Z szacunkiem do molestujących…

Szanowni

Coraz brutalniej  dociera do mnie świadomość, że żyjemy w strasznie chorym kraju. Nie tylko z powodu niskiej świadomości obywateli  jak i  bezdennej głupoty rządzących. Obawiam się, że jest to raczej wynik przemyślanych i zaplanowanych działań ludzi mających wpływ na kształtowanie naszej  świadomości. Od wieków kościół katolicki ogłupia, straszy, serwuje tanie spektakle dla tzw. ludu. Wielokrotnie pisano o tym na tym i innych forach. Kiedyś miałam jeszcze naiwnie nadzieję, że wraz z rozwojem cywilizacji będzie się to zmieniało, świadomość będzie rosła i  ludziom łatwiej będzie odróżniać prawdę od kłamstwa. Tymczasem mamy XXI wiek i nic się nie zmienia.

Atmosfera, jaka towarzyszy np. premierze filmu „Kler” świadczy jednocześnie o tym, że ludzie wierzą, że coś się zaczyna zmieniać, ale i opór przeciwnika zmian jest przeogromny. Przyznam, że również uległam tej atmosferze, jednak to co dziś usłyszałam w lokalnej (warszawskiej)  stacji radiowej  poraziło mnie i za pierwszym razem nie uwierzyłam, myśląc, że źle usłyszałam. Otóż uczniowie klas ósmych w ramach warsztatów edukacyjnych promujących mądry i świadomy styl życia  otrzymali  podręcznik „Życie na maksa” napisany ponoć  przez księdza, a w którym uczy się młodzież prawidłowego zachowania wobec osoby molestującej. Cyt:

” Zgodnie z podręcznikiem, nastolatki powinny dać nachalnemu pracodawcy bądź nauczycielowi jasno do zrozumienia, iż nie są zainteresowane jego propozycjami, jednak „w żadnym przypadku” nie powinny być wobec niego niegrzeczne. Należy potraktować go z szacunkiem, bowiem nieuprzejme zachowanie może przecież zranić i poniżyć mężczyznę lub kobietę (w zależności od tego, kto molestuje), przez co dana osoba może się chcieć zemścić. Przeczytać można również, że „prowokujący look lub ciuchy hot: minispódniczki, body, pępek na wierzchu […] są zaproszeniem do czegoś więcej. Uchodzisz za frywolną, dyspozycyjną dziewczynę. Jeśli cię zaczepiają, sama jesteś sobie winna: kusisz los”.

Kurczę, ktoś tę książkę dopuścił do stosowania w szkołach.  Nie wiem, kto ma wpływ na dobór podręczników i programów edukacyjnych, ale działo się to nie na jakiejś zapyziałej prowincji, jak mawiała moja przyjaciółka, ale w Warszawie.Okazuje się, że brak odpowiedzialności i bylejakość dotyka każdego środowiska w tym chorym kraju. Co z tego, że rozgorzała dyskusja o wątpliwej moralności KK, który w sposób bezczelny wszystkich poucza i straszy piekłem, skoro po cichu nadal wciska  się  młodym ludziom kit.

Ps.  A tak w ogóle, co by nie mówił i pisał i tak wszystko na nic. Wszechobecna głupota i tak zwycięży.

Ciągle poszukuję sensu, poza tym kocham koty, psy i cale stworzenie, lubię słuchać mądrych ludzi, cieszę się, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego, pokonać jakieś własne ograniczenie, lubię odkrywać w sobie, to, co jeszcze nie odkryte , ot, egocentryczka po prostu.

Kategoria: Katoholizm i inne choroby (11)
 1. Pantryjota pisze:

  Gdyby ta pani na pierwszym planie była moją nauczycielką, nic bym nie miał przeciwko molestowaniu mnie 🙂
  A tak w ogóle, to jak to wszystko pierdyknie, to będzie sporo huku.

 2. Pantryjota pisze:

  I wtedy będzie Piękny Dzień 🙂

 3. Samuela pisze:

  Z porad dla nastolatek prawdopodobnie skorzystała pani Trumpowa.

