilenia, oby nie krwawego. I to wszystko w czasie, gdy tuż za naszą granicą trwa brutalna wojna, a zwierzchnik kościoła określa Putina mianem „wykształconego człowieka” i nie jest pewien, czy na Ukrainie dochodzi do ludobójstwa.

Za to potwierdza, że za czasów Wojtyły wszystko było tuszowane:

Trzeba cofnąć się w czasie. Anachronizm zawsze czyni zło. W tamtym czasie wszystko było tuszowane. Aż do skandalu w Bostonie. Kiedy wybuchł skandal bostoński, Kościół zaczął przyglądać się temu problemowi – odparł. Chodzi tu o tuszowanie przypadków pedofilii przez kardynała Bernarda Lawa, arcybiskupa Bostonu.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29552644,papiez-franciszek-po-reportazu-dot-jana-pawla-ii-w-tamtym.html#do_w=46&do_v=723&do_st=RS&do_sid=1015&do_a=1015&s=BoxNewsMT&do_upid=723_ti&do_utid=29552644&do_uvid=1678640721514

Powiedzieć o Wojtyle że był „anachroniczny” to jednak wymaga pewnej odwagi ze strony „kolegi po stanowisku” i coś mi się wydaje, że akcje Franciszka w Polsce będą dołowały jeszcze bardziej, aż do ogłoszenia przez Jarozbawa, że jest to agent Putina i że polski kościół ogłasza schizmę. To sprawi, że kler będzie żył jeszcze bardziej dostatnio, bo nie będzie musiał odprowadzać daniny do Rzymu. A wierni dowiedzą się z ambon, że Jezus był Polakiem „po mieczu” gdyż każdy prawdziwy Polak musi być po mieczu, albo chociaż po szabli.

Na koniec spieszę donieść, że południe Polski atakują szopy pracze i szykuje się ich odstrzał:

Szop pracz atakuje na zachodzie Polski. Rada Niemców: strzelajcie póki czas

https://imoj.pl/szop-pracz-atakuje-na-zachodzie-polski-rada-niemcow-strzelajcie-poki-czas

Myślę, że na szopach mogłaby sobie potrenować Obrona Terytorialna, bo nawet jak przypadkowo trafią jakiegoś Niemca zamiast szopa, to leśnicy szybko go zakopią jak tych uchodźców o których mówiła Ochojska, za co Ziobro już ją zaczął ścigać:

Zbigniew Ziobro polecił wszcząć postępowanie w sprawie wypowiedzi Janiny Ochojskiej o działaniach leśników wobec uchodźców na granicy polsko-białoruskiej. – Myślę, że ofiar tej granicy jest o wiele więcej – powiedziała europosłanka i zasugerowała, że ich ciała mogły zostać pochowane w zbiorowym grobie. – Nie zdziwiłabym się, gdyby w czasie kiedy był zamknięty dostęp do granicy, po prostu pozbierano ciała, żeby nie było dowodów – twierdziła.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,29552557,ziobro-kazal-wszczac-postepowanie-ws-slow-ochojskiej-o-masowych.html

Szopy szopami, ale u nas rządzi Bóbr

Beaver GIF - Find on GIFER

Z Bobrem

Pantryjota

 

Dawniej też Pantryjota, a więcej o mnie w stopce.

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11)
  1. Wito pisze:

    W kręgu moich znajomych od dawna funkcjonują alternatywne personalia indywiduów u władzy: Jarollach Kaczybullach rządzi, ale są jeszcze Ziobrollach, Dudallach etc.

  2. Quartz pisze:

    Z jednej strony to fatalne, że może dojść do rozlewu krwi. Z drugiej strony tylko taka tragedia może wreszcie zmienić Naród i roz…dolić KK.

Dodaj komentarz