 4. Protest-antka pisze:

  Samuela,

  świetne ujęcie i świetny komentarz 🙂

 5. Protest-antka pisze:

  Pantryjota,

  a mnie ten pan na drugim 🙂

 6. Pantryjota pisze:

  Protest-antka,

  Brodacz?
  Też miałem kiedyś brodę, jakby się kto pytał.

 7. ViC-Thor pisze:

  Protest-antka,

  KLER idzie na rekord!

 8. Pantryjota pisze:

  ViC-Thor,

  Przypominam, że kiedyś miałem „lubczasopismo” pod nazwą „Czarny Sabat”, poświęcone właśnie klerowi katolickiemu:

  Lubczasopisma

 9. Kfiatushek pisze:

  Protest-Antko, coś drgnęło i to bynajmniej nie w rajstopach, jak to mówiono w PRL.
  „Sąd utrzymał wyrok milionowego odszkodowania dla kobiety gwałconej przez księdza. Do tej pory nie zdarzyło się w Polsce, by sąd obarczył Kościół wypłatą zadośćuczynienia dla ofiary księdza pedofila. Wyrok jest prawomocny. Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał wyrok w sprawie o milionowe odszkodowanie dla kobiety, która w dzieciństwie była gwałcona przez księdza Romana B. Apelację złożyła poszkodowana oraz Towarzystwo Chrystusowe, które zgodnie z wyrokiem z pierwszej instancji ma wypłacić zadośćuczynienie za byłego już członka zgromadzenia. We wtorek sąd utrzymał wyrok milionowego odszkodowania dla kobiety gwałconej przez księdza. Zmienił jednak orzeczenie w kilku punktach, m.in. w punkcie dotyczącym daty, od której naliczane będą odsetki.”

  (https://www.tvn24.pl)

  Zaczyna się!

 10. Protest-antka pisze:

  Kfiatushek,

  Kwiatuszku, jedna jaskółka wiosny nie czyni. Słuchałam dziś u Morozowskiego Panów: Beresia i Isakowicza-Zalewskiego, księżulo bardzo skrytykował Smarzowskiego i sam film, a Witold Bereś tłumaczył się za twórców jakby czuł się w obowiązku. Nadal więc wszyscy próbują umniejszyć skalę problemu, zmienić przekaz filmu, nadal kłaniają się hierarchom kościelnym, tak jak Zalewski, który starał się przenieść cały ciężar odpowiedzialności za grzechy kościoła tylko na lobby homoseksualne w Watykanie. Jedni więc pokazują palcem winnych na zgniłym zachodzie, inni zaś w otoczeniu papieża. Jak zwykle polski kler nie jest niczemu winien. A’propos wyroku dla Towarzystwa Chrystusowego- ma ono zamiar skorzystać z prawa do wniesienia kasacji. Ale chciałąbym bardzo, by w końcu coś drgnęło.

 11. Protest-antka pisze:

  ViC-Thor,

  też się wybieram, a jakże 🙂

 12. Kfiatushek pisze:

  Tylko w pierwszy weekend film Kler zarobił ponad 10 milionów, a obejrzało go prawie milion Polaków. To rekord! Ludzie przestali bać się kk i o to chodzi. Jeszcze parę takich procesów, a dobra martwej ręki kościoła wrócą do Polski. I chwała Bobru! Jak nie polski sąd, to sąd w Strasburgu dzieła dokończy i nic już nie pomoże klerowi sutanna, pod którą schowali uczciwość. Ta lawina ruszyła… Trzymajmy się i nie dajmy się. Fałszywi prorocy kiedyś płonęli na stosach, teraz zapłacą.

 13. Pantryjota pisze:

  Kfiatushek,

  A jeśli tak się nie stanie to co? Zapytano Smarzowskiego.
  To będziemy w ciemnej dupie – odparł.
  Ja uważam, że już jesteśmy, więc zamiast hasła o wstawaniu z kolan proponuję hasło o wychodzeniu z dupy.

 14. Kfiatushek pisze:

  Pantryjota,

  W pierwszym tygodniu na film poszło na niego ponad 1,7 milionów Polaków. Też pójdę…

Dodaj komentarz